229 Shares 5632 views

ZIL 5301 – ciężarówka biznes

ZIL 5301 – to chyba jedyny samochód dostawczy, którego całkowita masa wynosi 7 ton. Produkowana go w Rosji w zakładzie Lichaczew (w skrócie – ZIŁ) w Moskwie. Średnio-ZIL prawie całkowicie zastąpione jego benzynowy odpowiednik – GAZ 3307. Dla porównania, ZIL 5301 był znacznie bardziej ekonomiczne i bardziej niezawodne.


Opracowując nową ZIL był zaangażowany nie tylko rosyjskich, ale również zagranicznych inżynierów z firmy Mercedes-Benz. Połączenie trudnych warunkach eksploatacyjnych, pojemności i niemieckiego praktyczność doprowadziły do stworzenia zupełnie nowej ZIL „byk”.

Konstrukcja samochodu nawet w tamtych latach nie było bardzo nowoczesne. Ale jego parametry techniczne nie było równe. To jest dobre dla miasta, a także transport między regionami. Ponadto, cena tego cudu techniki był dość demokratyczna.

Zil ma przestronną kabinę potrójne, którego szczegóły zostały podjęte z pojazdem podnoszącego – ZIL 4331. Jako „starszego brata”, zil 5301 ma kaptur na zawiasach (i pochyla się ze skrzydeł i reszty podszewki). Ta sama osłona jest wykonana z włókna szklanego.

Pierwsze w kokpicie może być bardzo prosty, dzięki podnóżka, położone stosunkowo nisko nad ziemią. Również podnóżek ma szczególne wyróżnienie, kierowca nie „przegapić” w ciemności. Wszystkie działające nadwozia i stopnie wykonane ze stali nierdzewnej, a górna pokryta specjalnymi guzkami rowkowane, które nie pozwalają na nóżki do slajdów.

Kabina sam w 5301 ZIŁ „byk”, w przeciwieństwie do innych krajowych pojazdów średnich wielkości, dość przestronne. Wszystkie trzy osoby, które są umieszczone w nim, można odwrócić, nawet z samochodu. Deska rozdzielcza jest bardzo prosta, bez dodatków i balsamów. Mimo to, wszystkie urządzenia jest bardzo funkcjonalne i praktyczne. Całe wnętrze samochodu jest dość skromny: wszystko tworzywa sztucznego i metalu.

Główną różnicą i zaletą raczej deska rozdzielcza w ZIŁ „Bychkova” przed jego „braci” – prędkościomierz analogowy z dużymi cyframi, w którym strzałka nie skacze podczas jazdy. Wszystkie ciężarówki ZIL „byk” zakończona w silniki wysokoprężne czterocylindrowe, Mark D – 245 (produkcja Białoruś). W czasach sowieckich (jak teraz), silniki te są szeroko stosowane w produkcji ciągników rolniczych.

Po uruchomieniu silnika, kabina jasne słyszalny dźwięk turbo towarzyszy ciągłe drgania. Wielu kierowców sprawiają kabinę izolacja szumów, w celu uniknięcia ciężkich dudnienie silnika w kabinie. Siedzenie kierowcy w ZIL 5301 powstały i regulowany; kolumna kierownicy jest ustawiony prawie pionowo i ma regulowaną wysokość i kąt pochylenia tylnej.

Należy zauważyć, że sztywność siedzenia kierowcy jest regulowany (w zależności od wagi kierowcy). Ale siedzenie pasażera – podwójny, nie są regulowane. Co dziwne, ale siedzieć w nich jest bardzo wygodne. Znajduje się pod siedzeniem pasażera dużą Toolbox – ważną rzeczą na długich trasach.

Wszystko to i więcej pomaga zmaksymalizować komfort kierowcy, nawet z dalekich wypraw. ZIL 5301, co odpowiada jakości cena, idealne dla warunków krajowych.