675 Shares 5353 views

Jak i dlaczego odbywa się odpryski psy? Dowiedz się więcej

Jak straszne, gdy zwierzę jest stracone. Miłośnicy zwierząt zrozumieć, o co chodzi. Prawie każda osoba, która mieszka w domu psa, pomyśl o tym, jak „tag” ich czworonożny przyjaciel (w przypadku straty) ludzie ze znalezieniem go, wiem do kogo się zwrócić zwierzę. Najczęstszym wariantem identyfikacji – kołnierz z adresem na nim napisane, a właściciel numeru telefonu. Istnieją przypadki, kiedy ciało psa Zrób tatuaż lub markę, ale ta metoda nie jest humanitarny do zwierzęcia. Najbardziej niezawodne i bezpieczne metody identyfikacji dziś uważany jest za elektroniczny system znakowania. Jaki jest Chipping psów? Co jest istotą procedury i jak to się robi? Więcej na ten temat będzie omawiany w artykule.


Elektroniczne znakowanie zwierząt – co to jest?

Chipping psów – procedura wszczepienia mikroprocesora pod skórę. Każde urządzenie ma swój własny numer identyfikacyjny, który jest przypisany do życia zwierzęcia, ciała, którego jest wart. procedurę wykruszanie jest prosta w realizacji, jest szybki i bezbolesny. Zastosować tę metodę elektronicznego znakowania i innych zwierząt: koty, konie, gryzonie, ptaki i ryby.

Jak to wykruszanie psów?

Procedura wszczepienia mikroprocesor wykonuje weterynarza. Zaczyna się od ogólnego zbadania zwierzęcia. Jeśli zdrowie czworonożnego prawidłowej instalacji urządzenia, ekspert zaczyna bezpośrednio. Mikroprocesor jest usuwany z sterylnego opakowania i sprawdzić jego serwisowania. Kolejne miejsce na skórze, który będzie podawany mikrochip traktuje się środkiem dezynfekującym. Jeśli pies długi gęstych włosów, to rozpręża się w różnych kierunkach, a nadtlenek wodoru smarowanie skóry lub alkohol. Ponadto, wstrzykiwanie wykonuje się – przebicie skóry i uruchomić go pod elektronicznego urządzenia znakowania. Chipping psy działać w lewym ramieniu lub kłębie. Bezwłosych zwierząt instalacji zrębki w obszarze wewnętrznej powierzchni jednego z ramion. Umieścić implantacji urządzenia nie wpływa na działanie skanera do odczytywania informacji.

Jak działa mikroczip?

Elektroniczne urządzenie znakowania zwierząt jest transponder, który nie wymaga ładowania. Jest on umieszczony w kapsułkach wykonanych z biokompatybilnym z żywymi tkankami szkła. Jest to mikrochip jest nosicielem unikalnym kodem. Urządzenie dzięki sterylnej biokompatybilnego powłoki nie powoduje ciała psa lub innego przedstawiciela fauny reakcji zapalnych lub alergicznych. Ponadto kapsułki zabezpiecza układ przed migracją pod skórą zwierzęcia. Kruszywa występuje psy urządzenie, którego wielkość jest tylko 12 x 2 mm.

Każdy numer chip – unikalny numer składający się z piętnastu cyfr. Kombinacje kodów istnieje 700 bilionów dolarów. Zdefiniowane dla numeru mikrochip jest wpisany do pamięci jego chipa w fabryce. Odczyt kodów z elektronicznych urządzeń do etykietowania odbywa się przez skaner. Przeszli na powierzchni ciała zwierzęcia, i natychmiast na ekranie pojawi się numer. Ten kod jest przesyłane do komputera, który obsługuje całą bazę danych. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od niego, odwraca wszystko o tym zwierzęciu: wiek psa, który jest właścicielem, adres zamieszkania.

Bezpieczne czy elektronicznego sposobu znakowania dla zdrowia i życia zwierzaka?

Chipping psów i innych zwierząt jest absolutnie nieszkodliwe. Potwierdzają to zarówno w teorii jak i praktyce. Sam zabieg jest bezbolesny, instalacja urządzenia przypomina zastrzyk, który jest wykonywany w ciągu kilku sekund. Jak już wspomniano, kapsułka jest pokryta powłoką, która przetrwała sterylnym oraz w tkankach zwierzęcych. Wymiary chipie są małe, więc nie czują się zwierzęta, nie przeszkadza mu chodzić, leżeć, skręcić salta. Nie dyskomfort w tym zwierzęciem nie powoduje implantu.

Gdzie można wykonać procedurę instalacyjną dla systemu identyfikacji elektronicznej zwierząt?

Chipping psów wyprodukowanych w klinikach weterynaryjnych. Przeprowadzenie tej procedury dozwolone szczeniaka, który już okazał 1 miesiąc. Również montaż takich urządzeń mogą być wykonane w ośrodku szkolenia psów, jeśli są dostępne w danej społeczności. Kolejnym miejscem, w którym wykonują oni wszczepianie chipów – jest wystawa zwierząt. Organizowane są rogi weterynaryjnej, gdzie w rzeczywistości, należy wykonać procedurę. Wykruszenia z psami w domu – to także całkiem możliwe. Usługa ta ma teraz klinice weterynaryjnej. Według wstępnych eksperci nazywają iść do klienta w domu i ustawia implant.

W niektórych przypadkach wymagane jest Chipping pies?

Trzeba będzie przeprowadzić implantacji urządzenia identyfikującego swój obowiązek pet wtedy, jeśli idziesz z nim do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. Jest to mikrochip jest paszport elektroniczny zwierzęcia. Jeśli chcesz wziąć udział w Międzynarodowej Wystawie, jednym z warunków dopuszczenia do nich jest obecność mikroczipa w chetyrehlapogo nawzajem.