221 Shares 9900 views

USG gruczołu krokowego. badanie przezodbytnicze

Gruczoł prostaty jest organem, który otacza początkową część cewki moczowej. prostaty kształcie kasztanowca. Ciało przenosi produkcję soku, który jest składnikiem płynu nasiennego, który jest uwalniany podczas smyaizverzheniya.


USG gruczołu krokowego jest przeznaczony do diagnozowania i wykrywania chorób moszny, jądra, gruczołu krokowego samą (w tym rak). Ponadto, badanie to pozwala na ustalenie stopnia zaburzeń krążenia.

Korzystanie kontur prostaty USG widać strukturę organów i edukacji obcego (jeśli występuje).

Metoda ta jest uważana za jedną z najbardziej dostępny i stosowany jest w podejrzanych przypadków takich chorób jak:

– ostre zapalenie gruczołu krokowego i jej powikłań;

– ropień;

– zapalenie najądrzy (zapalne, uderzające najądrza i pęcherzyki nasienne) i pęcherzyków w ostrym i przewlekłym, w niektórych przypadkach, towarzyszące zapalenie gruczołu krokowego;

– węzły złośliwe;

– przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego;

– raka prostaty;

– gruczolakowate węzły krokowego BPH często jest związany;

– łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH).

Badanie powinno być przeprowadzone, gdy pęcherz jest pełny. W tym przypadku, jego ściany są prostowane i udostępniane do badań.

USG gruczołu krokowego. szkolenie

Badanie zaleca się rano, na czczo. Wieczorem przed rozpoczęciem badania mówią lekką kolację. Rano, bezpośrednio przed badaniem umieścić lewatywę.

USG prostaty można przeprowadzić przezskórnie (przez ścianę brzucha) lub trensrektalno (poprzez odbytnicy). Ta ostatnia metoda pozwala na skanowanie do właściwie ocenić i określić stan prostaty. Ponadto, kiedy go używać, można określić charakter sił obcych w odbytnicy. Zgodnie z tymi wszystkimi czynnikami przypisanych do optymalnego leczenia chirurgicznego oraz strategię terapeutyczną ustala się w ogóle.

USG gruczołu krokowego. Jak zrobić badania?

Pacjent ma obowiązek wystawiać dolnej części brzucha i krocza, leżeć na plecach. Następnie, w tym czujniki ultradźwiękowe lekarz robi specjalnego żelu i przeprowadzenie badania.

USG poziom ekspert prostaty polega na zastosowaniu ultra-skaner, który jest wyposażony w czujnik dwu- lub trójwymiarowej do podawania transrektalnej. Dostarcza dane z najlepszych konstrukcji prostaty, rzetelnej oceny przepływu krwi, jak również możliwość przeprowadzenia testów funkcjonalnych. Ponadto, w procesie USA tranrektalnogo ekspert określił warunek nie tylko pęcherza, ale nasieniowodu, mięśnie dna miednicy, żyły w paraprostaticheskom splotu, pęcherzyków nasiennych i odbytnicy.

Zastosowanie trójwymiarowej transrektalnej sondy w połączeniu z nowoczesnym oprogramowaniem pozwala przynieść badanie informacyjnemu informatywności MRI.

Dzięki tej metodzie, konkretne działania szkoleniowe prowadzone nie jest konieczne. Zastosowanie małego rozmiaru czujnika nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań (omówione indywidualnie lekarz).

Badania przezodbytniczą byłyby odpowiednie dla pacjentów w wieku pięćdziesięciu lat, jak również w następujących postaciach: opóźniona emisja moczu, nietrzymanie moczu, złagodzenie ciśnienie podczas opróżniania, częste oddawanie moczu i innych chorób.

Ponadto metoda ta ankieta jest używany do monitorowania wydajności ekspozycji na lek oraz stan po zabiegu.