706 Shares 8729 views

Jak skutecznie ogrzać rury w zimie

Właściciele prywatnych domów w zimie często jest to konieczne do ogrzania rury. może to być rurowy lub kanałowej. Ciężkie zimy często powodują ich wyjście z układu ze względu na fakt, że wyjątkowo niskie temperatury prowadzą do zamrażania ciekłego środka. Tradycyjne rozwiązania (standard izolacji i uszczelkę poniżej punktu zamarzania) nie pomagają. Aby rozwiązać ten problem, są kable elektryczne specjalnego typu – ogrzewanie.


Ogrzewać rurka może być przy użyciu dwóch rodzajów kabli: oporowej i samoregulujące się. Rezystancyjne przewodów grzejnych stały opór na całej długości, ponieważ one również zdolność ogrzewanie jest taka sama na całej długości. Strukturalnie, ten kabel jest wykonany z jednego lub dwóch przewodów zamkniętych w osłonie izolacyjnej. jest pokryte od góry ekranu. Gdy system jest obliczana na podstawie kabla należy wziąć pod uwagę, że nie można go wyciąć – to przestanie generować ciepło. Aby móc jakoś podnieść odpowiednią długość, producenci wytwarzają swoje odcinki o różnych długościach. Układ grzewczy zawiera również czujniki temperatury i termostaty. kable oporowe jednordzeniowych musi być podłączony do zasilania, po obu stronach, jak dwóch egzemplarzach – jeden.

Brak ogrzewania w przewodzie oporowym, ze względu na specyfikę jego konstrukcji. Stały opór i tym samym ilość wytwarzanego ciepła może spowodować przegrzanie i uszkodzenie. Dlatego, jeśli zdecydujesz się ogrzewać rurę za pomocą tego systemu, trzeba będzie zapewnić, że w miejscu, w którym kabel jest układana, nie gromadzą się zanieczyszczenia lub liście, nie stoi obiektów – może to doprowadzić do przegrzania, a system robi.

Kabel grzejny samoregulujący mogą zmienić opór dla każdej stacji w zależności od temperatury otoczenia. W praktyce oznacza to, że jest zimniej, ciepło jest generowane więcej. Zmiana rezystancji w którym (a zatem ilość ciepła wytworzonego) odbywa się automatycznie i może być różna w dwóch sąsiednich punktów. Na przykład, w pewnym miejscu z lodem utworzonym na rurze. Na tym etapie, wytwarzanie ciepła jest większe niż w przypadku gdy temperatura jest wyższa. System ogrzewania za pomocą rurociągu samoregulujący przewód pozwala wykorzystać energię tak skutecznie, jak to możliwe. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i niezawodnością, nie wymaga szczególnej opieki i nie jest podatna na uszkodzenia. Jedyną rzeczą, która ogranicza stosowanie takiego kabla – stosunkowo wysoka cena. Jednak łatwość obsługi i oszczędność energii szybko odzyskać koszty.

Niezależnie od tego, rury grzewcze drut wybierzesz, musisz zdecydować, gdzie i jak będzie się znajdować. Chodzi o to, że przewód grzejny może być umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz rury. Każda z metod ma zarówno zalety, jak i wady. Sposoby wprowadzania zbyt mało: węża, spiralne, kilka równoległych linii. Dokładnie tak, jak położyć kabel do najbardziej efektywnie ogrzewać rurę, można powiedzieć doświadczony mistrz. Nawiasem mówiąc, użycie kabla grzewczego nie oznacza, że nie ma potrzeby, aby zorganizować izolację cieplną o wysokiej jakości: lepiej to zrobić, tym mniejsze koszty energii elektrycznej do ogrzewania.