213 Shares 5428 views

Chorych siostra Adelina Sotnikowa? Co diagnoza Masha Sotnikova, siostra Adelina Sotnikowa?

Chorych siostra Adelina Sotnikowa? To pytanie jest często zadawane przez fanów młodego skater. W tym wniosku względzie art, zdecydowaliśmy się poświęcić go na ten temat.


Kto Adelina Sotnikowa?

Zanim dowiemy się, co jest chora siostra Adelina Sotnikowa, zdecydowaliśmy się powiedzieć więcej o przeważającej sportowca. W rzeczywistości niedawno udowodnił światu, że jest najlepszy młody łyżwiarz. Jak wiesz, to się stało na tej Olimpiadzie 2014 w rosyjskim mieście Soczi. Po ciężkim i gorzkiej walce z bardzo silnych zawodników z innych krajów Adelina Sotnikowa został uznany za najlepszy i zasłużenie zdobył złoty medal w jednym wystąpieniu.

Rosyjski rekordzista

Należy zauważyć, że 17-letni mistrz Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku nie tylko zdobył złoty medal, ale także pokazać, jak wielki potencjał naszego bogatego kraju, w łyżwiarstwie figurowym. Po tym wszystkim, że złamał kilka rekordów, co pozwoliło jej wyprzedzić na punkty. Nawiasem mówiąc, wcześniej najlepsze w kobiecych singli Łyżwiarstwo figurowe była Irina Słucka, który zdobył srebrny i brązowe medale. Część aktualny mistrz pomógł wygrać chorobę Masha (siostra Adelina Sotnikowa). Po tym wszystkim, confessedly łyżwiarz, jej talent i wytrwałość byłoby mało prawdopodobne, aby doprowadzić do doskonałej realizacji planowanego programu bez ciągłego myślenia o krewnych i przyjaciół osoby. Więc co jest chora siostra Adelina Sotnikowa? Odpowiedź na pytanie, zobaczysz trochę później.

więzi rodzinne

Nawet przed występem na olimpiadzie w 2014 roku srebrny medalista Mistrzostw Europy Adelina Sotnikowa powiedział dziennikarzom o swojej motywacji do dalszych występów na lodzie. Powiedziała, że ma siostrę, która ma poważne problemy zdrowotne. Do pewnego stopnia to przykre wydarzenie w życiu łyżwiarz i był jednym z czynników, które nadal utrzymuje ją w sporcie zawodowym, zwłaszcza w decydujących momentach. Dziewczyna jest bardzo chce pomóc swojej siostrze i musi zarobić jak najwięcej. Masza zrobiła trzy operacje. Zajęło to dużo pieniędzy. I w ten sposób, że w znacznym stopniu pomógł Tarasową Tatyana Anatolevna. Szybko znalazł sponsora (firmy), który zapłacił wszystkie koszty operacyjne. Sportowiec zauważyć, że on i Masza szczęście z rodziców: ich zwarta rodzina, chociaż wszyscy byli razem tylko w weekendy. W dość ścisłej i ufnej relacji Adeline jest z matką. A ona wie, jak mama i tata mają twardy czas.

Chorych siostra Adelina Sotnikowa?

Jak wiadomo, młodsza siostra Adeliny Masha od dzieciństwa cierpi na syndrom Treacher Collins (lub zespołem Treacher Collins). Nawiasem mówiąc, ta rzadka choroba ma inną nazwę, która brzmi jak „Szczękowo dysostosis”. Jest autosomalną chorobą dominującą charakteryzuje twarzoczaszki odkształcenia. Po raz pierwszy został opisany w 1900 roku przez brytyjskiego okulisty Edward Treacher Collins.

Główne objawy

Diagnoza siostra Adelina Sotnikowa Masha została dostarczona przez lekarzy od razu po jego urodzeniu. Należy zauważyć, że taka poważna choroba charakteryzuje się wyraźnym deformacji czaszki i twarzy. Ponadto, chory może całkowicie stracić słuch. Dzięki tej choroby, pacjent często zawiera zaburzeń oddechowych potencjalnie zagrażające życiu. Dlatego Masha Sotnikova (siostra Adelina Sotnikowa), a także tysiące innych pacjentów stale obserwowane przez lekarzy.

