377 Shares 3781 views

Jak dokonać wypłaty z łupków własnymi rękami?

Urządzenie ogrodzenie wokół domu z działki wymaga użycia silny i jednocześnie estetycznie materiały przyjemne. W zależności od warunków eksploatacyjnych określonych cech mogą być uśmiercane, a drugi – przeciwnie, wzmocnić. Najbardziej niezawodne opcja jest uważany za cegła, ale jej koszt ogranicza możliwości zastosowania. Z drugiej strony siatki siatka jest najtańszym rozwiązaniem, ale nie zapewnia barierę wizualną. W tym kontekście, ogrodzenie z łupków, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, może być uznana za najlepszą opcją i jakości technicznej i operacyjnej, jak i ceny.

Co łupek nadaje się do ogrodzenia?

Tradycyjnie łupek produkowane na bazie mieszaniny masy azbestu i cementu. Taki materiał jest odpowiedni na pokrycia dachowe, a do pobierania próbek. Nowoczesne wersje łupków i obejmują zastosowanie innych kompozycji. Na przykład z bitumu. Ale te listy nie są tak praktyczne i droższe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem – ogrodzenie wykonane z łupków na bazie azbestu. Należy również zwrócić uwagę na postaci o przedłużonym działaniu. Istnieją dwa rodzaje – materiał płaski i falistej. Teoretycznie zmieścić obie wersje, ale pierwszy zajmie mniej miejsca. Ponadto, jest to bardziej wygodne do zainstalowania. Bierze się tu pod uwagę strukturę i właściwości.

Należy zwrócić uwagę na gęstość, grubość i oczywiście wielkości blachy długości i szerokości. Te parametry dobierane są indywidualnie w zależności od konkretnych wymagań. Ale jest uniwersalnym jakości, który w żadnym wypadku nie będzie zbędne. W szczególności, spożycie łupków mają różne wskaźniki wilgotności i mróz. Im wyższy wskaźnik, tym trwalsza jest budowa ogrodzenia.

Podstawa pod ogrodzeniem w postaci ławy fundamentowej

Technologia tworzenia takiej podstawy jest realizowany w taki sam sposób, jak w przypadku z konwencjonalnym domu. Tylko będą się różnić parametry ławie fundamentowej. Ponadto ważne jest, aby przewidzieć, słupy metalowe, które stoją arkuszy łupków. Praca rozpoczyna się od miejsca, w którym układ będzie linia ogrodzenia. Następnie powstaje wykop, a tam są otwory dla elementów nośnych. Na pytanie, jak zrobić ogrodzenie z łupków z rękami, ważnym miejscem jest właściwa równowaga sił jako gramaturą i nałożonych arkuszy.

W przypadku masywnej i ciężkiej łupków zrobić Fundacji co najmniej 20 cm szerokości. Ponadto, powinny być wzmocnione metalowymi prętami. Wykop jest tworzony umieszczoną deskowania, po czym pręty wzmacniające umieszczone są w ilości dwóch równoległych elementów wystających. W dołach skoku rozmieszczonych 1,5-2 m umieszczone filarów. W końcowej fazie napełniania, w którym czas polimeryzacji wynosi około 10 dni.

Podstawa w postaci słupków

Jest to uproszczona wersja stworzenia podstawy, które w przyszłości będą zabezpieczone łupków. posiada również miejsce przejścia oznakowanie przyszłego ogrodzenia, na które już wgniatany 1 m wyrobiska powstają. Filary mogą być stosowane w postaci zamkniętego profilu prostokątnym lub kwadratowym. Nawiasem mówiąc, w zakupie Matki ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko koszty montażu słupów, ale także tworzenie żebrami wzmacniającymi, który odbędzie się wzdłuż ogrodzenia, wiążąc się z podstawki. Jeśli pobieranie próbek z łupków z własnymi rękami, należy przewidzieć i specjalne narzędzie do cięcia profil zgodnie z parametrami konstrukcyjnymi. Bezpośrednia praca na kolumnach urządzenia jest zredukowana do montażu podpór w dołach i zaczął ich dalsze wylewanie betonu.

Montaż płaski łupków

Mocowania blach płaskich ma tę zaletę, że może być realizowany bez blokowania sprzętu. Jednak ta metoda instalacji wymaga wdrożenia podwójnym rzędem metalowych ram, idąc wzdłuż ogrodzenia w arkuszach taśmowych do środka. Oznacza to, że struktura nośna jest utworzona przez śluzy, przy czym panele są zaciśnięte po obu stronach krawędzi metalowych. Naprawić ogrodzenie płaskiej łupków z rąk możesz za pomocą śrub. Ale to będzie wymagało początkowe mocowania drewnianego dziennika do kolumn. Dalsze awarii sprzętu w pasażu pulpy ogrodzeń postu wcięte 0,5-1 m. Taki system Me jest niezawodny, ale w razie potrzeby, demontażu lub wymiany uszkodzonej części będzie łatwiejsze do wykonania napraw. Wystarczy odkręcić śruby i wyjąć arkusz, a następnie w jego miejsce nowy element ustawiony jako zabezpieczenie sprzętu.

