798 Shares 4069 views

Pastel „Masza” karaluchy: zasada działania, struktury i opinie

Muchy, pluskwy, mrówki – wszystkie te irytujące owady mogą poważnie zepsuć nasze życie. Ale najbardziej skuteczne w tym karaluchów. Uciążliwe i biegają wszędzie które prowadzą niebezpieczne infekcje, mogą być łatwo karmione, ale są one bardzo trudne do zwalczenia. Ludzie walczą z karaluchami przez wiele wieków i wymyślił dużo pieniędzy. Jednak uniwersalny lek nie został wynaleziony przed tymi szkodnikami. środki ludowych mają zazwyczaj niewielki wpływ, i substancje chemiczne są szkodliwe dla dzieci, osób z alergiami, zwierząt. Uniwersalny środek, dobrze sprawdzony – jest płytkie, „Masza” karaluchy.


Cechą charakterystyczną tego Oznacza

Prosta i tania przygotowanie produkcji krajowej pomaga gdzie są bezsilni do najnowszych osiągnięć z wiodących firm. On trwale eliminuje uciążliwe owady wielu gatunków. Wśród nich:

 • karaluchy;
 • pluskwy;
 • latać;
 • mrówki;
 • widłogonki i inni.

Oznacza niedrogie i łatwe w obsłudze, a w postaci rozpuszczonej może być stosowany do zwalczania szkodników ogrodowych.

lek

Pastel „Mashą” karaluch ma skład chemiczny, ale nie jest to szczególnie toksyczne ze względu na małe ilości składników toksycznych. Należy do dość bezpieczny sposób zwalczania owadów. Jest sprzedawany swobodnie w domowych i ogrodowych sklepach. W ramach przygotowań:

 • środki powierzchniowo czynne, zeta-cypermetryny i deltametryna;
 • gips;
 • I kreda.

Kompozycja kredy od różnych producentów mogą się różnić. Niektóre z nich jako podstawy dla rozwoju ołówkiem wziął radzieckie 80. przemysł chemiczny, z drugiej – za pomocą chińskich wykonane owadów. Udział substancji czynnych, a więc środków toksyczność jest w przybliżeniu taka sama – od 5 do 10% wagowych preparatu. Pozostałe około 95% – środki wiążące, kreda i gips.

Pomimo niewielkiej toksyczności, płytkie „Masza” karaluchy nadal uważany za truciznę i wymaga starannego traktowania.

Zasada działania

Przed owadami zatruć, trzeba wiedzieć, jak kreda „Masza” karaluchy. Zasada działania zarówno oryginalne i proste. Karaluch zatruwają drobne elementy, wchodzi w jej kolonii. Jego krewni są zainfekowane przez nią. Proces ten trwa przez domino. W efekcie, cała kolonia umiera.

Substancje szkodliwy wpływ na szkodliwe owady wykazują swoje właściwości tylko przez bezpośredni kontakt. Aby karaluch zatrute, aktywne środki chemiczne muszą dostać się bezpośrednio do owada. Karaluch musi dotykać paski kredowe zdeponowane w swoich ulubionych miejscach brudnych nóg i stóp z „brudnych”, aby wrócić do domu. Owad zaraża innych i umierają.

Kreda akcja „Masza” karaluchy najbliższych kilku godzin. Aktywne czynniki chemiczne, pracujący wewnątrz szkodników, niszcząc jego układ nerwowy oraz hamują impulsów. Owad nie może się poruszać, a początek paraliżu powodując jego śmierć.

Pastel „Masza” karaluchy: Opinie

To narzędzie – skuteczny i uniwersalny sposób na radzenie sobie z karaluchów i innych gatunków szkodników. Ma wiele zalet, dzięki którym jest popyt na rynku insektycydów. Ludzie, którzy korzystali to znaczy takie zalety:

 • mało toksyczne;
 • niska cena;
 • łatwość użytkowania;
 • stosować do każdej powierzchni, i mogą być łatwo usunięte, jeśli jest to konieczne;
 • brak wyraźnego zapachu;
 • wszechstronność.

