261 Shares 2020 views

A ptak wyleciał przez okno – dobry czy zły omen?

Jeśli okno pozostawić szeroko otwarte, to prędzej czy później Twój dom może odwiedzić każdy z tych ptaków. Wiele osób boi się tego, ponieważ uważa się, że jeśli ptak wyleciał przez okno – to zły omen. To jest naprawdę?


Dlaczego ludzie są tak negatywnego o wizytach ptaków? Kiedykolwiek od czasów starożytnych, ludzie zauważyli wzoru: ptak wyleciał przez okno – zły omen, obiecując smutną wiadomość, być może, śmierć bliskiej osoby. Szczególnie silny strach rejsu została wyrażona, gdy dom wiał wróbla. To właśnie te nevelichki uważane powszechnie cholerne ptaki.

Skąd taki znak? A ptak wyleciał przez okno – i tylko, ale nastrój jest już zepsute przez długi czas. W dawnych ptaków związanych ze światem duchów. Wierzono, że jak lecą w powietrzu, jak bezcielesny podmiotów, które mają związek z magicznym innym świecie. Stąd też istnieje inna interpretacja przesądów związanych z faktem, że ptak wyleciał przez okno – znak wskazuje, że jest duszą zmarłego chce coś przypomnieć lub ostrzec o czymś. Uważa się również, że przez okno, które w dawnych czasach, symbolizowanego przejście ze świata żywych do świata zmarłych ptaków może wezwać osobę do następnego świata. Ta wiara była związana z faktem, że zgodnie z obrzędem przed martwy przeprowadzane z domu za pośrednictwem otworu okiennego.

Generalnie, nie wszyscy tak smutno z tego przesądu. Niektórzy uważają, że interpretacja objawów zależy co niby ptak przyleciał do okna swojego domu. Na przykład, gołąb, wręcz przeciwnie, może być posłańcem dobrych imprezy, wesela lub oczekiwania Ponadto w rodzinie. Według innych źródeł, ptak ten może sygnalizować, że ktoś z krewnych zmarłego zadawanych zapamiętać jego duszę. Bardzo rzadko, ale nadal zdarza się, że dom może dostać słowika. Jeśli skrzynka stała atrakcyjne dla tej Pichugov, nie spiesz się zdenerwowany – gościem jest zwiastunem rychłego nagłego bogactwa.

Także różnie interpretować znak w zależności od zachowań ptaków: jeśli ona po prostu zapukał do okna, ale nie dostać się do pokoju, to jest oznaką tego, co wkrótce przyjdzie do was nie Dobrą wiadomością dla Ciebie. Jeśli ptak złamał okno twojej śmierci, to jest złe – uważa się, że takie tragiczne wydarzenie mogłoby zapobiec nadchodzącej śmierci któregokolwiek z domowników.

Ale bądź co bądź, jeżeli ptak wyleciał przez okno, znak powinien nie pozwala się zniechęcać. Mówi się, że w celu zmniejszenia negatywnego wpływu takiego przesądu, wystarczy wyrzucić przez okno kilka zbóż i powiedzieć trzy razy „przybywa do jedzenia, a nie duszy.” Ten obrzęd powinien działać, nawet jeśli spędzasz go natychmiast.

Obecnie bardzo niewielu ludzi wierzy w znaki na sto procent. Naukowcy od dawna udowodniono brak korelacji między ptakami i magicznego świata. Ale jeśli w domu jest odwiedzana przez kogoś z Skrzydlata goście go nie przestraszyć. Posypać trochę okruchów lub nasion na parapecie otwartego okna na zewnątrz, aby pokazać drzwi ptactwa odwiedzającego z dala od domu.