499 Shares 8766 views

Templariusze – kim jesteś? Historia templariuszy

W historii ludzkości, istnieje wiele tajemnic, które pobudzają serca miłośników starych i awanturników. Wśród tych tajemnic, pokryte pyłem wieków, jest jedna wskazówka, że prawdopodobnie nie będzie znaleźć. Nikt nie wie dokładnie, kto templariusze, fotografia, lub raczej, gdzie można znaleźć obraz w naszym artykule. Formalnie ich historia jest zaznajomiony z gazetki szkolnej. Ale zbyt wiele martwych punktów, które dają wyszukane potrawy.

Punktem wyjścia

Przed mamy do czynienia z pytaniem: „Templariusze – kim jest ten”, trzeba zanurzyć się w przeszłości i zbadać sytuację światową tamtych lat. Tylko zakończył pierwszą krucjatę, zorganizowanej przez świat zachodni. młodzież zakonników, którzy odpowiedzieli na wezwanie papieża Urbana II, postanawia stworzyć swoje zamówienie. Pierwsi uczestnicy byli dziewięć swoich szlachetnych rycerzy, którzy określonych szlachetny cel: chronić pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej. Został wybrany na szefa Gugo De Payne.

Tak, templariusze – są członkami społeczności, rycerze z uprzedzeń religijnych. Za datę jego powstania uważany jest za 1119, a ich pierwszy czarter tylko pojawiła się dziewięć lat później, w 1128-m. Ale jest prawdopodobne, że tajemniczy Zakon pojawił się znacznie wcześniej, w 1099 roku. Następnie Godefroy Bois de Jerusalem wysłany bogatego elekt dziewięciu osób, które zostały podane specjalne instrukcje. założyli wspólnotę znamy jako Zakonu Świątyni. A potem zaczęła masową rekrutację każdego, ale porządnych ludzi.

pierwsza tajemnica

I tu leży pierwszy puzzle, które opuściły Templariuszy. Kim są ci dzielni rycerze? Fanatyków wojownicy lub fałszerzem? Można argumentować, że nie było ich kolejność była w 1099 roku, ponieważ data ta zbiega się z krucjaty. Ale jak może dziewięć osób, aby zapewnić niezawodną ochronę pielgrzymów? Oczywiście, że nie, zwłaszcza, że oni byli w Jerozolimie, gdzie zaangażowany w niektórych przypadkach. Ale to, co zrobił te templariuszy dwadzieścia lat przed oficjalnym pojawieniem konstytucji – nikt nie wie. I dlaczego oni siedzą cicho o jego istnieniu?

Potomek dynastii Merowingów

Osoba, która jest organizatorem Zakonu, został nazwany Bois de Boulogne Godefroy. Należy do merowingowie, starożytnej rodziny królewskiej. To może być jakieś tajemnice utracone w historii, a także jego zainteresowanie w Jerozolimie, gdzie przyszedł jego przodkowie. Jest prawdopodobne, że miał swoje własne roszczenia do tronu, jako przedstawiciel rodu Dawida. Zatem Templariusze – są ludzie, którzy Godefroy zaufanie i którzy pomogli osiągnąć swój tajny cel. Zmarł rok po zdobyciu głównego miasta Ziemi Świętej. Co ciekawe, został wybrany na króla Jerozolimy, ale nie był koronowany, tak, w zasadzie, nie podoba mi się to. Pierwszym władcą miasta jest uważany za jego brat. Pochowano Godefroy, obrońca Grobu Pańskiego, jak nazywał się w świątyni, gdzie członkowie społeczności lubił siedzieć.

inni twórcy

Poza Godefroy Boulogne, aby ustanowić wspólnotowy mógłby Gugo De Payne i Saint-Omer. Na drugim praktycznie nic nie wiadomo, z wyjątkiem nazwy. Pierwsza część w krucjacie i osobiście znał Godefroy. I są one ściśle przekazywane w czasie, byli towarzysze-in-arms. Ziemia Święta Hugo przyszedł z kosza pseudonim (gojów). Ale rodzina Godefroy go kochała, a następny król Jerozolimy (Baldwin pierwszej i drugiej) wspiera go. Zarządzenie weszło i Władcy Szampanii, panie Payne, wskazując, że Hugo był wybitnym osobowość. W przeciwnym razie, szlachetny pan by słuchać jego wasalem?