Ale jest negatywną opinię na temat tego narzędzia. Ten kredy nie jest pozbawione wad, w tym:

 • krótka żywotność;
 • potrzeba zabieg powtórzyć kilkakrotnie większej wydajności;
 • zatrucia zagrożenie dla małych dzieci;
 • Nieruchomość zapaść pod słońcem.

Teoretycznie kredą „Masza” karaluchy, jak jad jest niebezpieczny dla naszych czworonożnych zwierząt. Koty i psy mogą cierpieć na dostanie się do organizmu. Jednak w praktyce takie przypadki są bardzo nieliczne. Dlatego możemy bezpiecznie korzystać z kredą „Masza” karaluchy, szkoda zwierząt jest bardzo małe. Jeśli masz małe zwierzątko, kota lub psa, spróbuj użyć narzędzia w miejscu niedostępnym dla niego.

Jak stosuje kredą „Masza” karaluchów

Kreda ma widok na bar i wygodnej formie. Jest łatwy do trzymania w dłoni i ruchami, znane nam z lat szkolnych, postawić na gładkiej, równej powierzchni. Może być stosowana na wiele różnych sposobów: poprzez rysowanie kształtów, okręgów, i tak dalej. Jednakże, najbardziej skutecznym sposobem jest uważany za szerokość linia ciągła powłoka większa niż 2 cm, ograniczającą pomieszczenie. Zaleca się, aby wyciągnąć go wzdłuż listew przypodłogowych, na podłodze i na ścianach. Linia nie musi być przerwane, efekt pojawi płytkie jeśli idzie się po pokoju w kółko.

Karaluch, idąc w innej części pokoju, to będzie zmuszony do przekroczenia linii, a toksyczny czynnik pobiera go na nogach i brzuchu. Maksymalny wynik na przetwarzanie go uruchomić z następujących lokalizacji:

 • cokół;
 • parapety i wejście do mieszkania;
 • wentylacji;
 • Wejścia komunikacyjne;
 • parapety;
 • pęknięć i dziur.

Linia powinna być ciągła i szeroki, aby karaluchów w pomijany lub skoczył nad nim. Powinna być również płytkie nacięcie wokół odległych miejscach, aby zapobiec przedostawaniu się owadów. Kreda może być stosowany jak ołówek, a także po mieleniu, w postaci proszku lub roztworu wodnego. Nadaje się do instalacji do obróbki, nawet toksyczne, ani nie gromadzą się w liściach i owocach.

środki ostrożności

Podczas pracy z grzywny powinny przestrzegać pewnych środków ostrożności, aby uniknąć spożycia i kontaktu ze skórą. Musisz pracować w rękawiczkach gumowych. Lub bez dotykania kredowe ręce, otwórz go i wyciągnąć końcówkę nim, zachowując resztę stada. Nie trzeba nosić maski podczas pracy. Ale cząstki padającym należy unikać kreda twarz. Oczy mogą być chronione za pomocą specjalnych okularów. Przechowywać i stosować środki niezbędne tylko w miejscu niedostępnym dla dzieci. Podczas przechowywania leku, aby uniknąć nagłych zmian temperatury i narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Pozwoli to wydłużyć jego żywotność.

Gdzie kupić tego narzędzia

Zazwyczaj przechowywać sprzęt, duży supermarket, pawilon ogrodowy – to jest miejsce, gdzie można kupić kreda „Masza” karaluchy, których cena waha się od 30 do 100 rubli w zależności od producenta, rozmiar mały lub polityki cenowej przedsiębiorstwa handlowego. Lek jest dostępny w handlu i można kupić. Przy zakupie sprzedawca ma obowiązek umieścić go w osobnym opakowaniu. Przechowywać oznacza, że trzeba od jedzenia, nawet jeśli są one szczelnie zapakowane. Jeśli zdecydujesz się na zakup kawałek kredy „Masza” karaluchy, opinie o nim pomoże Ci dowiedzieć się o jego zaletach i wadach i dokonać ostatecznego wyboru.