287 Shares 3071 views

Długopisy. Wybór. Instalacja

Dla entuzjastów samochodów, którzy zdecydowali się wyposażyć samochód za pomocą urządzenia końcowego, informacje dotyczące prawidłowego podbrajania haka, zainstalowania, podłączenia elektryka i przestrzegania zasad działania tego produktu, będą absolutnie zbędne. Więcej informacji można znaleźć tutaj .


Sprzęg przyczepy

Coraz więcej właścicieli zagranicznych samochodów, zwłaszcza tych, którzy prowadzą aktywny styl życia, instalują haki na swoich samochodach. Wynika to z konieczności transportu różnych towarów, sprzętu i maszyn, które w bagażniku samochodu, nawet bardzo duże, nie uległy ułożeniu! Wózki zagraniczne w pełnym zakresie z bezpłatną dostawą można zamówić i kupić w wyspecjalizowanych sklepach internetowych . Istnieje również taka specjalizacja, jak haki holownicze do strojenia. Oprócz spełnienia głównego celu, takie haki holownicze służą jako ozdoba tylnej części samochodu. Wykonane są z chromowanej stali nierdzewnej. Używane tylko w samochodach terenowych i bardzo dobrze wyglądają wraz z chromowanymi elementami tkaniny pogodowej.

Zerwanie zaczepu

Przy eksploatacji przyczepa jest obciążona dużym obciążeniem. Kupując, musisz dokładnie wiedzieć, jak to będzie używane.

Jeśli planujesz transportować przyczepę o wadze brutto do 1500 kg. Dobrze jest wybrać opcję końcowego urządzenia o kuli typu "A". Odłączalna konstrukcja z zapięciem na 2 śrubach. Ten projekt jest niedroga i trwa długo. W przypadku awarii piłki, można ją łatwo wymienić na nową. Są one zawsze dostępne w handlu detalicznym.

Jeśli potrzebujesz haka do przenoszenia ciężarów powyżej 1500 kg, ale nie więcej niż 3500 kg. Lepiej wybrać wariant przyrządu końcowego z kołnierzem kutym "F" lub "G". Takie kulki są również dostępne do bezpłatnej sprzedaży, aw razie konieczności można je zastąpić nowymi. Cena tych produktów jest nieco wyższa niż pierwsza opcja, ale w pełni usprawiedliwia się zwiększoną siłą pociągową na haku.

Jeśli chcesz zachować oryginalny wygląd samochodu od tyłu, są pionowe szybkie sprzęgła z blokadą. Bez tego klucza nie można usunąć piłki podczas swojego nieobecności! W ten sposób zapewniona jest ochrona przed kradzieżą. Z odłączoną piłeczką takiego systemu wydaje się, że samochód nie jest w ogóle wyposażony w hak. Wszystkie elementy projektu znajdują się pod zderzakiem. Gniazdo elektryczne do podłączenia zatrzasku przyczepy jest zamocowane do sprężynowego pojemnika i jest również wycofywane pod zderzak. Sama kulka jest wycofywana w specjalny przypadek (zawarty w opakowaniu produktu) i przechowywany w bagażniku, a zamiast tego jest włożona specjalna osłona ochronna (również dołączona). Chroni hak holowniczy przed kurzem i brudem z drogi. Zalety stosowania takiego systemu holowania przyczep jest wiele. Minus tylko jeden, to jest wysoka cena. Ale usprawiedliwia to w codziennej pracy. Łatwość użytkowania jest warta za trochę nadpłaty za to!

Montaż zaczepu holowniczego

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że instalacja haka jest prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. W rzeczywistości wszystko nie jest prawdą. Pomimo tego, że każdy zaczep zawiera szczegółowe instrukcje krok po kroku dla jego instalacji, lepiej zainstalować zaczep w wyspecjalizowanym centrum technicznym. W takim przypadku otrzymasz gwarancję na wszystkie rodzaje pracy, szczególnie w przypadku połączeń elektrycznych. Nowoczesny samochód wyposażony jest w cyfrowy autobus, sterowany komputerowo. Niemal niemożliwe jest prawidłowe zamontowanie haka holowniczego bez specjalnego wyposażenia i umiejętności. Jeśli komputer popełni błąd, wówczas będzie można go wyeliminować tylko z oficjalnego sprzedawcy i będzie kosztowny. Lepiej oszczędzić czas i pieniądze – zwróć się do profesjonalistów. Certyfikowane centrum instalacyjne wyda wszystkie niezbędne dokumenty, aby utrzymać gwarancję fabryczną samochodu. Nic nie ryzykujesz, a wygrasz na wiele sposobów.

Wybór należy do Ciebie! Powodzenia w drodze !!!