815 Shares 7433 views

Niskiego ciśnienia pompy paliwa silnika wysokoprężnego: główne cechy i przeznaczenia

silnik samochodu jest często porównywana do ludzkiego serca. I pewne podobieństwo jest naprawdę. Dzięki sercu człowieka może żyć dzięki motoryzacji – aby przenieść. Pompy serce krwi do ciała – zapewnia jej krążenie do wszystkich najważniejszych narządów. W silniku wykonuje taką funkcję układu paliwowego. Dzisiaj przyjrzymy się funkcji i celów pompy niskociśnieniowej. Ten element jest bardzo ważną częścią systemu elektroenergetycznego. TNND potrzebne do dostarczania paliwa do pompy paliwowej. Często jest on zainstalowany obok pompy. Oba mechanizmy są połączone za pomocą rury, przez którą obiegu. Jednocześnie paliwo przechodzi przez filtry gdzie czyszczone.


Jakie problemy są rozwiązywane TNND w układzie paliwowym

Niskiego ciśnienia pompy paliwa silnika wysokoprężnego rozwiązuje ważny problem. Paliwo, które doprowadza się pod niskim ciśnieniem jest przedmiotem wrzenia. W efekcie tworzą się pary kieszeni. Pęcherzyki pary lekkich i grubsze końce paliwo są rozdzielone. Oznacza to, że pompa niskiego ciśnienia zacznie się płyn, którego lepkość ciągle się zmienia. Z wtryskiem paliwa przy użyciu pompy wtryskowej paliwa w trybie normalnym, jednak. Palnik ciągle się zmienia i nie wpaść w normalnych parametrów.

Jak TNND

Pompa paliwa silnika wysokoprężnego składa się z wału napędowego niskociśnieniowej. Pompowanie odbywa się za pomocą specjalnego wirnika, w którym znajdują się ostrza. Również w konstrukcji stojana jest zapewnione, dystrybucją płyt i przekładnię napędu. Gdy wirnik jest uruchamiany, to zbliża się do łopatek kierujących. Następnie powstawanie kamery na skutek działania siły odśrodkowej. Ponieważ we wnęce utworzonej przez pompy napięcia dostarczanego z paliwa bezpośrednio do pompy paliwa im. Aby to zrobić, istnieją kanały dystrybucji na dysku. Niewielka ilość oleju napędowego spadnie w zawór redukcyjny, jeżeli ciśnienie jest bardziej niż to konieczne. Oba urządzenia są ze sobą połączone, tak aby stworzyć i utrzymać wymagane warunki stosuje się specjalny dławik spustowy. Strumień ten, który jest przykręcony do pompy wysokociśnieniowej. W ten sposób, warunki powstają w komorach, w zależności od prędkości, z jaką obraca się wałek napędowy.

Urządzenie pompa wspomagająca

Pompa paliwa wspomagającej lub niskie ciśnienie (TNND) w jednostkach napędowych diesla ma prostą strukturę. Składa się z dwóch kół zębatych, które są trwale zazębiają się ze sobą. Podczas obrotu, zęby tych biegów utworzyć przepływ paliwa przez układ paliwowy do pompy wysokiego ciśnienia. Główny element konstrukcyjny w pompy pompy – tłok, który wtryskuje paliwo. Dostarczyć silnik Diesla muszą być dwa tryby pracy tłoka. Ten skok i wsparcie.

odmiany TNND

Niskie ciśnienie paliwa pompa z silnikiem wysokoprężnym – to tylko jeden rodzaj tych mechanizmów. Ponadto olej napędowy, urządzenia te można znaleźć w innych silników, niezależnie od modelu silnika i roku produkcji. Bez pompy nie – konieczne jest dostarczanie paliwa ze zbiornika paliwa i przekazywania go dalej wzdłuż systemu. W przypadku silników benzynowych gaźnik używane są stosunkowo słabe w pompach mechanicznych mocy. W urządzeniach wyposażonych w system zasilania wtryskiwaczy jak również wysokoprężnych jednostek napędowych wykorzystujących olej napędowy pompy wspomagającej elektryczny.

