811 Shares 2605 views

Zalety i wady Płyta indukcyjna. Wybór, instrukcje, opinie

Tempo rozwoju urządzeń kuchennych można porównać tylko z postępu w przemyśle motoryzacyjnym. Nowe technologie ułatwiają procesy przygotowawcze, dzięki czemu są bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Wśród najważniejszych know-how, który radykalnie zmienił wygląd i funkcjonalność nowoczesnej kuchni, warto zauważyć, piekarniki. Ten rodzaj technologii ma wiele różnic, które jednak nie zawsze jest to miłe dla użytkowników. Przed rozpoczęciem aktualizowania wyposażenie, konieczne jest, aby ocenić zalety i wady indukcyjnych płyt grzewczych, a także zapoznać się z ich użytkowników. Jak wszystkie rzeczy nowe, te powierzchnie zapewniają technologicznie bardziej zaawansowane podejście do rozwiązywania starych problemów. Oczywiste jest, że w czasie, taki sprzęt zajmuje wiodącą pozycję na rynku, ale specyfiki pracy i eksploatacji takich modeli powinni wiedzieć dzisiaj.


Cechy płyta indukcyjna

Na początku należy zauważyć, że technika ta jest rodzajem całej grupy powierzchni grzejnych. Już na pierwszym etapie selekcji może być pytanie – indukcję lub elektryczną płytą? Odpowiedź na to określone w specjalnej zasady działania pierwszego przykładu wykonania. Fakt, że jego element grzejny w postaci cewki indukcyjnej wytwarza pole elektromagnetyczne, przy czym aktywacja atomów w sieci krystalicznej, a więc ogrzewanie naczynia. W praktyce oznacza to, że sama płyta nie jest ogrzewane i pozostaje zimna, a cała energia cieplna jest przenoszona na dnie garnka lub patelni.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wśród modeli tego typu, istnieje wiele różnic. Najbardziej zaawansowane są warianty, w których zapewnia dotykowego sterowania i piekarniki ceramiczną. Te właściwości, w szczególności indukcyjnej płyty kuchennej ma w opisie PIC645F17E Bosch. Jednocześnie, opcja ta może być przypisane do kombinacji z dniem 4 palniki w tylko 2 modele działają na zasadzie indukcji.

zalety

Główną zaletą tych modeli jest już nazwie – jest utrzymanie bezpiecznej temperatury powierzchni. Czyli o tym nie mogą być spalane, więc technika stwarza żadnego zagrożenia dla dzieci. Ponadto przyklejania na panelu jest całkowicie wyeliminowane – jeżeli mleko „uciec”, wystarczy przetrzeć szmatką, a następnie kontynuować proces gotowania. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na plusy płyta indukcyjna z punktu widzenia wydajności grzewczej. Ponownie, w porównaniu z ich analogami elektrycznych w tym przypadku nie jest energia wydatkowana w celu dostosowania płyt do stanu optymalnego. Jak w kontaktach z pieców gazowych, urządzenia natychmiast rozpoczyna proces ogrzewania.

W tym szczególnym indukcji przewidują dostarczanie tak zwaną podwójną ogrzewania, kiedy i sam wysyła ciepło powierzchni stołowej. Poza wszystkim muszą być powiedziane o zaletach konstrukcji takich paneli. Mogą być organicznie zintegrowane systemu blaty kuchenne. W tym względzie, wady i zalety kuchenek indukcyjnych poznać innych członków tej klasie sprzętu.

braki

Wraz z reklamą, która pięknie określa wszystkie pozytywne cechy płyty indukcyjnej, zastosowanie materiałów obalić te zalety. Zazwyczaj dużo tej krytyki jest przesadzone, choć istnieją zasadnicze wady urządzeń, które powinny być brane pod uwagę. Zatem wady płyty indukcyjnej powinno być postrzegane w różnych kierunkach. należy zacząć od bezpieczeństwa. Uważa się, że pola magnetyczne wytwarzane techniką szkodliwe dla ludzi. Chociaż producenci odrzucili takich zarzutów, wskazując, że deski pracować z indukcją niskiej częstotliwości, osoby z rozrusznikami serca stoi zminimalizować kontakt z takiego sprzętu.

Kolejną wadą jest zaniepokojony, co dziwne, większość potraw. W zależności od stanu materialnego i technicznego, może trzeba wymienić garnki i patelnie. Sami producenci, opisując zalety i wady płytami indukcyjnymi, trzeba pamiętać, że sprzęt działa tylko z materiałów, które mogą zostać namagnesowane. Takie dotyczy stali, żeliwa, emaliowane gatunków ware itp Odwrotnie, panel nie nagrzewa naczynia ze szkła, aluminium i mosiądzu.

