211 Shares 3818 views

Co on najbardziej utytułowany mistrz olimpijski?

Olimpiada jest zdarzeniem, które wytwarza się przez długi czas. Jest to wyjątkowa okazja, aby wykazać osiągnięciami w sporcie na całym świecie i zgłosić się. Mistrzowie olimpijscy – najlepsi sportowcy, którzy reprezentują swój kraj w różnych dyscyplinach sportowych. Istnieje pięć z najbardziej znanych z nich, w tym trzech rosyjskich uczestników.


Urodzony Deli

Najbardziej utytułowany mistrz olimpijski – Daly. Ten narciarz z Norwegii, który stał się mistrzem świata dziewięciu czas. On jest jedynym sportowcem, którego kolekcja składa się z 8 złotych medali Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W 1992 roku udało mu się wygrać pierwsze złoto w Albertville. To był prawdziwy sukces Bjorn. Tam otrzymał 4 złote medale w wyścigach sztafetowych i 15 i 50 km. W Lillehammer, Norwegia przyszedł pierwszy raz w pościg. W 1998 roku w Nagano, zdobył trzy złote medale. Niestety, słynny narciarz został zmuszony do zakończenia kariery, t. Aby. Doznał poważnego urazu kręgosłupa. Oficjalne oświadczenie o nim powstał na początku 2001 roku. Dziś Daley produkuje odzież sportową.

Ole Einar Bjørndalen

Jest to kolejny norweski najbardziej utytułowany mistrz olimpijski w biathlonie. Udało mu się zgromadzić zbiór ośmiu złotych medali (w sumie trzynaście nagród). Pierwszy sukces miał w Nagano, który zajął pierwsze miejsce w sprincie na 10 km. Należy zauważyć, że tylko drugie podejście Borndalenu udało się wygrać. Jednak dotarł do triumfu w Salt Lake City. Jest Ole Einar stał się absolutnym mistrzem w swoim sporcie i otrzymał cztery nagrody. Należy zauważyć, że Norwegia nie jest zawsze zdobył złoto. W Turynie, Ole Einar zdobył dwa srebrne medale i jeden brązowy. A w 2010 roku, przekaźnik biathlonista Vancouver wygrał swój ostatni złoty medal. Był w stanie wykazać, genialny styl mowy, dzięki którym zwycięzcy.

Lubow Egorova

Najbardziej utytułowany mistrz olimpijski Rosja ma w swojej kolekcji sześć złotych medali. Pierwszy sukces narciarz Yegorova miał Cavalese. Potem zajął pierwsze miejsce w wyścigu na 30 km (przekaźnik). Kiedyś była na prowadzeniu w wyścigu na 15 km w Albertville. Ale to nie była jedyna nagroda. Była w stanie wygrać wyścig na 10 km i przekaźnikowych wyścigów. A zaledwie trzy złote medale poszedł do rosyjskich narciarzy w Lillehammer. Po raz pierwszy wszedł w przekaźniku, wygrał wyścig o 10 i 5 km. Warto zauważyć, że Jegorow nie jest jedynym rekordzista Rosja.
Lydia Skoblikova udało się uzyskać taką samą liczbę nagród. Ale to było Lubow Jegorowa w 1994 roku stał się najlepszym sportsmenka z Rosji. Prezydent wydał dekret, zgodnie z którym to stał się bohaterem Rosji. Jednak nie wszystko było tak gładkie w karierze słynnego narciarza. W 1997 roku wygrał wyścig pięć kilometrów w Trondheim, ale został zdyskwalifikowany za korzystanie bromantan. W związku z tym, złoty medal został zabrany. Dziś Lubow Jegorowa jest prorektor do uprawiania sportu w Akademii Wychowania Fizycznego. Lesgaft w Petersburgu.

Lydia Skoblikov

Najbardziej utytułowany mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim – Lydia Skoblikov. To może stać się absolutnym zwycięzcą w 1964 roku. Znany ze swojej kolekcji sześć złotych medali. W 1960 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Squaw Valley, udało jej się wygrać dwa triumfy. W roku 1964 w Innsbruck, wygrała wyścig cztery, z których trzy wygrał złoto. Lidija Skoblikowa wygrał mistrzostwa w łyżwiarstwie szybkim, która miała miejsce w Szwecji. Tam ponownie podbić wszystkie cztery dystanse. Przewyższać ten sukces jest niemożliwe. W 1960 Lydia Skoblikov odbiera Order Czerwonego Sztandaru Pracy, aw 1999 – „Za Zasługi” trzeciego stopnia. Między innymi, że ma „Odznakę Honorową”. Juan Antonio Samaranch, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w 1983 roku zauważył nasz olimpijczyk Order „Za wkład w popularyzację ideałów i doskonałości w sporcie”. To wyróżnienie zasługuje na szacunek.

Łarisa Łazutina

Kolejnym najbardziej utytułowany mistrz olimpijski Rosja – narciarz Łarisa Łazutina. Udało jej się wygrać turniej pięciokrotnie. W Albertville, że prowadził zespół przekaźnika na narty. Po Lillehammer sportowiec był w stanie wygrać pałeczkę. Nasz mistrz otrzymał Order Przyjaźni Narodów. Wielki sukces czekał na Larissa w Nagano. Tam, w swojej kolekcji przyszedł zaledwie trzy medale, z których każdy miał najwyższy standard. Dla takiego triumfu słynny narciarz otrzymał tytuł Bohatera Federacji Rosyjskiej. Ale rozczarowanie nie trzeba było długo czekać: w Salt Lake City na Rosjan we krwi stwierdzono doping, za który został następnie przez dyskwalifikację. Za to, że został pozbawiony dwóch srebrnych medali. W 2002 roku LOA zainicjował otwarcie tras narciarskich Odintsovo wałek pod Moskwą. Teraz ludzie to nazywa – „Lazutinskaya”.

Warto zauważyć, że nie jest to wszystko najbardziej utytułowanych mistrzów Zimowe Igrzyska. Nie wspominając, Klaudiyu Pehshtayn, Clas Thunberg, Thomas Alsgaard Bonni Bleyra i Erika Haydena.