797 Shares 7282 views

Semena Chia: ładne cechy i recenzje

Przez ośrodek leczenia ziołowe nawet przekonanych sceptyków, którzy uważają, tradycyjnej medycyny przedwczoraj po południu i przesądów babci. Naturalne składniki roślinne są obecne w tradycyjnych leków lekarzy. W zasadzie, herbata cytryna na przeziębienie lub pies róża infuzyjnego odebrany pochechnikami – wszystkie powszechnie stosowane metody, które mogą być bezpiecznie przypisane do wróżenia. Więc dlaczego nie zwrócić większą uwagę na inne użyteczne rośliny? Na przykład, w Semena Chia.

Co to jest i gdzie mieszka

Zioło – bliski krewny naszego znanego Sage (który, nawiasem mówiąc, jest szeroko i różnorodnie wykorzystywane w medycynie ludowej). Nawet druga jego nazwa jest podobna do naszej – Hiszpański szałwii. Ale jeśli w swoim własnym zapotrzebowaniem roślin głównie trawiaste „Szczegóły” w swojej zagranicznej „brat” cennych nasion. Nasiona Chia daje mały z ledwo wyczuwalnym zapachu i smaku przypomina orzechy.

W naszych szerokościach geograficznych, hiszpański mędrzec nie rośnie, nie pasuje do klimatu. Jego miejsce urodzenia – Gwatemala i Meksyk, gdzie uprawiane dotąd.

Legacy of Maya, Inków i Azteków

Legendarne indyjskie narody, za bardzo cywilizowany dla jego czasu, znał i doceniane Semena Chia. Przydatne właściwości tych nasion dał Tribal Warriors niespotykaną wytrzymałość i niemal nadludzką siłę. W kampanii i bitew one dosyć Zhmenya ten cudowny lek na cały dzień, tak aby nie cierpieć z powodu niedoboru wody i wyczerpania.

Ale w życiu codziennym, Semena Chia były używane bardzo powszechnie. W trzecim tysiącleciu pne Są one wykorzystywane jako żywność tak często, jak fasola, kukurydza i amarantu. Na tych samych darów szałwi hiszpańskiej urodziła Trzon ciężaru jest także religijne. Poświęcili się do bogów, chętnie akceptowane jako podatku, stolicy azteckiego imperium otrzymał ogromną liczbę tych ziaren jako hołd. Semena Chia były częścią leczniczych miele mąki, oleju wyciska się, i placek były kosmetyki.

Jednak na początku 16 wieku konkwistadorów poszukujących osłabić plemion indiańskich, zniszczeniu upraw hiszpańskiego szałwię niemal całkowicie. I pięć długich wieków została praktycznie zapomniana.

Ożywienie dawnej świetności

Wzmianki o cudownych właściwościach przysługujących Semena Chia, były w wielu starożytnych manuskryptów. W drugiej połowie 20 wieku, cały program powstał, którego celem było znalezienie tajemniczą roślinę. Jednym z zadań, działające w ramach tego programu, stwierdzono niewielkie kolonie roślin w odległych górach Gwatemali i Meksyku. Argentyńczycy bracia Mill i inni fani cud-zioło 15 lat zostali wybrani ocalałych egzemplarzy, a do roku 2006 zakład powrócił na scenie światowej. A 9 lat obecny Millennium został uznany i Unia Europejska jako żywność. Teraz Semena Chia od oficjalnie równa może być stosowany do pieczenia (z ułamku masowym do 5%).

cechy medyczne i żywieniowe

Obfitość walorach leczniczych roślin i zbóż, jest po prostu niesamowite. Więc Semena Chia, których opinie są pomnożenie codziennie (tylko pozytywnie!), Trawione przez organizm bez żadnych trudności, że nie zawierają glutenu, nie powodują alergii i mogą być przechowywane bez utraty swoich właściwości przez wiele lat. Ponadto, przechowywanie nie wymagają konserwacji.

Ponadto nasiona szałwii hiszpańskiej na piątą swojej wagi składa się z wysokiej klasy białka, które jest po prostu niezastąpiony dla sportowców, ludzi z „ciężkich” zawodów i wegetarian. A jeśli wziąć pod uwagę, że składnik białkowy zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy do normalnego życia, zaczynasz doceniać nawet więcej Chia. Opinie ludzi, którzy odmówili jedzenia zwierząt, podobnie entuzjastyczny.

Ci, którzy wiedzą o korzyściach płynących z tłuszczów nienasyconych i regularnie korzysta z ryb morskich w celu ich przygotowania, też będą zachwyceni nasiona chia. Te omega Zawartość oleju (zarówno 3 i 6) osiągnie 60%, podczas gdy w wątroby dorsza, które zostało uznane za zapis tylko 20%, a w najbardziej nasyconym algi – 40%.

W meksykańskiej szałwii całkowicie bez cholesterolu, a sama roślina jest aktywnie walczyć. W wyniku zastosowania ciśnienie chia staje się normalne, tablice w naczyniach przestają rosnąć i zaczynają się rozpuszczać, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia zawałów serca i udarów mózgu. Jednocześnie dopływ materiału siewnego w organizmie wapnia, a wynosi pięć razy wyższe niż te, które mogą dawać mleka. Ludzie z kruchych kości nie mogą bać się osteoporozy.

I kompleksy witaminowe nie!

