452 Shares 2634 views

Odbiegający przegrody: przyczyny i konsekwencje


Jeżeli dana osoba przez długi czas nie wykracza katar, a on teraz i potem są problemy z oddychaniem, musi zostać zbadane. Mimo wszystko, jeśli nie jest to choroba przewlekła, może być wypaczone przegrody, konsekwencje, które mogą być niewygodne dla długi czas człowieka.

Trochę anatomii

Na wstępie należy wyjaśnić, że przegrody nosa, w istocie – stanowi zestaw kości i chrząstki, które oddzielają nos w połowie, tworząc dwa nozdrza. Sam nos w organizmie wykonuje bardzo użyteczną funkcję – jest to naturalny filtr. I, jeśli jest lekko zakrzywiona, osoba przerywa naturalny proces oczyszczania powietrza, po czym może być wiele chorób.

przyczyny

Biorąc pod uwagę tematykę „odeszły przegrody. Konsekwencje”, ważne jest, aby zwrócić uwagę na przyczyny tej choroby. Więc, dlaczego może się poruszać? Po pierwsze, wszystkie z winy anatomii twarzoczaszki. Występuje w dzieciństwie, kiedy hryaschiki rozwijać się znacznie szybciej niż kości, a więc są one wygięte łuk, t. Aby. Oni nie mają gdzie się rozwijać. Ponadto, powodem mogą być przeniesione do krzywicy z dzieciństwa. Ta cecha organizmu jest również dziedziczone. I, oczywiście, bariera może być zgięta w wyniku urazu nosa, a to zdarza się dość często.

o dzieciach

Niebezpieczeństwa dziecka odeszła przegrody? Skutki mogą w całym życiu dziecka. To nie jest tylko brzdąkać w głosie, ale także awarię w szkole, tym wolniej mózgu i rozwój umysłowy. Te dzieci są często słabe, a także fizycznie.

o dorosłych

Co jeszcze jest obarczona odchylonym przegrody? Konsekwencje mogą być: to nieżyt nosa, czyli częste przeziębienia, które nie mogą odbywać się przez kilka miesięcy .. Zapalenie zatok, zapalenie zatok. Ponadto, może również wpływać na gardło – na zapalenie migdałków i zapalenie gardła. Kolejny niebezpieczny niż odchylonym przegrody? Może także powodować choroby ucha środkowego, które nie łatwo obróbce. Ponadto, istnieje również estetyczny niedogodność: osoba z ciągle zatkany nos może być głos nosa, duszność, bardzo często występuje w nocy chrapanie (w tym kobiet w każdym wieku), kształt ciała mogą się zmieniać, co wpływa na wygląd. Ponadto, niedobór tlenu najeżona bezsenność, stałe bóle głowy, zaburzenia snu, które mają wpływ na ogólny stan ciała i zdrowia.

Co robić?

Jako osoba, aby zrozumieć, że miał skrzywioną przegrodę? Zdjęcia – pierwszy asystent, które pomogą Ci określić problem na własną rękę. Jednak wątpliwości zawsze pozostanie z których najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. A jeśli partycja rzeczywiście jest skręcony, lekarz może doradzić Septoplastyka – chirurgia, przez które nie zostaną wyrównane tylko partycję, ale również całkowicie zachowane kości i chrząstki. Operacja nie pozostawi blizny i ślady na ciele, ponieważ wszystko odbywa się poprzez małe nacięcia wewnątrz. Dzięki temu znacznie skraca okres rekonwalescencji.