Nazwa i emblemat

Zwłaszcza od początku templariuszy. Kim są ci biedni rycerze? Zazwyczaj obrona Grobu lub organizacja z własnych tajnych celów? Być może prawda jest gdzieś pośrodku. Jego nazwa otrzymali po tradycji organizować spotkania w meczecie Al-Aksa. W ten sposób powstał Zakon Świątyni. Logo, pojawił się znacznie później, po przyjęciu statutu, gdzieś w latach 1147-1148. Czerwony krzyż szyte na podpisu białych ubrań, które wyróżniają braci z innych rycerzy.

Bajeczne bogactwo zakonu

Tak, to jest oczywiste, że Templariuszy – to krzyżowcy, którzy pozostali w Jerozolimie z jego celów. Zakon, który początkowo składał się z zaledwie dziewięć osób stało się bardzo szanowany na Zachodzie. Za każdym razem sąd królewski był przedstawicielem braci, mieli Grunty, zamki, i były skuteczne w transakcjach finansowych. Nawet królowie pożyczyły im pieniądze do swoich potrzeb! Bogactwo templariuszy wzrosła skokowo, co przyciąga wielu ludzi. I bracia pożegnaliśmy wszystkich swoich występków i grzechów popełnionych przez nich wcześniej. Moc Rycerzy wzrosła wraz z wpływami. Kupują Cyprze, gdzie tworzą własne miejsce zamieszkania. Dlatego zasadne jest pytanie: Templariusze – którzy są ubodzy rycerze lub Real Rothschildowie?

To nie mógł pomóc, ale jak monarchów europejskich, którzy często mieli poluporozhnyuyu skarbiec. Francuski Korol Filipp Fair razem z Papieżem oskarżony Order wszystkie grzechy śmiertelne, nakazał aresztować braci i wybrano ich własności na ich korzyść. Ostatni mistrz Zhak De Mole zaklął i monarcha i apostata Papież, który pobłogosławił przemocy, aż do trzynastego pokolenia. Wszyscy uczestnicy zniszczenia świątyni zostały zatopione w zapomnienie, umiera haniebną śmierć w ciągu jednego roku po zdarzeniu. Klątwa templariuszy – to kolejna tajemnica zakonu. Chociaż zemsta za spalenie Mistrza i innych braci pozostawały rycerzy.

Przyczyny zniszczenia Zakonu

Dlaczego Templariusze zostały zniszczone? Kim oni są – mamy już częściowo zrozumiałe, ale dać poniżej powodów Zakon pociągnięci do odpowiedzialności. Po pierwsze – to niewypowiedziane bogactwo, że wielu nie może marzyć – ani monarchów ani duchownych. Oczywiście, wielu chciałoby podzielić te skarby z nimi. Jednak w miarę upływu czasu wykazała, w momencie likwidacji Rycerzy społeczności już stracili cały swój dobytek: ich skarbiec był pusty. Może wszyscy mieli do ukrycia? I to jest główny tajemnicę zakonu, który jest nawiedzany przez amatorów łatwych pieniędzy.

