763 Shares 3576 views

Rośliny aromatyczne (ogród botaniczny): a zieleń w centrum miasta

Na terenie okręgu moskiewskiego Butovo ogłuszania oazie roślin leczniczych i aromatycznych ziół – Vilar – ogród botaniczny. Instytut Badawczy z ogrodem znajduje się na terenie dawnej posiadłości znanego filantropa i Ferrein farmaceuty z powrotem w 1931 roku. Taka ogromna powierzchnia – 45 ha – może pochwalić się ponad każdym ogrodzie!

Trochę historii pochodzenia ogrodów botanicznych

O unikalne właściwości lecznicze ziół znane od starożytności i średniowieczu mnisi rozbić małe ogrody w klasztorach. Pierwszą osobą w kraju próbowały promować rozwój „Aptekarza Garden”, zachęcił wwozu roślin z innych krajów, a nawet kontynentów – zielone skarby wysyłanych z Bliskiego Wschodu, Półwyspu Arabskiego i czarnego kontynentu. Później, „aptekarz ogrody” razraslis do ogrodów botanicznych rozmiarach.

Pola doświadczalne

Ogród botaniczny roślin aromatycznych (z Butovo) jest znana na całym świecie ze swoich eksperymentalnych pól, roślin i nasion, które komunikuje się z Instytutu ponad pięćdziesiąt ogrodów świata. Na swoich rozległych ziem nauczyć się podstaw botaniki studentów uczelni rolniczych i prowadzenia naukowych profesorów wybitnych prac.

Wirtualny Vilar – ogród botaniczny

Przy wejściu do ogrodu botanicznego, spotkaliśmy się z roślin lądowych, oddzielonych cech farmakologicznych. Rośliny, które mają wpływ na organizm tonik, rosną pierwszy. Wśród nich są dobrze znane i popularne wśród ludzi syberyjskiego żeń-szenia, trawy cytrynowej, złoty korzeń. Za nimi – zakład kojący spektrum: Motherwort, Marin korzenia, waleriana … Ten obszar Farmakopee ogród można znaleźć roślin leczniczych pełen zakres oddziaływania na organizm ludzki, we wszystkich ich ponad dwieście.

Cały obszar Vilar (ogród botaniczny jest bardzo duża, przywołania), podzielony na kilka botanicznych i geograficznych strefy: Kaukazu, Syberii, Dalekiego Wschodu, Azji Środkowej, Krym, europejskiej części Rosji, Ameryce Północnej i Europie. Tu rosną dzikie rośliny mają pewien obszar terytorialny. Korzystne są edificators – roślin, które są swego rodzaju „wizytówką” w regionie, i roślin leczniczych, które mają wartość naukową. Wszystkie drzewa, krzewy i zioła w ogrodzie, istnieje około półtora tysiąca.

VILAR – ogrody botaniczne, posiadające własną szklarnię z roślin tropikalnych i subtropikalnych. W kompleksie szklarni pięciuset starannie uprawianych roślin ciepłolubnych.

sztuczne stawy

Na terenie dawnych wąwozy i rzeki Bitsa napływu w drugiej połowie XX wieku są dogodnie zlokalizowane trzy man-made staw. W niektórych miejscach wciąż brzmiące sprężyn – jak rzeczka daje o sobie znać. Mieszkańcy od dawna kochał ogrodu botanicznego Vilar. Wędkowanie – szczególnie popularnym zajęciem na stawach, przyciąga fanów „cichej polowania”, a na drugim końcu kapitału.

Praca naukowa i edukacyjna

VILAR – ogrody botaniczne, które aktywnie przyciąga studentów z zagadnieniami ochrony środowiska, prowadzenie wycieczek przez cały rok: zimą w kompleksie szklarni, w okresie letnim – w ogrodzie. Istnieją specjalne obszary dla osób niepełnosprawnych i starszych. Na polach doświadczalnych badań dobroczynne właściwości ziół, farmaceutów, studentów i studentów projektowania krajobrazu.

Ta zielona wyspa natura nieodmiennie przyciąga zmęczony z szalonym rytmie ludzi miejskich, którzy chcą cieszyć się czystą i świeżą dziką ziemię.