Stopień choroby

Istnieje kilka stopni tej choroby – o prawie niezauważalnych objawów do bardzo dotkliwe. Należy zauważyć, że większość pacjentów z tej diagnozy raczej słabo rozwiniętych kości twarzy. Prowadzi to do tego, że dana osoba jest uformowany „zatopiony” w obliczu bardzo dużego nosa, małą szczękę i małą brodę. Niektórzy pacjenci obecny i rozszczep podniebienia.

W cięższych postaci tej choroby mikrognatia przemieszcza dzieci język tak, że tworzy barierę w jamie ustnej i gardle, w wyniku czego pacjent może rozwijać się nieprawidłowości w drogach oddechowych, co jest bardzo niebezpieczne dla życia. W celu zapobieżenia zgonem, nagłośnia muszą być usunięte chirurgicznie. Wiedząc o tych zawiłości, Adelina Sotnikowa dzieciństwa zrobił wszystko, aby odnieść sukces w łyżwiarstwie i zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, tak niezbędnej w leczeniu siostrą. Adelina 4 lat rozpoczął łyżwach, i z tego powodu motywacji ciągu 8-9 lat, aby wykonać najbardziej skomplikowane figury na lodzie.

Przyczyny choroby

Z jakiegoś powodu nie zachorował na tę chorobę Masha Sotnikova? Treachera Collins zespół – jest jedynie zaburzeń genetycznych. Najczęstszą przyczyną takich chorób zagrażających życiu mutacji nonsens (lub wystąpienia kodonu stop) w TCOF1 genu, co prowadzi do dalszego haploinsuficjencja. Prezentowany zespół jest dziedziczona przez autosomalny dominujący zasady i znalazł tylko 1 na 50.000 noworodków. Choroba występuje w stosunkowo wczesnym stadium rozwoju płód. Do tej pory stosunki między stanem zdrowia matki lub ojca z pojawieniem się takich mutacji zostały zidentyfikowane.

Należy zauważyć, że taka diagnoza jest najczęściej już umieścić w szpitalu. Ponieważ choroba ma wyraźne oznaki kliniczne (w szczególności w ciężkie), mianowicie silnego zez, niewielkie rozmiary jamy ustnej, brodzie i uszu oraz powieki coloboma powiększenie nosa. Nawiasem mówiąc, są to objawy choroby utrudniają karmienie noworodka dość mocno, co stawia swoje życie na niebezpieczeństwo.

Inteligencja i zdolności fizycznej

Siostra Maria Adelina Sotnikowa, jak inni pacjenci z zespołem Treacher Collins, fizycznie osłabiony. Ale podczas gdy w pełni zachowane intelekt. Tacy pacjenci przechodzą wszystkie etapy dojrzałości wraz z ich zdrowymi rówieśnikami. Chociaż należy zauważyć, że w niektórych przypadkach nadal mogą być opóźnienie rozwoju psychicznego. Ponadto, często utrata słuchu u tych pacjentów powoduje negatywne konsekwencje mowy. Ponadto, zmiany zewnętrzne może być dla dziewczynek i chłopców jest dość poważny problem psychologiczny, który jest trudny do walki bez specjalnej pomocy.

leczenie chorób

Treacher Collins Syndrome Leczenie zależy od stopnia istniejącej choroby. Zazwyczaj taka obróbka przebiega w następujący sposób:

  • Poradnictwo genetyczne. Mogą one być przeprowadzane zarówno dla jednostki i dla całej rodziny (w zależności od tego, czy choroba jest dziedziczna, czy nie).

  • Noszenie aparatu słuchowego (jeśli pacjent rozwinął przewodzące utrata słuchu).
  • Stomatologiczne i leczenie ortodontyczne. Jest to konieczne w celu skorygowania wady zgryzu.
  • sesje terapii mowy z ekspertami, mające na celu poprawę umiejętności komunikacyjnych. By the way, i logopedzi pracować z ludźmi, którzy mają problemy z połykaniem jedzenia ani napojów.
  • Metody chirurgiczne. Operacje pomóc poprawić wygląd danej osoby, a także jakość życia.