106 Shares 1081 views

Tabletki "Serrata": instrukcje użycia. "Serrata": recenzje

Czy jest skuteczny taki lek "Serrata"? W materiałach niniejszego artykułu udzielamy opinii na temat tego leku. Dowiesz się również, ile kosztuje narkotyk, jaki powinien być używany, czy ma przeciwwskazania i jakie choroby są przepisywane pacjentom.


Skład, opakowanie, forma

Jakie substancje wchodzą w zakres rozważanej substancji? Co to mówi nam o instrukcjach użycia? "Serrata" zawiera aktywny składnik, taki jak serratiopeptydaza. Jako dodatkowe substancje, ten lek zawiera glikolan sodu skrobi, lekki węglan magnezu, monohydrat laktozy, stearynian magnezu i skrobię kukurydzianą.

W sprzedaży wspomnianego leku występuje w postaci tabletek, które są pokryte powłoczką dojelitową. Są one umieszczane w opakowaniach komórkowych, które są osadzone w pudełkach kartonowych.

Właściwości farmakologiczne

Jakie cechy są wrodzone w tym leku? Jaka jest instrukcja na ten temat? "Serrata" jest środkiem przeciwzapalnym, przeciwzmarcowym i fibrynolitycznym. Jaka jest zasada jego działania?

Serratopeptydaza jest enzymem wykazującym działanie proteolityczne, które zostało wyekstrahowane z bakterii jelitowej o charakterze nie patogennym (Serratia E15). Ta grupa mikroorganizmów dość szybko rozdziela bradykininę i fibrynę, jak również inne mediatory zapalenia. Ponadto, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wynika to z uwalniania bolesnych amin z tkanek zapalnych, charakteryzujących się efektem przeciwbólowym.

Instrukcje dotyczące stosowania ("Serrata" to uniwersalny produkt leczniczy) donoszą, że leki te mogą szybko penetrować miejsca, które są poddawane procesowi zapaleniowemu, a także lizować tkanki martwicze i produkty rozkładu.

Ponadto rozpatrywany czynnik redukuje nadwrażliwość, katalizuje wychwyt i aktywność antybiotyków. Ponadto zmniejsza lepkość śliny i promuje rozcieńczenie wydzielin do nosa, ułatwiając im wydalanie.

Alpha-2-makroglobuliny krwi i serratiopeptydaza tworzą aktywny kompleks w stosunku 1: 1. Prowadzi to do maskowania antygenowości enzymów bez utraty aktywności farmakologicznej. Kiedy enzym przechodzi do miejsc zapalenia, jak również w wysięku, zmniejsza się stężenie serratiopeptydazy we krwi.

Właściwości lekarstwa

Ze względu na rozszczepienie serotoniny, histaminy i bradykininy, serratiopeptydaza zmniejsza rozszerzenie naczyń włosowatych i zmniejsza ich przepuszczalność. Promuje również hamowanie blokerów plazminy, poprawiając ich aktywność fibrynolityczną.

Po zredukowaniu mikrokrążenia i wyeliminowaniu obrzęku, plwoczek jest skutecznie rozdzielany.

Aktywne, jak również dodatkowe substancje tego leku są zamknięte w błonie dojelitowej. Dlatego tabletki "Serrata" nie rozkładają się w żołądku.

Farmakokinetyka

Gdzie wchłania się lek "Serrata"? Instrukcja ta informuje, że proces wchłaniania tego leku występuje w jelitach. We krwi, jej maksymalna zawartość została znaleziona po 60 minutach. Niewielka ilość leków jest wydalana wraz z moczem.

