141 Shares 8644 views

iryd iskra

Świece do silników benzynowych – produkt raczej konserwatywny, niektóre zasadnicze zmiany nie są wystawione w ciągu ostatnich kilku dekad. Producenci eksperymentowali z tym, że geometria i liczby elektrod, że efekt końcowy – jakość zapłon mieszanki roboczej – wpływ bardzo mała. Ale teraz wreszcie nastąpił „przełom” -poyavilis korki iryd zapłonowe.


Zapalenie się mieszaniny w komorze spalania, jest bezpośrednio zależna od miniaturowych elektrod zapłonowych. Cieńsze niż elektrody środkowej, tym mniejsze napięcie wymagane do przebicia szczeliny pomiędzy nim a elektrodą bocznym i węższym boku elektrody, tym mniejsza jego obecność wpływa na rozchodzenie się płomienia w komorze spalania. Jednak elektroda redukcja lekkomyślny prowadzi do szybkiego wypalenia, mimo iskra nie jest rozwiązany dylemat … wykonawczych napylania na warstwie technologicznej elektrody z metalu szlachetnego. I najbardziej Spotkanie wszystkie wymagania okazały iryd.

Iryd zapłonowej elektrodę centralną o średnicy 4-5 razy mniej niż w konwencjonalnych, oraz ściętą elektrody bocznej stożka stopu niklu. Zapewnia potężny łuk białym widmie (najbardziej stabilny i gorący). Jednocześnie, aby zminimalizować wymiary liniowe elektrod nie doprowadziło do zmniejszenia terminu wykonania, ale także wrażliwe, aby ją zwiększyć. Jeśli zwykłe świece (z elektrodami ze stopu niklu) o średnim przebiegu pojazdu należy wymienić co 2-3 lata, iskra iryd służyć niemal cały okres eksploatacji maszyny z jednego hosta! Dlatego też ich wysoka cena jest więcej niż uzasadnione. Zasada „ustaw i zapomnij” – jeden z głównych przewag konkurencyjnych produktu.

Jakie inne korzyści z wtyczkami Iridium dać im szczęśliwym posiadaczem, w uzupełnieniu do życia:

– zmniejszenie zużycia paliwa (7,6% w przypadku silników z wtryskiem, a 2% benzyny);

– zwiększenie mocy silnika o 2-3%;

– „miękkie” start silnika nawet w okresie zimowym;

– pełniejsze spalanie paliwa, aw rezultacie czystszego spalin. Jeśli dodamy do tego poprawa dynamiki i „przyspieszenia” z silnika podczas jazdy, bez wątpienia pozostaje: Iridium Świece powinny być umieszczone bezpośrednio. Cena 2,5 -3000. Za komplet na tle 300 rubli za zwyczajne nie należy przerywać, różnica jest tylko jeden oszczędności benzyny będzie się opłacać w ciągu sześciu miesięcy. Posiadanie „sprytnych” samochody, w których dostęp do iskry jest trudne, tym bardziej więc nie bój ceny. Ponieważ koszt od zastępczej świece centrum serwisowego niemal wyższy koszt rzeczywistych świec.

Więc podsumować. Plusy: silnik zostanie uruchomiony i działa pod każdym względem lepsze; obsługiwać samochód był wygodny; że iskra w niewłaściwym czasie może przynieść, z lekkim sercem, można zapomnieć (i stąd dodatkowy zestaw w bagażniku do przewozu w ogóle do niczego). Wady: nie. Wysoka cena w negatyw nie jest ustawiony, bo dziś płacimy za to jutro nie będzie płacić więcej. Wnioski: Iryd iskra – bezwarunkowe „tak”!