Producenci i ceny

Pomimo dużej zdolności adaptacji techniki, segment ten został dość szybko opanowane przez różne firmy. Tak, liderzy segmentu badanym marka Bosch, Hansa, Zanussi i innych producentów, którzy dążą do maksymalizacji potencjału ujawnić indukcję. Również zauważyć, płyta indukcyjna Electrolux w linii nieskończony. Ponadto, co jest znaną marką przystępne ceny, w tym przypadku, praktyczności i technik wciągająca. Panele są łatwe w konserwacji, podstawowy zestaw funkcji i zapewnia równomierne ogrzewanie. Jeśli mówimy o cenach, są w przypadku Electrolux zakresie od 15 do 25 tys. RUB. Nawiasem mówiąc, minimalny poziom ceny dostępne dla tych modeli jest około 10 tysięcy. Oczywiście, oferuje od Hansa i Bosch w najlepszej wydajności, co do zasady, przekraczać znak 25 tys. RUB.

Kryteria wyboru

Jeśli mamy odrzucić cech konstrukcyjnych, do wyboru, z których powinny być traktowane według własnych upodobań, a następnie przyjść na pierwszy plan podziału na zależnymi i niezależnymi modeli. Różnica między nimi polega na ścisłym powiązaniu bar-suszarce. W przypadku konkretnego modelu jest nieobecny, zapewniając powierzchnię autonomii. Kosztem bardziej opłacalne jest zależna płyta indukcyjna, których cena waha się średnio od 10 do 15 tys. RUB. Jednak podczas operacji bardziej dogodne niezależne modele. Warto zauważyć, wdrażanie systemów zarządzania. Pożądane jest, aby dać pierwszeństwo czujnik elementy – są nie tylko ergonomiczna, ale również zapewnić komfort w opiece nad panelem.

panel instrukcje

Nowa zasada działania wymaga wnikliwej analizy zasad funkcjonowania z technologią. Większość modeli są wyposażone w przyjazny dla użytkownika kontroli dotykowych. Należą do nich wspomniana już płyta indukcyjna Bosch niezależne typu. Również dla wygody producentów wyznaczać obszary z pierścieniami, tak aby być łatwo porównać i kontrolować elementy roboczych od strefy grzewczej. Poprzez manipulowanie przyciskami i wdrożone kontroli nad pracą płytek. W niektórych przypadkach funkcja timera, blokowanie, dźwięku wskazanie działań i innych funkcji. Ale co ważniejsze – należy wziąć pod uwagę przestrzeganie zasad obsługi przyborów. To nie musi być uszkodzone dno, pęknięć i innych wad.

Instrukcje operacyjne

Na powłokach szkła ceramicznego mają wiele zalet, ale również wymagają specjalnej opieki. Nie ma znaczenia, czy to połączenie płyta indukcyjna lub monofunkcyjny. To samo wersja oscylacyjnych Bosch, wyposażone w płytę grzejną na dwa rodzaje, wymaga przestrzegania tych samych środków konserwujących, które w pełni indukcyjne modyfikacje. Tak więc, w procesie opieki nie należy używać pary urządzeń wodnych i innych środków czyszczących pracujących pod wysokim ciśnieniem. Gdy wybieranie powinien preferować preparaty te kompozycje powłokotwórcze stanowią zanieczyszczenia. W odniesieniu do prawidłowości, konieczne jest, aby oczyścić powierzchnię ceramicznej po każdej sesji gotowania.

Recenzje Płyty indukcyjne

Zasadniczo opinie są pozytywne konotacje, a odnosi się to do różnych cech urządzenia. Należy zacząć z zaletami w montażu. Aż zwrócić uwagę na samą budowę paneli koncentruje się na integracji zwartej przestrzeni kuchennej. W kategoriach efektywności pracy odnosi się także jedynie wady, co ma indukcyjnej płyty kuchennej. Ceny, oczywiście, jest dość wysoki. – Nawet podstawowy poziom 10-15 tysięcy dla wielu wydaje się być zbyt wysoka. Jednak w dłuższej perspektywie koszty opłaca efektywności energetycznej i szybkość ogrzewania. Ale są też bardziej poważne krytyki. Dotyczy to wysokie wymagania naczyń. Według wielu gospodyń domowych, garnki i patelnie audytu prowadzi do rekrutacji nowych naczyń. Dysponowania aluminiowych garnków Szkoda zatem trzeba szukać dodatkowego miejsca na namagnesowane analogów.

wniosek

Płyta nie po raz pierwszy zaprezentowane na rynku rosyjskim. W tym czasie, kształt segmentu w atrakcyjnej niszy sprzętu kuchennego. Mimo wszystko, jeśli weźmiemy pod uwagę wady i zalety indukcji płyt kuchennych oczach konsumenta, a następnie przyjść do charakterystyki przednich takich jak funkcjonalność, wysokiej prędkości ogrzewania, nowoczesny design, łatwość obsługi i oszczędność powierzchni w zużyciu energii. Ale opłata za te zalety wielu namacalne. Z jednej strony, jest to wysoka cena zakupu, z drugiej – ograniczenia w zakresie korzystania z naczyniami.