676 Shares 7375 views

Sigmoidoskopia – co to jest procedura i jak przygotować się do niego?

Jedną z metod badania błony śluzowej odbytnicy jest Sigmoidoskopia. Kontrola ta odbywa się za pomocą urządzeń endoskopowych, składający się z rury, okular i główką. Sigmoidoskopia jest włożony do odbytu na głębokość 35 cm, co pozwala na tworzenie autentyczny obraz stanu esicy i odbytnicy.


Sigmoidoskopia: wskazania i przeciwwskazania

Takie badanie jest zalecane, aby zapobiec rozwojowi choroby. Ale istnieje wiele objawów, które wymagają obowiązkowego stosowania metody takie jak sigmoidoskopii. Że może to być dla państwa? Należą do nich:

  • wydzielina ropna, charakter krwawy i śluzowej odbytu;
  • naruszenie krzesła;
  • ból odbytu, a pępka
  • Planowane kontroli zapobiegania chorobom utajonych;
  • Badanie zapobiegawczy na obecność nowotworu.

Interesujące jest to, że procedura ta jest na ogół nie ma przeciwwskazań. Ale jednocześnie trzymając go nie jest zalecane dla ludzi, którzy mają historię zwężenie odbytu, jego zapalenia. Na przykład, pacjent z hemoroidów, jak również dekompensacji serca przewodząca Sigmoidoskopia przeciwwskazane.

Przygotowanie pacjenta do sigmoidoskopii

Jakie działania należy podjąć przed zabiegiem? Oczyszczanie okrężnicy – co jest niezbędne do tego badania, w sigmoidoskopii. Co to oznacza? Pacjent musi spędzić kilka dni na specjalnej diecie, która wyklucza stosowanie roślin strączkowych, warzyw, pieczywa. Wieczorem, przed procedurą i w ciągu 2 godzin, bezpośrednio przed badaniem zrobić lewatywę wodą do określonej temperatury (około 38 C – najbardziej wygodne). Oczywiście, korzystanie z jedzeniem rano przed badaniem jest surowo zabronione!

Ważne jest, aby psychicznie przygotować się do sigmoidoskopii, bo uczucia nie mogą być bardzo przyjemne. Niemniej jednak, z właściwą procedurą relaksacji jest bardzo szybki, z minimalnym dyskomfortem.

Procedury badania

Niewątpliwie, pacjent powinien być traktowany jako sigmoidoskopia wykonywana. Jaką procedurę? Badanie jest następujący. Osoba leży na boku lub odbiera pozycję Bozeman na kanapie, wstępnie odsłaniając dolną część ciała. Lekarz wprowadza do swojej rury odbyt proktoskopów i powoli przeniósł go do środka.

Metoda ta nie tylko rozwiązuje problem wizualnej oceny stanu błony śluzowej, ale również pozwala na wykonywanie niezbędnych płoty tkanin do późniejszego biopsji.

Oczywiście, bardzo zainteresowany w opinii ludzi poczuła procedurę takiego jak sigmoidoskopii. To nie jest najprzyjemniejszym wydarzeniem, nie warto mówić. Wiele narzekać złożonego stanu psychicznego związanego z samą metodę badań. Nie należy również zapomnieć o bólu. Niektórzy pacjenci uważają, że połykanie sondy, czyli gastroskopia jest przenoszone znacznie łatwiej.

Ale nie można zaprzeczyć, znaczenie takiego badania, które mogą wykryć poważne choroby. Zatem korzyści z nieprzyjemnym, ale bardzo szybkiej procedury dużo.