486 Shares 2264 views

Dzhessi Uilyams: wszystko o aktorze

Każdy, kto oglądał serialu „Chirurdzy” wiedzieć kto Uilyams Dzhessi. fani horrorów znają go z roli w „Holden McCrea Cabin in the Woods”. Jednak to nie wszystko, że słynny Dzhessi Uilyams. Filmografia aktora ma ponad 15 filmów i seriali telewizyjnych.

biografia

Dzhessi Uilyams urodził się w 1981 roku w Chicago. Jego matka Yohanna Cheyz – Szwedzki ojciec Redzhinald Uilyams – African American. Jesse ma dwóch młodszych braci, zarówno w sztukach wizualnych.

W 1998 roku, Jesse ukończył liceum w Providence (Rhode Island) i rozpoczął studia na Temple University. Podczas treningu, Williams pracował dla agencji modelek, jednak później przyznał się do aktora, nigdy nie zamierzał budować karierę tylko na zewnątrz. Jako nastolatek był zdeterminowany, aby być w filmach.

Kariera telewizyjna

Jesse pierwszy pojawiła się na ekranie w 2006 roku w serialu „Law & Order”, a następnie wystąpił w dwóch odcinkach serialu „uniwersytet”.

W 2009 roku aktor otrzymał rolę dr Jackson Avery w popularnym serialu „Chirurdzy” ( „Anatomy of Grey”), nad którym nadal działa. Za rolę Jackson Avery aktor wielokrotnie nominowany do Ludowych Choice Awards.

W 2013 roku pojawił się w serialu telewizyjnym dla dzieci „Ulica Sezamkowa”, jak siebie samego.

filmy fabularne

Jego pierwsza rola w filmie fabularnym Dzhessi Uilyams otrzymał w 2008 roku – grał Leo w komedii „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów 2”. Jego partnerami w ramie były Amber Tamblyn i Kayl Maklahlen.

Rok później aktor wystąpił w thrillerze Antuana Fukua „Gliniarze z Brooklynu”. Dostał małą rolę policjanta Eddie Quinlan.

W 2012 r Dzhessi Uilyams grał pierwszy w jego karierze jako horroru – „Dom w głębi lasu”. Jego rola nie była zbyt duża, ale niezapomniany. Dzięki odwadze i oryginalność fabuły „Cabin in the Woods” został wysoko oceniony przez krytyków. To może pochwalić się niewielu horrorów.

W 2013 roku, Jesse pojawił się w roli James Lawson w dramacie biograficznym „Butler” Lee Danielsa. Dzheyms Louson – prawdziwy charakter historyczny, był jednym z przywódców ruchu na rzecz praw czarnych w latach 1954-1968. Film Lee Daniels' został ciepło przyjęty przez krytyków i odniósł sukces w warunkach komercyjnych.

Planuje się, że w 2017 Dzhessi Uilyams zagra główną rolę w thrillerze „Drabina Jakubowa” David Rosenthal, remake filmu o tej samej nazwie z 1990 roku.

Dzhessi Uilyams podpisał również kontrakt na udział w komedii „plaster”, debiut reżyserski Zoe Lister-Jones.