283 Shares 4785 views

Ułożone łóżka dla kwiatów z własnymi rękami

Piękna i oryginalna konstrukcja miejscu jak każdego ogrodnika, zwłaszcza jeśli lubi dużą liczbę kolorów. Wiele jak ułożone łóżka, które zawsze wyglądają oryginalne i nietypowe. Co więcej, w większości przypadków, taka struktura może być wznoszone z materiałów złomu.


podstawowe zasady

Wszelkie wielowarstwowa kompozycja wymaga ostrożnego podejścia dotyczące doboru kolorów. Oferujemy najbardziej prostych zasad, obserwując, że łóżko będzie wyglądać na miejscu harmonijnie:

 • Tło odgrywa ważną rolę: musi być bierny zielony. Kwiaciarnie zalecane do dekoracji klombów ułożone za pomocą żywopłotów lub klomb trawnik.
 • Kwiaty w kompozycji powinna być kontrastowych kolorach, lub odwrotnie, te same kolory, ale należy unikać niezdarny.
 • Kształt i wielkość sprawach kwiatostany. Na przykład, w jednej warstwie kwiaty powinny być tej samej wielkości. Interesujący wariant – lądowanie w każdej kolejnej warstwie mniejszych roślin. Najważniejsze jest to, że wszystkie odmiany wzrosła w tym samym czasie.
 • Wybrane kolory powinny być odporne na wilgoć, czyli wilgoć miłości, jak deszcz, cała woda spłynie do niższych warstw. Więc jaka jest dolna warstwa powinna być utworzone z roślin, które potrzebują obfitego podlewania.

Czego ułożone łóżka tak, że wyglądały harmonijnie w okolicy? Warto pamiętać, że niezależnie od wybranego wariantu, ważne jest, aby zaznaczyć obszar i rozważyć szkic przyszłych obiektów, z uwzględnieniem materiałów i kolorów, które mają być obsadzone.

kamieni

Scenic elementem krajobrazu projektowania terytorium może stać się łóżko kwiatu kamieni. Jest on wykonany z piaskowca, wapień, łupek, kamyków lub tufu wulkanicznego. W postaci różnych wzorów geometrycznych można określić skład cegieł.

Łóżka wykonane z cegieł własnymi rękami zbudowanych w kolejności losowej, lub rozłożyć oryginalny wzór geometryczny. Cegła może być dowolna: biały lub czerwony ceramicznego krzemianu. Dobrze wyglądać na miejscu Raised łóżka ułożone, gdy ściana z cegły wieży na wysokości 30 cm do jednego metra. Zrobić prosty kwiatów układ. Na przykład, w postaci niezwykłym schody, która jest przymocowana do budynku. Pierwsze przedziały są wykonane, której dolna część jest wypełniona żwiru, piasku i odłamków – materiały te stosuje się jako drenażu. Następnie wylewa się na wierzchu czarną ziemi, gdzie dodawane są nawozy mineralne. Po dokładnym podbijania klomb obsadzony kwiatami.

drewno

Tradycyjne drewniane ułożone łóżka mogą być uznane za rejestrację strefie podmiejskiej. Zdjęcie pokazuje jak wiele rozwiązań pozwala na urzeczywistnienie tego materiału. W ten sposób, na bazie drewna spillitu samą długość i średnica mogą być układane prostokątny lub kwadratowy flowerbed.

Podejmować własne ręce po prostu:

 • Dzielenie pierwsze miejsce w którym projekt zostanie umieszczony.
 • Drewniany piła włożony w boksie, który widzi na planowaną linią.
 • Część pokryta glebą.
 • Utworzona na następny poziom: to będzie mniejsze niż dolna, ale na tej samej zasadzie analogii. Podobnie powstają inne poziomy.
 • Teraz pozostaje zbudować drenaż i wierzchniej warstwy gleby do rośliny.