Wskazania dotyczące użycia

Dzięki wszechstronnemu działaniu produkt leczniczy "Serrata", którego cena podano poniżej, jest zalecany do leczenia różnych chorób w zupełnie różnych dziedzinach medycyny:

  • W praktyce chirurgicznej i traumatologii leki stosowane są do złamań, zwichnięć, zwichnięć i innych urazów. Ponadto, jest często przepisywany na obrzęk, w tym pooperacyjny. Również ludzie biorą pigułki, aby zapobiec odrzuceniu przeszczepu.
  • W praktyce otorhinolaryngologicznej zalecana jest Serrata, która jest dodatnia, w przypadku zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz innych procesów zapalnych (w tym VDP), które przejawiają się trudnością w oddzieleniu plwociny i zwiększonym śluzem, a także w celu poprawy absorpcji środków antybiotycznych.
  • W chirurgii plastycznej tabletki Serrata służą do zwiększenia mikrokrążenia w celu uniknięcia prawdopodobnego odrzucenia przeszczepu, a także do zmniejszenia obrzęku po operacji.
  • W dermatologii zaleca się stosowanie tego leku w obecności ostrych dermatoz, występujących w zespołach bólowych.
  • W ginekologii, omawiany lek jest stosowany w celu wyeliminowania obrzęku gruczołów sutkowych spowodowanych różnymi chorobami. Również ten lek jest zalecany do przyspieszonego procesu resorpcji przez krwiaki, w tym zapalenia mastitis.

Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania tabletek "Serrata"? Stosowanie tego leku jest zabronione:

  • Kiedy nadwrażliwość na serratiopeptydazę, jak również inne składniki leku;
  • Z patologicznymi warunkami, które powodują zwiększone ryzyko krwawienia lub zaburzenia krwawienia.

Dawkowanie i instrukcje użycia

"Serrata" (tabletki) jest przepisywany tylko do wewnątrz. W ciągu dnia lek należy przyjmować w ilości 30 mg, to jest trzy tabletki.

Stosowanie żywności nie ma wpływu na wchłanianie i skuteczność leku. Tabletkę "Serrata" należy połknąć w całości. W żadnym wypadku nie może być żuć, gdyż może to spowodować uszkodzenie jelita grubego. Pij lekarstwa czystą wodą.

Różne typy chorób, a także stopień ich nasilenia, wymagają korekty dziennej dawki leku w jednym lub drugim kierunku.

Aby wybrać minimalną skuteczną dawkę i określić czas jego spożycia powinien być tylko lekarz uczestniczący, w oparciu o konkretną sytuację.

Skutki uboczne

Jakie działania niepożądane mogą powodować działanie leku Serrata? Instrukcja ta informuje, że podczas przyjmowania tego preparatu w rzadkich lub rzadkich przypadkach zakłóceń w pracy krzesła, bólach w TRZECHACH ŚLEDZINIOWYCH obserwuje się nudności i wymioty.

Osoby predysponujące do krwawienia mogą powodować częste krwawienie z nosa i pojawienie się krwi w plwocinie.

W niektórych przypadkach ten lek może wywoływać reakcje alergiczne, które manifestują się jak świąd lub wysypka na skórze, a także pokrzywka.

Przedawkowanie z pigułkami

Stosowanie dużych dawek tabletek "Serrata" może powodować wzrost wyżej wymienionych działań niepożądanych, aw niektórych przypadkach nawet prowadzić do powstawania wewnętrznych krwawień. W takim przypadku należy odmówić podania leku i przeprowadzić leczenie objawowe.

Interakcje z lekami

Dzięki kombinacji serratiopeptydazy i antykoagulantów działanie tego ostatniego jest zwiększone. Jeśli konieczne jest jednoczesne stosowanie tych leków, pacjent musi być pod stałym nadzorem doświadczonego specjalistę, który może dostosować dawkę antykoagulanta.

Specjalne zalecenia

Ten lek ma bezpośredni wpływ na koagulację krwi. Dlatego powinien być stosowany z największą ostrożnością, zwłaszcza podczas leczenia antykoagulantami, a także predyspozycjami osoby do krwawienia i patologii krzepnięcia krwi.

Szczególną troskę należy zachować podczas przepisywania serratiopeptydazy u osób z bolesnymi stanami nerek i wątroby.

Opinie i cena leku

Ile kosztuje lek "Serrata"? Cena tego leku w ilości 10 tabletek wynosi 100-120 rubli.

Opinie o tym narzędziu są bardziej pozytywne. Lekarze mówią, że jest to uniwersalny lek, który może być stosowany w leczeniu procesów zapalnych w chirurgii, traumatologii, ginekologii itp.

Pacjenci są zadowoleni z wyników terapii. Mówią o wysokiej skuteczności tego środka, zwłaszcza w połączeniu z antybiotykami.