548 Shares 2658 views

"Nissan Primera P10" (Nissan Primera): Cechy i opinie

"Nissan Primera P10" – samochód osobowy klasy A serial wyprodukowany z 90-tym roku 95 th. Samochód został wyprodukowany w różnych organach. To sedan, hatchback i kombi. Urządzenie szybko zyskał popularność na rynku światowym. Nie mniej popularne jest to teraz. Dziś ten „Nissan” cena spadła znacząco, co sprawia, że można rozważyć model jako samochód budżetu „na povsednev”. Zapoznajmy się bliżej z tym urządzeniem.


projekt

„Nissan Primera P10” jest dostępna w trzech różnych poziomach wykończenia. I różniły się nie tylko pod względem sprzętu, ale również w projektowaniu. Maksymalna wydajność GT «Nissan Primera P10" wyposażony spojlery, aluminiowe felgi i progi drzwiowe. Modyfikacja różni się w zderzakach konstrukcyjnych. Sprzęt flagowy jest następujący:

Pomimo GT tabliczce znamionowej, ten samochód sportowy jest trudno nazwać. Samochód charakteryzuje się proste i gładkie ciało style. Linie te praktykowane również „Mitsubishi Lancer” 90 lat wydania. Ale wracając do naszego samochodu, „Nissan Primera P10”.

Z przodu jest to solidny zderzak z szerokim czarnym formowania, protivotumanok parową i kompaktowej kratki. Reflektory – z zaokrąglonymi krawędziami, niejasno przypomina amerykańską „Ford Scorpio”. Na skrzydłach – Repeaters pomarańczowe wygina. Side "Nissan Primera P10" – nie zauważalne średniej klasy sedan.
W odniesieniu do innych organów (np wagon, jak na zdjęciu powyżej), są one niemal identyczne projekt. Być rozpoznawalne w strumieniu innych pojazdów jesteś mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

salon

Projektowanie wnętrz jest wykonana bez żadnych bajerów. Pomimo przynależności do klasy D, nie ma wstawki z drewna na panelu. Konsola środkowa zawiera niewielką jednostkę sterującą klimat, radiomagnetofon i zapalniczki. W dolnej części konsoli mają małą niszę dla małych rzeczy. Wykończenia – tkaniny welurowe lub, w zależności od konfiguracji. Kierownica też była inna. Zatem podstawa wersje LX on dvuhspitsevy. Droższy sprzęt zapewnia przez trzy-ramienne koła z piękną linią.

Opinie mówią, że kierownica na „przykładu” jest bardzo wygodne – nie pośliznąć i dobrze leży w dłoni. Siedzenia mają wyraźny trzymanie boczne. Nawiasem mówiąc, wersja GT (jeden z najdroższych) nie był z weluru, oraz z wnętrza tkaniny. Na zdjęciu powyżej – czyli wnętrza.

Kolumna kierownicy posiada wystarczającego zakresu regulacji. Fotel kierowcy posiada regulację lędźwiową wsparcia w trzech pozycjach. regulowane oparcie i zagłówek również. Deska rozdzielcza jest bardzo archaiczny. Jednak to nie jest przeładowany zbędnymi strzałkami i łatwe do odczytania.

W ogóle, o właścicieli salonów zostawić tylko pozytywne emocje. Mimo 25-letniego życia samochodu, usiąść w wygodny i przyjemny. Samochód jest wygodny podczas podróży na długich dystansach. Izolacja akustyczna na dobrym poziomie. Karty tapicerka foteli i drzwi nie są łatwo zabrudzone.

parametry techniczne

Pierwotnie wykonywany montaż silnika gaźnika. „Nissan Primera P10” pierwszym zakończeniu serii 90 koni mechanicznych z silnikiem o pojemności 1,6 litra. Po 3 latach jego konstrukcji zakończonych przez zainstalowanie rozproszonego zastrzyku. Moc wzrosła do 100 koni mechanicznych. Również w linii niniejszego dwulitrowego silnika. „Nissan Primera P10” 2,0 ma moc 115 KM. Stosowane tu monoinzhektor zastrzyku. Ale Japończycy nie zatrzymał się w XIX w roku 93 wydała nową jednostkę napędową SR20 DE.

Na tej samej wysokości miał już opracowany 135 koni mechanicznych. Były obecne w linii i silników wysokoprężnych, a mianowicie LD20 dwulitrowym 75 KM.

dynamika

Liczba ta była znacznie różni się od silników diesla i benzynowych. Najsłabszym 75-silny LD20 taktowany „przykład” do stu do 16,5 sekund. Prędkość maksymalna – 165 km na godzinę.

Dynamika carbureted silnika była wyższa. Tak więc, do stu „Przykład 1.6” dyspergowano przez 12 sekund. Jak dla flagowego silnikiem 115-konnym, to łatwo zmieścić w „dziesiątce”. Maksymalna prędkość 200 kilometrów na godzinę. Wszystkie jednostki mocy pracują z automatycznym lub ręcznym transmisji w 4 i 5 prędkości, odpowiednio.

Opinie mówią, że silniki w „Przykłady” w ciele 10-M jest bardzo niezawodny. Ich żywotność wynosi 300 tysięcy kilometrów. Po remoncie silniki „chodzić” o tym samym. Pod względem jednostek wtryskowych usług nie powodują problemów. Co można powiedzieć o pierwszych „gaźników” – urządzenie jest często szarpanie przy przyspieszaniu należytej urządzenie razregulirovok.

Względnie skrzynki ILAC się luźno synchronizatora piątego transferu. Co dziwne, ale wszystkie inne prace bez problemów, chociaż coraz częściej wykorzystywane. Podobny problem z jakimi borykają się właściciele „Daewoo Nexia pierwszy”. Piąty bieg może być aktywowany tylko z trzask. Na szczęście naprawa polu jest bardzo tani. A części zamienne dla „Nissan Primera” można kupić w demontażu, w uczciwych warunkach.

podwozie

Nośnik stosowany niestandardowego układu zawieszenia. „Trehrychazhka” koszty przednie. Wyjątkiem są bardziej ogólnym – tutaj ustawić znajomy MacPherson zawieszenie. Jednak to „trehrychazhka” zapewnia doskonałą obsługę i przyczepność. Tył – belka zależny ze sprężynami. Pod względem sterowności samochodu jest bardzo jasne i przewidywalne. Nawet z „Karty” Hob nie „szorować” drogi. Jest to jedna z głównych zalet japońskich „Przykłady”.

"Nissan Primera" – cena

Znaleźć na rynku wtórnym może być dobrą kopię 2,0-2,5 tysięcy dolarów.

Mimo tak sędziwego wieku, samochód zadowolony ze swojej niezawodności. Potencjalni nabywcy powinni wystrzegać wersjach wysokoprężnych i benzynowych. Ci, którzy nie chcą inwestować w mocno taniego obcego samochodu, należy zwrócić uwagę na modelach z manualną skrzynią biegów.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, który ma „Nissan Primera P10„opinie, specyfikacje i ceny. W '96 wyszło na jaw, drugą generację legendarnego modelu – P11. Maszyna posiada nowoczesny design i potężne silniki (obecnie w wierszu nie ma gaźniki). Jeśli masz większy budżet należy zwrócić uwagę na to.