333 Shares 3132 views

Sceny mogą pomóc rodzicom dzieci

Młodzi rodzice już zawsze dręczony przez tego samego problemu. Ten problem ma dwie powiązane ze sobą płaszczyznach: 1), co zrobić z dzieckiem, tak aby nie kolidować z wykonywaniem prac domowych i odpocząć, i 2), jak to zrobić, więc nie czuł się opuszczony i niekochany ze wszystkimi towarzyszącymi problemami psychologicznymi. Dla jeszcze mądry Salomon mawiał „Pręt i nagana dać mądrości; ale dziecko pozostawiony sam sobie przynosi wstyd swojej matce ". Pręt – nie nasza metoda, ale jeśli rozejrzeć przyjaciół i znajomych na pewno znaleźć rodzinę, w której dzieci są fizycznie karze bardziej przywiązani do swoich rodziców niż w tych rodzinach, w których chłosta jest wykluczony jako wice edukacji. Ale to nie o tym dzisiaj. Chodzi o to, że dzieci pozostawione przez rodziców nieuchronnie kiedyś „matką do wstydu.”

I tak między sprawami, a dzieci muszą dobrze wyglądać dla dzieci. To nie ze szkodą dla firmy. Czy próbowałeś użyć jako środek do osiągnięcia tego celu sceny dla dzieci? Mamy wynalazł środek nie dziś lub nawet wczoraj. No to dlatego, że nie wymaga żadnej kosztowne i czasochłonne, rozwija wyobraźnię, twórcze myślenie dziecka i rodzica, przynosi jeden do drugiego, aby lepiej zrozumieć siebie nawzajem, i vice versa. I wiele więcej plus kilka proste działanie nazywa się „Sceny dla dzieci.”

Zaczynają uczyć moje dziecko do tej gry, lepiej już od kołyski. Prymitywny, ale bardzo przydatna scena dzieci jest kompatybilny z gimnastyki. Ćwiczeń z okruchów, zadzwoń wszystkie ruchy: „gusenichka To dreszcze. Och, jak my gusenichka! „” Skrzydeł motyla macha. Jaki piękny motyl, jak to jest w stanie huśtawka skrzydeł! „” Drzewko rośnie coraz wyżej. A teraz drzewa kołysze wiatr. " I prawie nie ma znaczenia, że jakiś ruch nie przypomina tego, co nazywa moja mama, więc nawet lepiej, nie pozwalają opanować stereotypy myślenia o naszym dziecku.

Kiedy to trudny okres związany z faktem, że dziecko wstał i dostał więcej swobody przestrzennej niż kiedykolwiek przedtem, i rozszerzyć możliwość dramatyzowania. Mogą to być sceny z dziećmi w formie spektakli teatralnych marionetek. Widzowie nie potrzebują, a następnie wszystkim uczestnikom. Na przykład, że będzie użyteczny w tym teatrze wiek Fingerlinga. Wymyślić szkice, zabawne dla dzieci w tym wieku nie jest tak trudne. Niech dziecko przywiązanie do palców matki, „ubrane” w lalek, a matka wyjaśnia, emocjonalnie i obrazowo niż robi teraz „Wania chce się spotkać z Tosha. – Witam Tosh – mówi Wania. – Aw-AW – spełnia Tosh ".

Historia znajomy Wania i Toshi można powtarzać bez kompleksuya o tym, że nic innego nie jest przemyślane, i że uważamy, że nie jest tak zabawny, tysiąc razy. To nie jest absolutnie straszne-latków jak powtórzeń, są one zatwierdzone jako osoba jest na powtarzaniu danego działania.

widać to, gdy sześć miesięcy później – w roku on będzie cię zmusić do zrobić to samo tysiąc razy. W dwóch lub trzech latach skryptach miniatury teatralne Mogę już życie jest znacznie bardziej szczegółowe. Jeśli mama lub tata nie mają twórczą energię do siebie, aby myśleć o czymś (choć jest to łatwe – wystarczy przypomnieć sobie, co się dzisiaj stało podczas spaceru, na przykład, i dodać do tego trochę koloru), a następnie w ich dyspozycji pisarzy twórczych dzieci , I to nie tylko dzieci. Pięknie dramatized, na przykład, prawie zapomniane przez to pokolenie poematu Majakowskiego „Co jest dobre a co jest złe.”

Jeszcze lepiej, co jest „dobre” a co „złe” Biblia wyjaśnia. Na scenie nie jest. W ciągu trzech lat, dzieci są w stanie ocenić czyn. Pierwszy z końcówkami rodziców, a następnie samodzielnie. Biblia lepsza niż żadna książka uczy przemyślane motywy traktować ludzkiego zachowania. Później, gdy dziecko musi nauczyć się medytować, łatwiej będzie dokonać wyboru między „dobre” i „złe”. Nie wspominając o tym, że wieczory spędzone z rodziną, gry i skecze dla dzieci – to jest bezcenne w ilość i jakość czasu szczęścia.