Drugi powód – wpływ i moc braci, którzy byli poważnym zagrożeniem dla władzy każdego kraju chrześcijańskim. Po trzecie – to, co Templariusze byli zwolnieni z dziesięciny, to nie oddać hołd Papieżowi. To też nie może być duszą papieża.

loży masońskiej

Możemy śmiało powiedzieć, że Templariuszy – to masonów. Przed śmiercią, Wielki Mistrz wciąż miał czasu mianowania następcy, którzy nadal prowadzą swoją działalność, chociaż w ścisłej tajemnicy. udało mu się zorganizować czterech lóż masońskich – w Paryżu, Edynburgu, Sztokholmie i Neapolu, czyli do wschodniej, północnej, zachodniej i południowej. Jest również prawdopodobne, że pozostali rycerze znaleźć schronienie murarzy którzy działali również do podstawy templariuszy kolejności. nadal istnieją te zamknięte organizacje.

Warto zauważyć, że po upadku Akki w 1291 roku Rycerze przeniósł się na Cypr, a następnie do Paryża, stolicy Francji przez jego siedzibie. Tutaj zbudowali swoje miejsce zamieszkania i świątynię, który przypominał sanktuarium Jerozolima, masywne mury. Ale większość budynków nie przetrwały: zostały one zniszczone lub stały się częścią innych kościołów. Ale stworzenie Zakonu jako lóż masońskich i pracuje obecnie. W Paryżu, bracia osiedlili się w cichej ulicy Cadet, 16. Zatrudnia siedziby, muzeum i wielu innych instytucji. Urządzone odpowiednie symbole i odznaki. Nawet podłoga w pokojach są wyłożone przez czerwono-białe kwadraty. Kim są templariuszy i masonów w rzeczywistości – jeszcze do zrozumienia.

Asasyni i Templariusze

Aby mówić o związku między tymi dwoma legendarnymi społeczności trzeba dobrze wiedzieć , którzy są Asasyni i Templariusze. Templariusze – order rycerski, które trwało tylko chrześcijan, którzy chcą poświęcić się dla dobra sprawy – aby chronić pielgrzymów i Grobu Świętego w Jerozolimie. Assassins – jest pomysłem "Elder Mountain" Hassan al-Sabah, praktykować islam. Członkowie społeczności byli gotowi umrzeć, bo czekają na nagrodę – Garden of Eden z dziewic. I mówiło się, że głowica wykorzystywane odurzające zioła, zwłaszcza haszysz i hipnozy.

Obie organizacje mają wspólne cechy: żelazną dyscyplinę, głęboką wiarę w Boga, nawet do fanatyzmu, bezwzględnego wykonywania magistra woli, władzy i wpływów na bogactwo świata. Nawet obraz ich członków są bardzo podobne. Jednak oni wyznawali różne religie, którzy walczyli o dominację na planecie. Dlatego, odpowiadając na pytanie „kim są zabójcami i templariusze”, to można twierdzić, że to przeciwnicy raczej niż sojuszników.

Inne Crusaders Zamówienie

Czytelnik już wie, kim jest templariuszy. Szpitalników, Germanie – to inne organizacje, które są ustalone w czasie wypraw krzyżowych. Było wiele wspólnego, ale były też różnice. Często braci należących do różnych zleceń, walczyli ze sobą. Po Rycerzy chrześcijanie zostali dopuszczeni do uczestnictwa w wojnie przeciwko niewiernym i przelał krew w imię Chrystusa. Oskarżając się wzajemnie o herezję, były walki o wpływy. Ale jeśli Templariusze wyeliminowane i zakazane, Germanie i joannitów miał szansę zaistnieć i kontynuować swoją pracę. Jednak takie sukcesy jak templariuszy, nie były one nawet marzył.

Zakon Szpitalny

Początki Zakonu bierze w 1070 roku, kiedy kupiec – Mauro Amalfi – założył dom do pielgrzymi i tzw szpitala. Byli ludzie, którzy dbali o rannych i chorych, aby utrzymać porządek w klasztorze. Przez 1113 społeczeństwo wzrosła i wzmocnione tak, że papież nadał mu tytuł duchowy i Rycerzy.

