410 Shares 6807 views

Jak nagrać obraz ISO na dysku flash USB: manualna

Dzisiaj będziemy rozważać kwestię jak napisać obraz ISO na dysku flash USB. Natychmiast należy zauważyć, że istnieje wiele sposobów, aby wykonać tę czynność. Wybór zależy od celu i rodzaju obraz ISO. W tym przypadku będziemy utworzenia rozruchowego dysku flash z systemem operacyjnym Windows. Następny dowiesz się , jak nagrać obraz ISO na dysku flash USB używając «WinSetupFromUSB» Program.


szkolenie

Ponieważ będziemy nagrywanie Windows, dlatego trzeba jej wizerunku. Jak można go pobrać – to nie ma znaczenia. Najważniejszą rzeczą jest, aby korzystać z systemu operacyjnego w pełni roboczą, która została już przetestowana na innych urządzeniach. Można nagrywać nie tylko obraz ISO, a już rozpakowane jego wersję. Zaleca się używać kija, nie mniej niż 2 GB. Nagrywania obraz ISO na dysku flash USB zajmie Ci około 30 minut (w zależności od parametrów komputera). Program «WinSetupFromUSB» można pobrać w internecie za darmo.

instrukcja

Aby nagrać obraz ISO na dysku flash USB za pomocą tych instrukcji, należy wstępnie rozpakować plik do systemu operacyjnego. Można to zrobić poprzez programem Winrar «» (albo przez podobny archiwizatora).

  • Sformatować dysk flash przy użyciu standardowych narzędzi systemu.
  • Następnie uruchom narzędzie z «Bootice» Imię i nazwisko (idzie w parze z programu głównego).
  • Jesteśmy na liście urządzenie, do którego chcesz nagrywać. „Kliknięcia” na przycisk «Wykonaj Format».
  • W nowym oknie, które się pojawi, należy wybrać «tryb USB-HDD …». Następnie nacisnąć przycisk «» Następny krok.
  • Przeciwko poz «File System» otworzyć menu kontekstowe , w którym można wybrać «NTFS». "OK" Push. kliknij „OK” we wszystkich kolejnych nowych oknach. Ostrzeżenie! Po tym etapie, wszystkie pliki na dysku flash zostaną usunięte.
  • Gdy proces usuwania danych jest kompletna, powrót do ekranu początkowego «Bootice» użyteczności, gdzie kliknąć na ikonę z procesu MBR «» napis.
  • Jeśli piszemy pod Windows XP, wybierz pozycję Windows NT 5.x «» MBR. Jeśli mamy Windows 7 lub Vista, wybrać «Windows NT 6.x MBR». Kiedy już zdecydowaliśmy się na wybór, kliknij Install «/ config». I zgadzamy się ze wszystkimi ostrzeżeniami.
  • Na tym etapie, napęd flash jest gotowy do wpisu systemu operacyjnego. Musimy tylko określić ścieżkę do folderu, w którym rozpakowany obraz systemu Windows. Otwórz program główny «WinSetupFromUSB», gdzie możemy wybrać odpowiedni kij. Poniżej znajduje się lista, która zawiera listę typów systemów operacyjnych. Stawiamy kleszcza przed elementu, który wskazuje na nasze okna. Po tym, będziemy odblokować przycisk wyboru folderu, gdzie nasz OC.
  • Kiedy dokonać wyboru, kliknij na napis «Go».
  • Proces rozpoczyna się. Pod koniec okna pojawi «zadanie».

Aby uzyskać więcej informacji,

uważnie przeczytać instrukcję. Każdy krok w dosłownym znaczeniu bardzo ważnego. Zaleca się używać jedynie zatwierdzonych dyski flash, które były wcześniej używane. Przed zainstalowaniem obraz ISO systemu operacyjnego, należy upewnić się, że działa. OC można przetestować za pomocą maszyny wirtualnej.

wniosek

Pytanie brzmi, jak napisać obraz ISO na dysku flash USB, określana często w różnych forach i portalach. Wszystko oferować swoje konferencyjne, programy i, w konsekwencji, instrukcje. Zaproponowałem ci sposób, który pomoże zrobić własny dysk bootowalny flash. Mam nadzieję, że wiesz, jak nagrać obraz ISO na dysku flash USB.