Instalacja falistej łupków

Pod względem wytrzymałości płaski arkusz traci analog – najbardziej zawodne miejsce po prostu przyjść do punktu przyłączenia. Zainstalowana prowadnica fali łupka tylko za pomocą śrub poprzez drewniane kłody. Ważne jest, że sprzęt zostały wyposażone w gumową uszczelkę i podkładki prasowej, która chroni materiał przed uszkodzeniami. miejsce krawata powinien pojawić się w położenie na wzniesieniu, należy najpierw uruchomić otwór za pomocą wiertarki.

Kiedy arkuszy nakładkowych o wielkim znaczeniu wyznaczenia pierwszego elementu. Pożądane jest, aby naprawić poprzez poziom. Następnie następny zespół nakłada się na zakładkę tak, że obie części można następnie chwycić jedną śrubę. Dowiedzieć jak zrobić ogrodzenie z łupków, należy prawidłowo określić liczbę elementów złącznych stosowanych. Wydaje się, że im więcej ich, tym lepiej. Ale mnóstwo otworów mocujących z miejsc nie zawsze jest korzystne. Ważne jest, aby utrzymać równowagę. Optymalna częstotliwość pośrednictwa łączników – dwie śruby równoległych rzędach w odstępach 50 cm.

projektowanie udoskonalenie

Jeśli widmo wytrzymałości całkiem nowoczesnym łupków pozwala znaleźć modyfikację na budowę solidnego ogrodzenia, z ozdobnymi cech rzeczy nie są tak proste. Oczywiście, producenci nie mają ograniczone wydanie „gołym” blachy niepozorny szary. Ale podczas instalacji fabrycznej farby mogą być pozostawione, a miejsca te będą musiały pokryć nową kompozycję, która będzie wyróżniać. Dlatego konieczne jest początkowo polegać na malowanie po zainstalowaniu zespołu. Pomalować płot z łupków własnymi rękami nie jest trudne – jest to wspólna operacja maskowania za pomocą wałka lub pędzla. Znacznie bardziej ważne, aby nie przeliczyć się z wyborem samej farby. Powinien on być częścią, odporne na czynniki atmosferyczne i uderzenia mechaniczne.

Zalety łupek płot

W przeciwieństwie do łupków metalu jest całkowicie pozbawione ryzyka procesów korozji i przegrzania na słońcu. Oczywiście, pod względem stosunku wytrzymałości nie jest za arkuszy azbestowo-cementowych. Ale wymagania dla zwykłego prywatnego ogrodzenie jego cechy będą wystarczające. Również do grodzenia terenu z plantacji ważny jest aspekt, że spożycie z łupków jest wyłączony, więc jego fundacja może tworzyć barierę dla płomieni ognia. Uważny wzór podlega operacji można pozostawić na kilka dekad – materiał nie jest odkształcony i nie ulega degradacji przez wytrącanie. Jednakże, w zależności od konkretnego składu właściwości ochronnych łupka.

Wady ogrodzenie łupek

Główną wadą jest toksyczność łupków asbestobetonnogo składników. Oczywiście, mówimy o minimalnej wydajności, ale profesjonalnych budowniczych nadal zaleca, aby wziąć pod uwagę ten niuans podczas montażu ogrodzenia. W szczególności, w pobliżu ogrodzenia takie niepożądane zorganizować zaplecze rekreacyjne, place zabaw dla dzieci, a także rozbić łóżka z upraw. Ponadto prowadnica łupek różni się znaczny ciężar. Mimo to, urządzeń na bazie cementu wymaga bazę kapitałową do instalacji elementów łożyskowych.

Metalowa Alternatywnie

Jednym z materiałów asbestobetonnogo bezpośrednią konkurencję z punktu widzenia użytkowania urządzenia abstrakcji jest profil metalowy. Nawiasem mówiąc, nawet w formie to jest pod wieloma względami przypomina falujące łupków. Tylko marszczenie w tym przypadku, nie zaokrąglone, a wraz z kątem prostym. Metal wygodny w montażu, jest przyjazny dla środowiska, ale również wymaga specjalnej konstrukcji i może być bardzo hałaśliwe w deszczu. Jeśli chodzi o niezawodność, ogrodzenie samolot łupki o grubości 6-7 mm jest zgodny z obciążeń, które wytrzymuje blachy. Ale wiele zależy od charakteru oddziaływań mechanicznych. Łupek z dużym obciążeniem może pęknąć, a następnie trzeba wymienić cały panel.

Co do ogrodzeń metalowych, zachowują całkowitą integralność ale do ich odkształcenia zewnętrznego w postaci kolanek i wgniecenia wymaga znacznie mniejszego wysiłku. We właściwościach techniczno-eksploatacyjnych takich szkód nie ma wpływu, ale wygląd może się zepsuć. Ponadto, przy wyborze produktów walcowanych powinna uwzględniać jakość obróbki antykorozyjnej i odporności termicznej powłoki dekoracyjne, ponieważ nie każda farba wytrzymuje ogrzewanie z gorących blach żelaznych pod słońcem.