Niezrównoważony dieta dawna prowadził większość ludzkości na potrzebę przywrócenia brak pierwiastków śladowych z pomocą tabletek. I tu z pomocą może przyjść chia (zdjęcie w artykule). Zawiera fosforu (centralny układ nerwowy), potas (do normalnej pracy serca), cynk (na odporność i zdolność do namnażania się), magnezu, żelaza (na hematopoezy), w dawkach istotnych organizmu. Ale nasiona mają również manganu, molibdenu i miedzi, bez których system hormonalny, jak mówią, przejdzie do opatrunku.

Pierwiastki śladowe nie jest ograniczona. Semena Chia są w stanie zapewnić osobie w witaminy B i A, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie serca, nerwów, naczyń krwionośnych i metabolizmu. Dodatkowo, te same nasiona są silnymi przeciwutleniaczami, które spowalniają ogólnego starzenia się człowieka.

Naturalny dar hudeyuschego

Nie mniej cenne Semena Chia do utraty wagi. Powodem jest unikalna właściwość ziaren do absorbowania wody, której wysokość kilkanaście razy własnym ciężarem. Wystarczy, aby wlać łyżeczkę nasion w szklance czystej wody i pozostawić na pół godziny. Rezultatem jest lepki płyn, podobny do galarety. Pić! Po dotarciu do żołądka, w „żel” tworzy ogromne barierę pomiędzy żywnością a enzymów. W rezultacie proces przyswajania pokarmu spowolni znacząco metabolizm staje się stała w czasie, zamiast jerky i szybki. Uczucie sytości przy zachowaniu znacznie dłużej, człowiek zaczyna jeść rzadziej iw mniejszych ilościach, a jego ciało przyzwyczaja się do nowego, zmniejszona lub bardziej oddalone w porcjach czasowych.

Nawiasem mówiąc, nie mniej przydatna jest własnością i dla diabetyków. Uzyskane z węglowodanów spożywczych są fermentowane znacznie bardziej stopniowo, co pomaga długo zachować cukru we krwi niskie. Dla zapobiegania i kontroli „choroby cukru” to jest bardzo ważne.

I dzieci i dorośli

Jako zamiennik witamin chemiczne Semena Chia zostały już omówione. Mają one jednak jedną zaletę niekwestionowany: promują szybszą regenerację uszkodzonych tkanek oraz ogólny wzrost i rozwój organizmu. Ta właściwość jest bezcenny równie przydatne i po porodzie kobiety i ich dzieci. Zwłaszcza jeśli pamiętać ich hipoalergiczne! Po tym wszystkim, ryzyko alergii u noworodków w ostatnich dekadach jest bardzo wysoka, a młode matki ograniczają się do bardzo dużym stopniu, aby uniknąć skaza dzieci. A moja matka i wszystko szybko odzyskane, a dziecko otrzymuje niezbędne pierwiastki śladowe i nie otrzymują w tych samych reakcji alergicznych.

Te same cechy – zregenerować i przywrócić – chętni do korzystania z konkurentów. Semena Chia doskonale łagodzi zmęczenie i ból w mięśniach (tzw „Opóźniona bolesność mięśni”), stymulują odzyskanie kości i tkanek miękkich po kontuzji i poprawić fizyczne dane tych, którzy uprawiają sport.

profilaktyczny

Jeśli jesteś zainteresowany tylko w aspekcie gojenia Chia, wystarczy zjeść kilka herbaty łyżki nasion dziennie. Wstępne leczenie nie potrzebują, można mieć jak nasiona słonecznika. A można dodawać do sałatek (takich jak warzywa i owoce), pierwszy i drugi kursów, co czyni z nich soki oparte koktajle, jeść płatki lub jogurt. W razie potrzeby, proces gotowania owsianki można dodać do niej i nasiona chia, ale istnieje ryzyko utraty części przydatnych cech. Więc lepiej jako „wsparcie”, aby wybrać coś, co nie poddaje się obciążeniu termicznym

Smaczne przepisy kulinarne dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Chia

Ci, którzy chcą, i wykorzystanie oraz „vkusnyashek” można zbudować kolejny koktajl. To się nazywa „Banana smoothie”. Po 2 małe łyżeczki chia nasion 2 mandarinchik odbioru (może być zastąpiony przez mango lub gruszki), łyżeczkę do herbaty i owoców morwy nasączone szklanki wody. Bić w blenderze i wypić smaczny i zdrowy napój rano. Jeśli dodamy do musli, uzyskać pełne śniadanie.

Jeśli masz do wielkich rzeczy, czy masz doświadczenie wielkiego stresu fizycznego lub psychicznego, należy Energii. Nasiona mają jednak moczyć przez noc, zwrócił się do galaretki. Aby dodać kilka łyżek soku z limonki, taką samą ilością miodu i dwie szklanki wody. Ponownie oddawać w mieszalniku i mieszaninę pobudzający jest gotowy do użycia.

Pozostaje do czynienia z pytaniem, ile i gdzie kupić Chia. Są sklepy specjalizujące się w przyprawach. Niedawno mieć nasiona te są często. Jednak od razu przygotować się do kosztów, ponieważ przyjemność nie jest bardzo tanie. Cena zależy od wielkości opakowania i producenta, ale mniej niż 300 rubli płacić nie uda. Jednak warto!