682 Shares 2606 views

Aparat fotografowania podwodnego


Fotografowanie pod wodą jest nie tylko fascynujące i interesujące
Zawód, ale także dość trudne zadanie. Aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia
Potrzebujesz poważnych doświadczeń i dobrej kamery do fotografii podwodnej. Z
Właściwy wybór technologii zależy w dużej mierze od jakości przyszłych zdjęć.
Środowisko wody ma swoje specyficzne cechy, które nakładają specjalne wymagania dla fototeki, ponieważ ciecz pochłania "ciepłe" odcienie bezpośrednio w stosunku do odległości do obiektu. Dlatego też fotograf jest z obiektu, który ma zostać sfotografowany, na zdjęciu pojawi się mniej "ciepłych" kolorów, na przykład czerwonych i żółtych.

Wybierając aparat do fotografowania pod wodą, należy pamiętać o obecności
Flash, ponieważ z głębokością znaczne zmniejszenie iluminacji. Te kolory,
Wchłaniane przez słup wody, można przywrócić tylko ten sprzęt. Dlatego przede wszystkim należy wybrać obiektyw wysokiej jakości i lampę błyskową.

Dobra kamera do fotografii podwodnej powinna mieć szerokie
Fotografowanie krajobrazów i mieszkańców. Rozwijane są nowoczesne płazowce
Zwłaszcza dla tych celów. Są wyposażone w wiele załączników i
Akcesoria są wygodne i łatwe w obsłudze. Większość urządzeń
Do fotografowania można pracować na wystarczająco dużych głębokościach.

Jedyną wadą tej techniki jest bardzo wysoka cena. Ale dla tych, którzy poważnie się nurkują, kamera wysokiej jakości do fotografowania pod wodą jest absolutną koniecznością. Ci, którzy nurkowują pod wodą tylko od czasu do czasu, mogą wybrać specjalną skrzynkę ochronną lub pokrywę, która może być używana w konwencjonalnej kamerze.

Takie akcesoria prezentowane są dzisiaj przez dwie odmiany – "torby" z PVC i plastikowych pudeł. Obudowy plastikowe mogą być używane w wielu urządzeniach, ponieważ nie są sztywno przymocowane do określonego modelu aparatu.

Wadą takich akcesoriów jest niemożliwe połączenie z urządzeniem
Dodatkowe urządzenia. W przezroczystych plastikowych pudełkach wszystkie połączenia części są zabezpieczone pierścieniami typu "o-ring", a na jego powierzchni są elementy do sterowania urządzeniem.

Wybierając profesjonalną aparaturę do fotografowania podwodnego, należy określić, jaki jest jakość obrazu i jakie warunki będą stosowane w tej technologii.

Światowi producenci regularnie prezentują nowości w takich celach. Na przykład firma Olympus produkuje aparat fotograficzny do fotografii podwodnej, który może wytrzymać nurkowanie na 100 metrów i mrozie o temperaturze 10 stopni. TOUGH-6020 jest wyposażony w pięciokrotny obiektyw szerokokątny i matrycę o rozdzielczości 14 megapikseli. Podwójna stabilizacja obrazu zapobiega rozmazanym obrazom spowodowanym ruchem obiektów lub drganiami aparatu. Producent gwarantuje doskonały wynik nagrywania w dowolnych warunkach. Wbudowana pamięć 2GB, złącze do kart pamięci, podświetlenie LED i manometr z pewnością będą przydatne do fotografowania pod wodą. Podwójne uszczelnienie i specjalna powłoka z anodyzowanego aluminium chronią technika przed wpływami zewnętrznymi.

Wysokiej jakości urządzenia czołowych światowych producentów fototechników wyposażone są w wyświetlacze ciekłokrystaliczne z technologii HyperCrystal, które pozwalają właścicielowi tego urządzenia na ocenę w całości obrazu.

Instrukcja obsługi, wbudowana w aparat do fotografowania podwodnego sprawia, że zarządzanie urządzeniem jest wygodne i zrozumiałe. Autofokus "Śledzenie" ciągle ustawia ostrość obiektu, śledząc jego ruchy. Aparat zapamiętuje położenie obiektu, który ma zostać zastrzelony, a nawet jeśli wykracza poza ramkę, śledzenie trwa dalej.