Szpitalnicy wziął śluby posłuszeństwa, czystości i ubóstwa. Stały się symbolem białego krzyża ośmiu końcach, który jest stosowany do czarnego ubranie na lewym boku. Płaszcz miał wąskie rękawy, który mówił o braku wolności braci. Późniejsze rycerze ubrani w czerwone ubrania szyte i krzyż na piersi. Członkowie zostali podzieleni na trzy kategorie – duchownego, faktycznie rycerzy i sług. Ważne decyzje były podejmowane przez Wielkiego Mistrza i Kapitułę Generalną.

Zakon Szpitalny od samego początku postawił sobie za cel – pomoc chorym i rannym, ubogich i opuszczonych dzieci pielgrzymi. Ale wtedy, Rycerze zaczął aktywnie uczestniczyć w wojnach i krucjatach. Na początku XIV wieku osiedlili się na wyspie Rodos i mieszkał tam aż do połowy XVI wieku. Potem osiadł na Malcie, gdzie kontynuował walkę z niewiernymi. Następnie Napoleon podbił Maltę i pojechaliśmy braci. Więc szpitalnicy były w Rosji.

Kolejność może wejść szlachtę i wolnych mężczyzn, kobiet, a nawet królowie (Templariusze wzięli również tylko mężczyzn). Ale wielki mistrz stał tylko arystokratów. Bractwo atrybutem jest korona, miecz i drukowanie. Od połowy XIX wieku, Zakon Szpitalników (Ioanity, Kawalerów Maltańskich) uważana jest za duchowe i charytatywne korporacja z siedzibą w Rzymie.

Krzyżacy

W Jerozolimie w XII wieku pielgrzymów niemieckojęzycznych zorganizowano ich hospicjum. Można to uznać za początek Zakonu Krzyżackiego, który początkowo był formalny części szpitala. W 1199 roku został zatwierdzony statut i wybrali się Wielki Mistrz. Ale dopiero w 1221-m Germanie otrzymał przywileje, powołując Zakonu Rycerskiego. Bracia wziął trzy śluby – posłuszeństwa, czystości i ubóstwa. I weszliśmy do Zakonu tylko przedstawicieli ludności niemieckojęzycznej. Symbole Wspólnoty jest zwykle czarny krzyż wydrukowane na białym płaszczem.

Wkrótce Rycerze przestał pełnić obowiązki szpitalu, całkowicie przechodząc do wojny przeciwko niewiernym. Ale oni nie mają takiego wpływu w jego własnym kraju, co miało templariuszy w Anglii lub we Francji. Niemcy nie mieli najlepszych czasach, została podzielona i słaba. Germanie lewo Grobu innych rycerzy, aby skoncentrować wysiłki na zajęciu ziem wschodnich, który stał się ich własności. Potem zwrócił oczy na terenach północnych (kraje bałtyckie), gdzie założył po zdobyciu Rygi i posiadanie Prus. W 1237 roku Krzyżacy połączyła się z innym niemieckim zamówienie – inflanckiej, z którym udał się do Rosji, ale przegrał.

Zamówienie aktywnie walczył z państwa polsko-litewskiego. W 1511 Mistrz Albert Hohenzollern ogłosił się władcą Prus i Brandenburgii, a pozbawiony organizację wszystkich przywilejów. Germanie nie udało się odzyskać od ostatniego strajku, przeciągając się żałosną egzystencję. Dopiero w XX wieku, hitlerowcy wychwalał zalety dawnych rycerzy i używane krzyż jako najwyższe nagrody. Zamówienie istnieje do dnia dzisiejszego.

Zamiast epilogu

Więc kim są templariusze? Historia nie może jeszcze podać dokładnej odpowiedzi na to pytanie, zbyt wiele zapomniane lub wyciszony. Dlatego też białe plamy są wypełnione różnego rodzaju fantazji i oryginalnych interpretacji, takich jak teoria Dena Brauna i jego współpracowników. Ale że Zakon Świątyni tylko staje się bardziej atrakcyjny dla miłośników starożytności.