81 Shares 8733 views

Przegroda między kuchnią a salonem – stylowe rozwiązanie

W ostatnich latach stały się szczególnie popularne dekoracyjny przegroda między kuchnią i salonem. Pełni dwie funkcje – jest dekoracja pomieszczeń wewnętrznych i zagospodarowania przestrzennego.


Zwykle, przegroda między kuchni i salonie są wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, a czasami stosuje się cegłę, drewno, piany. Co do zasady, struktura pomiędzy pomieszczeniami nie mają drzwi. Przegroda między kuchnią i salonem mogą być wykorzystywane do umieszczania elementów wystroju. W tym przypadku, to sprawia, że niewielki wzrost.

Gdy wnętrze przegroda dzieli przestrzeń lub strefowego rozmieszczenie powinno być wyższa, ewentualnie nawet do sufitu. Aby ten projekt atrakcyjny wygląd, konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na jego formę. Całkiem imponujący wygląd ścian półkoliste. Ponadto, nie wymagają one dodatkowych ozdób.

Interesującym rozwiązaniem byłoby różne wkładki lustra, witraże. Przegroda między kuchnią i salonem może być wyposażony w podświetlenie. Wygląda na oryginalny i stylowy design z wykorzystaniem sztucznego kamienia lub tynku, choć wymaga znacznych nakładów finansowych.

Praktyczne i wygodne, składane lub przesuwne ścianki działowe matowe lub przezroczyste szkło. Ozdobić wnętrze, w razie potrzeby, można całkowicie oddzielić salon od kuchni, chroniąc w ten sposób mieszkania od hałasu urządzeń gospodarstwa domowego oraz niepożądanych zapachów. Ściany ze szkła utworzyć pełną poczucia rozgraniczenia pokojowej i dobrze przepuszcza światło. Wiele znanych projektantów uwierzyć, że takie konstrukcje i ściany ze szkła są bardzo praktyczne. Dzięki nim można zrobić dobry użytek z naturalnego światła. Przezroczyste ścianki działowe zacierają granice pomiędzy różnymi częściami mieszkaniu, całkowicie „impregnowane” swój dom światłem i powietrzem.

Powiedzieliśmy o nieruchomych obiektów, ale dzisiaj rynek budowlany oferuje oryginalny system. Niezwykłe wygląda partycję z drzwiami od podłogi do sufitu. Są przesuwne i stałe. Drzwi między kuchnią i salonem przesuwne doskonale chronione przed niepotrzebnym hałasem i zapachów.

Podczas przebudowy mieszkania tam, w jednym urządzeniu połączono kuchnię i salon, istnieje potrzeba, aby pokonać granicę pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Projektanci oferują kilka opcji. Jednak najczęstszą – łuk między kuchnią i salonem. Taki proces jest długi i dobrze znane, ale w dzisiejszych czasach to nie staje się mniej popularne. Arch dobrze pasuje w każdym pomieszczeniu stylizacji.

Najpowszechniej stosowane są obecnie dwa rodzaje łuków – ściśle symetryczne wzory, które są odpowiednie do stylu minimalizmu i high-tech, luksusu i otwory imitujące hale projekt pałacu.

Konstrukcja ta, która oddziela pokój dzienny i kuchnia nadaje wnętrzu pewnej „smak”, pozwala doświadczyć przestrzeni. Nie powinniśmy zapominać, że szerszy łuk, tym bardziej należy zwrócić uwagę na połączenie kolorów w pokoju. Dokonanie dzienny kuchnia powinny być zaprojektowane w jednym stylu.