158 Shares 1038 views

Dziecko boi się dzieci – jeśli nie jest autyzm?

Dzieci – bodziec życia dla rodziców. Pojawienie się dziecka w rodzinie – nowy oddech dla par. Od pierwszych dni życia dziecka rodzice stale obserwując go, obserwując jego rozwój. Umiejętność komunikowania się ze światem zewnętrznym – pierwszą rzeczą, która pojawia się na dziecko. Z biegiem czasu, możliwość rozbudowy, a teraz dziecko porusza komunikowanie się z matką do komunikowania się z rówieśnikami. Jest to wyraźnie widoczne nawet w dzieciństwie, gdy dziecko jest dosłownie dociera do dzieci, które przechodzą przez w wózku. Ale co zrobić, gdy dziecko boi się wszystkiego? W szczególności, woli być sam, nie lubią rozmawiać lub z dorosłymi lub rówieśnikami? Czy to normalne, czy jest to oznaką autyzmu?


odrzucić lęki

Autyzm – kompleks stan psycho-emocjonalne. Zdefiniować go po prostu – dziecko unika dotyku, ma trudności z umiejętności motorycznych, nie ma zdolności do samodzielnego działania. Innymi słowy, można zauważyć w pierwszej kolejności, że dziecko boi się ludzi, a wszystko zaczyna się od matki – dziecko wypycha i skręcają w pierwszym karmieniu. Jednakże, jeśli nie ma załączonego elementy zachowań – problemy z mową, obsesji niektórych działań – że twoje obawy są bezpodstawne.

Obawy dzieci

Według psychologów dziecięcych w każdym dziecku położył instynkt samozachowawczy, który jest obsługiwany przez ekspertyz genetycznych i nabytych doświadczeń (Fire – oparzenia, upadek – Hurt). Co do zasady, strach o niczym dziecko znika w ciągu kilku tygodni – staje się przyzwyczaić do myśli, uczy się kontrolować ten strach. Jednakże, jeśli dziecko ma skupiać się na pewnym strachem, to jest neurotyczny problem, który może trwać całe życie. Jeśli dziecko boi się dzieci na pierwszej wycieczce, pierwszej lekcji w przedszkolu – to normalne. Jeśli ta staje się problemem od dłuższego czasu – można zauważyć, że rówieśnicy dziecka w szkole, jeden woli bawić się w ogrodzie czy piaskownicy – że problem ten powinien zostać rozwiązany. Rodzaj lęku – neurotyczny lub instynktowny – mogą być zdefiniowane przez towarzyszących objawów. Tak więc, gdy dziecko boi się dzieci, a jednocześnie zaczął mieć problemy z mowy (jąkanie), spanie, albo był moczenie nocne (moczenie) – jest to problem, który należy rozwiązać.

Zmagamy się z problemem

Cztery wartości rozwiązać sytuację: łasica, rozmowy, rysunek, empatii. Przede wszystkim, rodzic dla dziecka – jego własnym terytorium, jego rodacy. Dlatego też, jeśli zauważy, że dziecko boi się dzieci – mieć współczucie dla niego. Pokaż może być w rozmowie – konieczne jest, aby zakwestionować go w szczegółach dlaczego bał. Im częściej to zrobić – tym bardziej szybko rozwiał strach. Nie zapominaj, że dziecko czeka na twoją szczerość – podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami, powiedz nam, jak radzić sobie w takich sytuacjach. Można skupić się na rysunku – psychologów dziecięcych dawna identyfikuje postać jako odbicie doświadczeń z dzieciństwa. I, oczywiście, wszystko to powinno towarzyszyć wrażeń dotykowych – głaskanie, całowanie, rozmawiając cicho i łagodnie. Na ulicy jest bardziej prawdopodobne, aby powiedzieć dziecku o innych dzieci, mówić o korzyściach płynących z komunikowania się z nimi. Po pewnym czasie można zauważyć, że dziecko boi się dzieci mniej, a miesiąc później strach i opuszczają.