811 Shares 3105 views

Wystawy i muzea Anapa: najciekawsze miejsca miasta

Co robić w czasie wakacji, w uzupełnieniu do opalania i kąpieli w morzu? Jeśli chcesz spędzić wakacje z korzyścią dla duszy, umysłu i ciała, organizuje program kulturalny. Podczas relaksu w regionie Krasnodar, można odwiedzić muzeum i miast sąsiadujących z Anapa. Jakie są najbardziej interesująca ekspozycja?

Gorgippia – starożytna osada w centrum nowoczesnego Anapa

Podczas odpoczynku na wybrzeżu Morza Czarnego, można odwiedzić unikalne muzeum archeologiczne. Na miejscu współczesnego miasta Anapa w V wieku przed naszą erą. e. Było to jedno z największych miast w stanie Bosfor – Gorgippia. Przez długi czas sądzono, że w III wieku pne. e. wieś zniknęła z powierzchni ziemi. Ruiny starożytnego miasta odkryto przypadkowo podczas prac budowlanych w centrum Anapa.

Od 1960 roku badania archeologiczne na obszarze objętym przez pracowników Instytutu Archeologii RAS. Na terenie Grodzisko znaleziono fundamenty budynków do różnych celów, grobowców, dróg. Co ciekawe, w Gorgippia woda. Podczas wykopalisk znaleziono również fragmenty ceramiki, monety, biżuterię i wiele innych przedmiotów. Dowiedz się więcej o starożytnym mieście, odwiedzić Muzeum Archeologicznego w Anapa. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć prawdziwe ruiny Gorgippia. Można również odwiedzić pawilon, w którym mieści najciekawsze eksponaty. Ekspozycja adres: Ulica Anapa. Nasyp, posiadanie 4.

Muzeum Historii Lokalnej: 25 wieków życia miasta

Jakie inne Anapa muzea warto odwiedzić podczas wakacji? Bardzo interesująca wystawa muzeum regionalne. Tutaj można znaleźć wszystkie historię regionu od Królestwa Bosfor do dnia dzisiejszego. Znaczna część zbioru jest oddany do charakteru tego regionu, flory i fauny. Wielu turystów cieszą się ekspozycja poświęcona Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Nie mniej interesująca jest kolekcja o historii handlu winem. Należy zwrócić uwagę i wystawy czasowe, które regularnie organizuje muzeum. Anapa – miasto turysta podczas wakacji w których można nie tylko uzyskać opaleniznę, ale również dowiedzieć się wielu interesujących faktów. Local History Museum znajduje się przy ul. Protapova, 1.

Wax Museum

Jednym z ulubionych miejsc mieszkańców i gości miasta Anapa – wystawa rzeźb woskowych. Southern Exposure jest oddział słynnego muzeum w Petersburgu. Kolekcja stale aktualizowane i zmieniane. Podczas wizyty w muzeum można zobaczyć figury znanych polityków, artystów i muzyków, postaci bajkowe. Zdjęcia i filmy mogą swobodnie większość figur mogą zbliżyć.

Ekspozycja jest przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców odwiedzających. Przyjdź z rodziną w Muzeum Figur Woskowych. Anapa, ul. Vladimir, budynek 2 – jest to dokładny adres interesującej wystawy. Znajduje się na niej również regularne wystawy Kunstkamery, podczas których można zobaczyć eksponaty przywiezione z głównej kolekcji muzeum.

Podwodny świat i zażyłość z egzotycznymi zwierzętami

miłośników przyrody będą mieli „Batyskaf” – akwarium morskie, obok drzwi do miejscowego muzeum historii miasta. Wiele wystaw i muzeów Anapa daje swoim gościom możliwość obserwowania zwierząt egzotycznych. Jeszcze Akwarium morskie jest jednym z najbardziej interesujących miejsc do zwiedzania z mieszkańcami podwodnego królestwa. Batiskaf gości „wpaść stylizowane podwodnego tunelu z szklane ściany i sufit i może zbadać ryby i inne organizmy morskie. Jeśli wierzyć opinie gości, wystawa ta uspokaja i bardzo popularne wśród dzieci. Miłośnicy zwierząt będą jak również małe zoo oraz farmę krokodyli i delfinarium w Anapa. Podczas wizyty te zabawne wycieczki można dowiedzieć się wiele o zwierzętach wykazały.

Inne interesujące muzea i wystawy w Anapa

W Anapa posiada własną galerię sztuki, jego nazwa – „Biały kwadrat”. Co jest szczególnie miłe, wystawa pozwala nam nie tylko cieszyć się sztuką współczesną, ale także, aby dostać swoje ulubione przedmioty. Pomimo faktu, że „Biały Kwadrat” – Jest to raczej salonie sztuki, a nie pełnoprawnym muzeum regularnie odbywają się wystawy specjalne.

Gdzie pójść w czasie wakacji? Wiele muzeów Anapa przeznaczone do wizyty rodziny, żywy przykład – „Butterfly World”. Ta interaktywna wystawa, podczas wizyty, gdzie można cieszyć się życiem „eksponaty” i dowiedzieć się wiele o życiu egzotycznych owadów. Sezon turystyczny w muzeach Anapa spędzić sezonowe wystawy i ciekawe wydarzenia. Jeśli czas jest ograniczony do programu kulturalnego, zobaczyć plakat i harmonogram wszystkich interesujących miejsc i zrobić dla siebie indywidualny plan wycieczek.