TNND mechaniczny

System ten jest osadzony bezpośrednio na bloku silnika i mocuje się za pomocą zwykłych śrub. Działanie tej pompy jest za pośrednictwem wału korbowego z mimośrodowym. Jeśli klikniesz na mimośrodu, wewnątrz utworzonych cięć. Ponieważ paliwo jest dostarczane przez system zasilania. W celu powrotu paliwa nie trafiony, pompa jest wyposażona w specjalny zawór. Reszta tłoczenia cam wysłać benzyny do gaźnika. Jeśli samochód jest wyposażony TNND typu mechanicznego, to jest łatwe do uruchomienia silnika, nawet przy długim uwagę zawieszenia. Aby to zrobić, po prostu ręcznie pompować mechanizm pompowania.

elektryczny

W nowoczesnych pojazdach używać paliwa elektryczna pompa niskiego ciśnienia silnika Diesla i silnik wtrysku benzyny. Zastosowanie urządzenia mechanicznego było po prostu niemożliwe. On jest ze względu na mniejszą moc, nie mógł poradzić sobie z zadaniami. Nie tworzy żądanego ciśnienia w układzie paliwowym. W prostszej postaci urządzenia jest element sama pompa i silnik elektryczny, umieszczone w jednej obudowie. Jest też i filtr do czyszczenia paliwowy, wlot paliwa i czujnika przepływu paliwa. Prowadzenie pojazdów i zasadę podobną do algorytm działający eksploatacji elektrowni urządzenia. Jedyną różnicą jest to, że silnik elektryczny jest używany do pompowania płynu. W silnikach benzynowych TNND umieszczone bezpośrednio w zbiorniku paliwa. Większość właścicieli samochodów uważają, że to nie jest bezpieczne. W rzeczywistości, nie ma niebezpieczeństwa, że. W przypadku paliwa benzyny w pompie ma tendencję do przegrzewania się ze względu na ciepło, które uwalnia silnik. Na analogów elektrycznych takich problemów jest zupełnie nieobecny. Paliwo przemieszcza bez przerwy dysz systemowych, a pompa nie chłodzi się do punktu krytycznego. W silnikach wysokoprężnych elektryczny TNND często w połączeniu z pompą wysokociśnieniową. Można to wytłumaczyć potrzebą dostarczania paliwa w sposób ciągły. To zapewnia stabilnej pracy silnika przy różnych prędkościach.

Pompa wysokiego ciśnienia paliwa (pompa paliwa)

To urządzenie jest uważana za jedną z najbardziej złożonych w silniku wysokoprężnym. Jego głównym zadaniem – zapewnienie przepływu oleju napędowego w komorze spalania pod wysokim ciśnieniem. Kanał jest nie tylko pod pewnym ciśnieniem, ale wymaga czasu. Podawać bardzo precyzyjnie dozować elektronicznie iw pełni odpowiada obciążeniu na jednostkę. Istnieje kilka typów urządzeń typu wtrysku paliwa. Ten agregatów z systemem wtrysku bezpośredniego z akumulatora i akcji. Urządzenie do pompy wtryskowej silnika napędowego, który bezpośrednio stosuje się zasadę działania urządzenia, znamienny tym, że wzór nanosi się tłok, wyposażony w mechaniczny siłownik typu. Zatem wtrysk i wtrysk są wykonywane równocześnie. W każdej komorze spalania oddzielna sekcja pompy rozpyla się dawki paliwa. Wymagane ciśnienie jest zapewnione przez ruch mechanizmu tłoczka.

Akumulator pompy i ich cechy

Pompy są wyposażone w baterie wtrysku mają różnice. Tak więc, działa siłownik tłok działa sprężone gazy pod ciśnieniem do cylindrów silnika. Ponadto, ekspozycja może być zapewnione za pomocą sprężyn. Teraz popularne urządzenia, takie jak akumulatorem hydraulicznym. Są one instalowane w silniki o dużej mocy, pracujący głównie przy niskich prędkościach.

Podstawowe usterki TNND

Głównym problemem – zmniejszenie wydajności urządzenia i natryskiwana warstwa wypełnienia, zapewnia niskiego ciśnienia pompy paliwowej silnika wysokoprężnego. Jest to możliwe do ustalenia, za pomocą manometru i nadciśnienia, który jest zainstalowany na wejściu. Najczęściej powoduje stracił wydajność jest TNND zatykanie i zagłuszanie członu operacyjnego. W odniesieniu do pierwszej względu na olej napędowy może zawierać różne zanieczyszczenia, które, chociaż przejściu przez elementy filtrujące, to jednak nadal gromadzą się w zaworze. Jest również możliwe, że zmniejszenie elastyczności elementu sprężyny powrotnej.

Jak naprawić TNND

Jeżeli sprawność jednostki spadła, pompa paliwa silnik wysokoprężny niskie ciśnienie i muszą być usunięte do badania. Często wydajność wzrasta ponownie po płukania i czyszczenia wnęk i elementów roboczych urządzenia. Ponadto, korzystne jest, aby opróżnić odpadów żywicy z komór odpływowych. Dla bardziej poważnych napraw za pomocą zestawów naprawczych, które są obecnie dostępne w chińskich fabrykach, które produkują części do silników samochodowych.

Wiedząc, jak pompa paliwa niskiego ciśnienia silnika wysokoprężnego, zasada działania urządzenia, można łatwo naprawić lub wymienić.