760 Shares 4230 views

Jaki system chronologii istniały w starożytnym Rzymie? O kalendarzu i czasu

Jaki system chronologii istniały w starożytnym Rzymie? Większość będzie myśleć przez długi czas, ponieważ badanie nauczycieli historii użyciu nowoczesnego kalendarza. Ale nie od razu się tym, co znamy.


Chronologii starożytnego Rzymu

trudno byłoby żyć bez zegara i kalendarza. Jest to niemożliwe, aby planować na dłuższą metę, trudno jest wyjaśnić, kiedy nie jest wydarzeniem. Dlatego chęć jakoś usprawnić kalendarz jest całkiem naturalne. Starożytny Rzym został opracowany tsilivizatsiey. Dlatego to jest ciekawe, jak czas w tym czasie został zorganizowany. Więc który system jest chronologia istniały w starożytnym Rzymie? Co ona ewoluowała w trakcie jej użytkowania? Wszystko to jest bardzo interesujące.

W dawnych czasach ludzie nie byli zaangażowani w organizację kalendarza. zauważyć, że zmiana pory dnia, pory roku. Zaobserwowano cykliczne wydarzenie, a później dla wygody logiczne było korzystać z niektórych punktów odniesienia, pewne znaczące wydarzenia. Skorelowanie ich z zastrzeżeniem, że to możliwe, aby poruszać się w czasie i robić plany. Problem polega na tym, że każdy naród ma swój własny system istniał chronologia. W starożytnym Rzymie, punkt wyjścia przyjęto jako przybliżony rok założenia miasta o tej samej nazwie. Naturalnie, dokładna data spowodowała wiele kontrowersji, które trwa nawet teraz, ale mniej lub bardziej ogólnie akceptowane 753 pne. Jego obliczenia strony, astronomowie, którzy byli w stanie ustawić datę zaćmienia, który ma się odbyć w dniu urodzin miasta założycieli – Romulusa i Remusa.

Ale to nie wszystko, ponieważ system ten zaczął być używany tylko od 16 pne. e. Na długo przed tym era w starożytnym Rzymie została przeprowadzona zgodnie z wykazami konsulów, to jest kwestia, kiedy się urodził, mieszkaniec powiedziałby, na przykład, że „w ciągu roku, kiedy konsulowie byli Lyutsiy Kornely Zec i Klaudiusz Cilnius Metellus”. To było dość wygodne, ponieważ prebyvniya kadencja jako czas równy żądany czas. Oto co system chronologii istniały w starożytnym Rzymie. Ale pozwala być prowadzony tylko przez lata, ale co z miesięcy, tygodni, dni, i tak dalej. D.?

Kalendarz i odliczanie

W większości starożytnego systemu Rzymianami było tylko 10 miesięcy, początek roku jest w marcu. Ale o VII-VI wpne. e. To pożyczać kalendarza, który został podzielony na 12 części.

Dzień podzielony na znajome godzin, ale czas ich trwania nie był stały. Jak dzień i noc były podzielone na 12 części, niezależnie od czasu ich trwania. Dla odniesienia stosowane zegary słoneczne i później pożyczył w wodzie w Grecji.

Reform i dalsze stosowanie

Istniejący kalendarz nie był wystarczająco dokładny i słynnego Yuliy Tsezar spędził reformy, które wprowadził pojęcie roku przestępnym, a były odliczanie od stycznia, a nie marca, jak wcześniej. Od tego dnia wszedł biurze konsulowie i nowy cykl ekonomiczny. US Ten kalendarz jest znany jako Julian, długi czas był używany, w tym w Rosji.

Ale to wpływ na Rzymian metodami referencyjnymi nie zakończyła. Nawet w średniowieczu, już jako przewodnik po wykorzystywane Bożego Narodzenia, historycy często wskazał podstawę „wiecznego miasta”. Oto co system chronologii istniały w starożytnym Rzymie, a co wpływ miała, nawet po wielu latach.

Dziedzictwo we współczesnym świecie

Imperium Rzymskie już dawno upadł, ludzie czytają tylko o tym w podręcznikach historii. Ale zaskakujące jest to, jak istotna wiedza, że pozostał z nią i stosowane do dziś.

nazwy miesięcy w języku łacińskim, teraz brzmi znajomo dla każdego europejskiego, ponieważ zostały one zachowane niemal niezmienione. Każdy dzień tygodnia w Rzymie został poświęcony jakiegoś boga Merkurego, Saturna, Wenus i innych. Poddane drobnych zmian, ich nazwy były również w językach europejskich.

Nawiasem mówiąc, słowo „kalendarz” pochodzi właśnie od Rzymian. Kalendarium był przegląd roku, a nawet tzw specjalne książki dłużnych. Pożyczanie należało zapłacić na początku każdego miesiąca, w wyniku czego stał się cały system.

Załóżmy, że system przeszedł kolejną fundamentalnej reformy, a teraz to jest ogólnie przyjęte kalendarz gregoriański, ale także dziedzictwo wielkiej ery Rzymianie nie
zapomniane.

Alternatywy dla nowoczesności

Wiele kalendarzy, a także Roman, dawno w historii, zostały one zastąpione przez bardziej lub mniej ogólnego przeznaczenia systemu. I jaki system istniał i nadal być używane, i czy istnieje taka ogólna? Oczywiście, chociaż nie jest to powszechne. Na przykład, jest to kalendarz żydowski, zgodnie z którym w 2014 roku odpowiada 5774-5775 lat. Punktem wyjścia jest brane tzw nowiu wszechświata, czyli moment stworzenia. Również odmiennie zorganizowane odliczanie.

Doceniać popularność systemów alternatywnych nie powinny, na przykład kalendarz hebrajski jest oficjalnym w Izraelu, wraz ze zwykłymi gregoriański.