Może być wykonany ze starych pudełek ułożonych łóżka własnymi rękami. Zdjęcie pokazuje, że takie kompozycje spojrzeć na ich domku letniskowym autentyczne. Korzystanie z pudełka, można dokonać złoże różnych kształtach – kwadratowe, prostokątne, wieloaspektowy. W większości przypadków, pięć pól, które mogą mieć różne rozmiary. Najważniejsze jest to, aby traktować je dla ochrony przed wilgocią i gnije, owadów. Zrób kompozycja może być jaśniejszy czy malować Każde pudełko inny kolor.

opon

Gumowe opony są popularne z wielu hodowców kwiatów, jak ich podstawie możliwe jest budowanie różnych klombów, w tym łóżka ułożone z ich rąk. Zdjęcia proces pokazuje, że nie ma nic trudnego w nim, a sam materiał jest jednym z najbardziej przystępne. Kwiat łóżko z oponami tworzy prosta: dla pierwszego użycia warstwy trzy opony na drugi – dwa, na górze – jeden, albo nawet lepiej – garnek, który cięcie kształt.

Każda opona wypełniona jest drenaż, następnie żyzna warstwa. Jako dolny może być używany desek lub sklejki, ale należy położyć dowolny materiał wodoodporny. kwietnik autobus mogą być malowane na dowolny kolor.

drabina

Ułożone łóżka w kraju własnymi rękami, można zbudować dowolną strukturę. Na przykład, piękny i elegancki wygląda drabinie. Zrób to proste:

 • z desek odpowiedniej wielkości ściśle przyspawane proste drabiny kilku warstw;
 • muszą być dołączone pod kątem 45 ° w stosunku do ściany;
 • na każdej kondygnacji są umieścić doniczki z kwiatami lub specjalnych pudełkach;
 • można pokryć je z lakieru lub farby, aby chronić konstrukcję przed wpływami zewnętrznymi.

Ułożone łóżka dla kwiatów jest łatwe do zrobienia na podstawie doniczek o różnych rozmiarach. W ten sposób największa średnica puli będzie stanowić podstawę kompozycji. Na górze to mniejsze i mniejsze są umieszczone jeden za drugim. Piękny warstwowa kompozycja jest tworzony na podstawie plastikowych pojemnikach, które są ułożone w piramidy.

Jakie rośliny?

Ułożone łóżka – to nowoczesne, świeże i oryginalne. Jednak, aby uczynić je nie jest tak łatwo w tym sensie, że powinien on być w stanie odebrać kwiaty. Podstawowe zasady doboru roślin według takich struktur, co następuje:

 • Kwiaty ciemne odcienie znajdują się pod światło.
 • Rośliny powinny kwitną w tym samym czasie.
 • W dolnej warstwy powinna być kolory, które są odporne na działanie wilgoci, ponieważ jest ona tu będzie płynąć z góry w dół.

Ułożone miejsc w kraju, foto transmitujących całą feerią barw, można utworzyć na podstawie różnych kolorach: petunii, geranium ogród lub pelargonia, nagietka, bratki, begonie różne typy niewymiarowych nagietka.

O rejestrację dolnej kondygnacji łóżek powinny być stosowane nieuciążliwe kwiaty, które nie będą ani wymagających opieki, ani do środowiska zewnętrznego. Wśród nich są ogród stokrotka, pierwiosnek, daylily, Serduszka, Astilbe.

Możemy wyciągnąć wnioski

łóżko wielopoziomowe – to jest piękne i niezwykłe, ale warto pamiętać, że nie jest to łatwe do zrobienia. Powinniśmy myśleć nie tylko o jego konstrukcji, układ, ale również wybór odpowiednich odmian roślin, że zakwitły w tym samym czasie i znajdujących się w łóżku o tej samej porze. Z drugiej strony, piękny ogród kwiatowy, można utworzyć nawet improwizowaną, co najważniejsze, należy pamiętać, że każda roślina ma własną wysokość.