93 Shares 9081 views

"Boeing 738" – jest też 737 th. układ obiegu

Znakowanie duże nowoczesne samoloty kończy się na zero, na przykład A320 lub 7, na przykład – „787”. I do jakiego producenta to 738?


Płaszczyzna ta jest klasycznym przykładem wzoru „popyt tworzy stawkę”. Pomimo wydania nowych wersji i modyfikacji, samolot „Boeing 737” jest wciąż najpopularniejszy samolot. Przez prawie pół wieku historii, doświadczył wiele ulepszeń i modyfikacji. Byliśmy frachtowce były combi, był w jego opowieści nawet deska №1 (na długo przed 747-200). 738-800 „Boeing” – przedstawiciel rodziny 737, a raczej jeden z ostatnich modyfikacjach 737 zaprojektowane jako bezpośredni konkurent i konkurencyjnego europejskiego A320.

Dlaczego 738?

Z popularności rodziny 737, że w tym samym czasie jest najlepszym reprezentantem wśród swoich braci, mający duży udźwig, zasięg, a tym samym oszczędność czasu. Jego pierwszy lot uczynił jego najbliższego krewnego przed 737-400. „Boeing 738” to skrócona nazwa pełna nazwa, ale w większości dokumentów urzędowych wykorzystywane pełną nazwę – 737-800. Warto jednak wspomnieć, że Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) – system, który koordynuje wszystkie firmy, lotnisk i samolotów, to samolot otrzyma V738 Code – „Boeing 738”.

Być może, na podstawie decyzji ICAO wpłynęła na politykę firmy, zwany ostatnią modyfikację 737-tego następnego pokolenia. Jest to nazwa samolotu było długo przed bezpośrednim rywalem, praktycznie rzecz biorąc, od chwili narodzin. A jeśli pierwsza wersja samolotu nazywa – 737-800, po wystąpieniu 320 „Airbus” – ten samolot został lekko przerobione części, co skutkuje zwiększonym zasięgu i okazję do podjęcia 12 więcej pasażerów niż w poprzednich modelach.

Ktoś wcześniej?

Obecnie uważa się, że „Boeing 738” miał być następcą 737-400, aby uzyskać lepszy od niego. ALE! Rozwój 738 (wtedy 737-800) rozpoczął się przed 400, a pierwszy lot postawił dwa lata wcześniej 400 model, który był w tym czasie bardzo nietypowe działania. Klienci pierwszego samolotu zaczął Niemców, aw 1996 pierwszy samolot poleciał w swoich hangarów. Certyfikacja w Stanach Zjednoczonych (w domu, „Boeing” -2) uzyskano tylko w 1998 roku. Nie wspominając, że porównanie z analogowym napełniania 737-400 i 800 do cyfrowego nie byłoby na korzyść 400 Cyfrowy samolotu na „Boeing” pojawiły się dopiero po pojawieniu się na rynku 320.

salon 738

Przy projektowaniu wnętrza samolotu wzięto pod uwagę zmiany modelu 777, co pozwala firmom na szybkie zmiany konfiguracji siedzeń. Razem Klasa układ biznesowy (2 + 2) przez kilka minut może zostać zmieniona na układzie 3 + 3, charakterystycznej dla gospodarki, i vice versa.

Ponadto 738 – jeden z pierwszych samolotów firmy, otrzymał wymienny partycji. Przy planowaniu gospodarki partycja tylko pomiędzy pasażerem usuniętym dla dodatkowych funkcji i miejsc.

Opcje układu

Dla porównania, należy rozważyć dwie wersje układ: Samolot „Transaero” z trzech klas i jednej z firm Europejska Ruanair. Ale po pierwsze, możemy zauważyć, że „Boeing 738”, „Transaero” ma nieco inny znakowanie salonach. Na płaszczyźnie istnieje klasa turystyczna, jest gospodarka, gospodarka i luksusowy obiekt.

Oto salon z linią lotniczą „Transaero” (Rosja). Klasa biznes jest reprezentowana przez dwóch rzędach. W tym przypadku oba nie są bardzo dobre położenie jako pasażer na przednim rzędzie mogą drażnić zapachy z kuchni i pasażerów drugiego rzędu – hałas od sąsiadów gospodarki. Ale biznes to biznes: dużo przestrzeni i swobody przechylania fotela, ponieważ partycji – tylko zasłona dymna.

Dobre miejsca uważane wierszach od 10 i 19 – dużo miejsca na nogi i zdolność do siedzenia. Ale seria 17 i 18 są sztywno przymocowane oparcie – dla nich są wyjścia awaryjne.

Ze znakiem minus, można zadzwonić pod numer 35. Z tyłu nie chude, ponieważ tylnej ścianie łazienki i dość głośny. Tylko poczują pasażerów siedzących na przejściu w serii 34.

Inny przykład – „Boeing 738”, wnętrze schemat na linii lotniczych Ryanair (Irlandia). Należy zauważyć, że irlandzka firma jest tanie linie lotnicze, więc całej floty (ponad 100 statków V738) brak innych opcji, ale dla gospodarki. Na podstawie loukost – latać tanio, ale trzeba zapłacić za wszystkimi dodatkami. Samoloty, firma może być znacznie nowsze niż inne – w gestii loukost.

Należy zauważyć, że w pierwszym rzędzie naprzeciwko kuchni – tak wszystkich trzech miejscach. Jednak główną zaletą: pasażerowie w tym rzędzie będzie nieco bardziej przestronne, a tylko ściana przednia – bez krzesła podrzucać. Dobre miejsce, aby być w serii 16 i 17, jak przed tymi rzędami wyjść awaryjnych, a pasażerowie będą mieli więcej miejsca na nogi. Dla tych obszarów firma może poprosić zapłacić.

I tak jak w poprzednim przypadku, zauważamy szereg 33 – może być głośno, ponieważ tuż za ścianą łazienki.

wniosek

„Boeing 738” – wystarczająco wygodny samolot wąskokadłubowy popularnej rodziny 737, jeden z najnowszych osiągnięć Amerykanów, aby uzyskać pewne elementy z samolotu przyszłej serii. Jak w każdym samolocie mającym silniki pod skrzydłami, przed kabinie jest ciszej niż w środku. Ma on standardową układ dla ciężarówek wąsko-3 + 3, co zmusza nawet firma może być przekształcony w 2 + 2. Istnieje również możliwość szybkich zmian płaszczyzny 2-3 klas w płaszczyźnie jednej klasy i odwrotnie.