619 Shares 3692 views

Jak wzmocnić statki

Główną cechą naczyń jest ich elastyczność. Mają tendencję do ciągłego rozszerzania i wąski, w zależności od przepływu krwi. Utrata elastyczności oznacza, że statki są trwale lub trwale w stanie zwężonym. W związku z tym krew nie może w pełni dostarczać niezbędnych substancji w wielu tkankach. Tak wiele narządów zaczyna głodować tlenem. Są choroby.


Jak wzmocnić statki

Szkodliwe, zdrowe tłuszcze

W świetle najnowszych kontrowersyjnych tendencji żywienie jest traktowane jako zastaw zdrowych naczyń krwionośnych. Zadaniem "maksymalnym" jest zminimalizowanie liczby tłuszczów zwierzęcych wchodzących w skład diety. Zalecenie nie ma nic wspólnego z surową dietą. Korzystny efekt polega na tym, że uwolniony od ciężaru ciężkich cząsteczek lipidowych krew będzie wiązać więcej tlenu i transportować go do zamierzonego celu.

Tymczasem proces nie będzie kompletny, bez udziału lekkich cząsteczek, znowu, tłuszczów.

Masa cząsteczki lipidowej zależy od zawartego w nim kwasu, który może być nasycony lub nienasycony. Oto te szkodliwe tłuszcze, które przemieszczają tlen, zawierają kwasy nasycone. Wszystko, co jest w stanie to osiąść na ścianie naczynia, przekształcić się w cholesterol lub zdeponować na brzuchu jako "tłuszcz".

Grupa użytecznych kwasów wielonienasyconych, bez których nie jest możliwe wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, zawiera substancje ratujące życie. Są w stanie rozdzielić cholesterol i usunąć z organizmu. Są bogate w ryby, prawie wszystkie owoce morza, oleje roślinne.

Następna grupa jednonienasyconych kwasów działa selektywnie dla typu cholesterolu, który niesie ze sobą duże zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Kwasy jednonienasycone są znane ze swoich olejów rybnych i olejów roślinnych.

Witaminy wzmacniające naczynia

Witamina P

Rutyn jest zaangażowany w naprawę ścian naczyniowych. Poziom ich elastyczności i kapilar zależy od witaminy P. Dla zdrowia naczyń, kapusty, pomidorów, papryki, moreli, czarnych porzeczek, winogron, malin powinny być zawarte w żywności. Wysoki odsetek witaminy w owocach cytrusowych, zwłaszcza w białej folii, oddzielającej lobule. Zielona herbata i kompot z róży róż są doskonałymi źródłami witaminy R. W wersji aptecznej są sprzedawane ekstrakt z jagód, jagód i aronii.

Jak wzmocnić naczynia z witaminą C

Bez kwasu askorbinowego unikalna witamina P nie może pełnić funkcji przypisanych do niej w organizmie. Dlatego musisz przechodzić przez pamięć produktów, które są regularnie używane do zawartości kwasu askorbinowego w nich. Naczynia z dodatkiem różanego biodra i czarnej aronii są ważne, aby przygotować się na niedobór witaminy C. Czekolada, czerwone wino, słodka papryka, rokitnik, cytryny, brukselka i truskawki będą podtrzymywać wymagany poziom.

Jak wzmocnić naczynia z witaminą B11

Karnityna chroni przed osłabieniem mięśni, utratą wrażliwości w kończynach i przepływie. Tradycyjna medycyna zaleca świeże ciepłe mleko, jako wiarygodne źródło witaminy B11. W diecie karnityna jest obecna w mięsie, drożdżach i wątrobie, zbożach i fasolkach browaru. Należy zauważyć, że witamina rozpada się, gdy temperatura wzrasta, a długie gotowanie nie wytrzymuje.

Jak wzmocnić naczynia z witaminą B5

Bez wystarczającego kwasu pantotenowego osoba czuje ból w nogach i skurczach. To prawda, że witamina jest z powodzeniem syntetyzowana w jelicie przez lokalną mikroflorę. Ponadto kwas pantotenowy jest obfity w środkach spożywczych o średnim odżywianiu. W nerkach, serce, kurczaki, żółtko, mleko i ryby są witaminy B3 i B5. Źródłami warzyw są: groch, płatki owsiane, orzechy laskowe, orzechy, czosnek i zielone warzywa.

Oprócz żywienia w arsenale współczesnej medycyny, istnieją różne metody mające na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych. Możesz poprosić o medycynę ziołową, terapię sokową, homeopatię, produkty pszczele, wibroterapię, masaż, specjalne ćwiczenia.