755 Shares 6905 views

Kąpiel Zalmanova: Opis i zdjęcia

Kąpiel Zalmanova na bazie terpentyny jest obecnie zyskuje coraz większą popularność. Ten szczególny rodzaj kapillyaroterapii daje wspaniały efekt. Pomaga pozbyć się wielu chorób i cellulitu. Przyczynić się do osiągnięcia harmonii. Skuteczny podczas zimna. Ładować organizmowi siły i energii. Transform skórę, czyniąc ją bardziej gładkie, piękne i mocne.


Wanny działanie Zalmanova

Założycielem jest dr skipidaroterapii Zalmanov. To on na początku XX wieku opracował technikę, która jest nadal stosowana w różnych szpitalach i sanatoriach. Starannie studiuje problem terapii wodnej, lekarz zidentyfikował szereg leczniczych właściwości zwykłej wody. Stwierdzono, że na przemian ciepłe i zimne kąpiele ma pozytywny wpływ na ludzki układ naczyń włosowatych, równoważy przepływ krwi w różnych narządach, przywraca zaburzenia metabolizmu. Korzystając z tej wiedzy, wprowadził do medycyny różnych rodzajów kąpieli leczniczych. Ta noga, zioła, sól, terpentyny ręka i zabiegi wodne. Z pomocą kąpieli terpentyny Zalmanov zalecane do pracy na całej powierzchni skóry, aby poprawić krążenie w całym organizmie. kąpiele terpentyny całkowicie naturalne. Ich działanie jest spowodowane olej terpentynowy, ekstrahowane z drzew iglastych z żywicy.

Lekarz był pewny, że prawidłowe leczenie ciała i jego regularne odmładzanie może przedłużyć życie człowieka za sto. Rzeczywiście, w ostatnich latach, system naczyniowy jest zatkany. Tam na stałe osiedlić sole pojawiać tablice cholesterolu i innych szkodliwych substancji. Tak że ciało pozostaje zdrowy, trzeba pozbyć się takich „śmieci”. I pozwalają tlenu i składników odżywczych do swobodnego przepływu do tkanki ludzkiego ciała. Do tego jasne wszystkie kanały (kapilar tętnic, tętniczek i tak dalej. D.), które stanowią składniki zrobić, i włączyć je. Dr Zalmanov w praktyce potwierdził, że kąpiele terpentyny stymulować kapilarnych bieżących procesów spust metabolizmu w tkance tłuszczowej i całym ciele. Stymulować odchudzania i funkcji odmłodzenia. Korzystny wpływ na cały organizm.

wskazania

Wanny Zalmanova są magicznym. Są w stanie uwolnić organizm od wielu chorób. Często są one zalecane dla choroby:

 • Układ sercowo-naczyniowy;
 • przewodzie pokarmowym;
 • System oskrzelowo-płucną;
 • krew;
 • gruczołów wydzielania wewnętrznego;
 • Centralny układ nerwowy;
 • natura chirurgiczne;
 • narządów nerek;
 • układu moczowo-płciowego;
 • ENT-organy;
 • oko;
 • ginekologiczne;
 • skóra;
 • stawów i mięśni szkieletowych systemu.

kąpiele terpentyny Zalmanova Lekarz przepisał na dzieci w tych samych chorób, jak dorosłych. Zaleca je w chronicznego zmęczenia i przywrócić funkcjonalność. oni odmłodzić organizm i daje siłę. Utrzymania zdrowia i urody.

Przeciwwskazania

Pomimo oczywistych korzyści, które są kąpiel Zalmanova, nie mogą być podjęte, jeżeli dana osoba cierpi na otwartą formę gruźlicy, arytmii i niewydolności serca 2 i 3 stopnie. Zakaz jest nadciśnienie, znajduje się na etapie II-III rozwoju. Jest to niemożliwe, aby uciekać się do takich środków, jeżeli istnieje podwyższone choroby skóry i świerzb. Przeciwwskazaniem jest zapalenie w ostrej fazie i podczas zaostrzenia chorób przewlekłych. Kąpiele nie wyznaczył osoby z nowotworami, ciąża, jak i obywateli, którzy są nadwrażliwe na terpentyny.

Ból stawów powstałe po zabiegu, jak również niewielki wzrost temperatury ciała, a nie w oparciu o działania anulowanie wody. Białe kąpiele są zalecane dla ludzi, którzy mają niskie lub normalne ciśnienie krwi. Żółty – osoby z wyższym indeksem.

Wanny Zalmanov: instrukcja

Skipidaroterapiya dzieli się na trzy główne etapy:

 • Przygotowanie kąpieli;
 • Procedury przyjęcia;
 • urlop.

W pierwszej kąpieli etap jest wypełniona wodą 36 + (1) ° C do pierwotnego poziomu, który znajduje się poniżej otworów wylotowych bezpieczeństwa 10 cm. Gruntownie Turpentine ciała zanurzonego w cieczy, tym większa będzie wynik. Następnie wlanie pożądanej dawki roztworu Zalmanov, Dania, która wynosi co najmniej 0,5 litra. I substancję rozcieńcza się gorącą wodą z kranu. Roztwór miesza się dobrze z łyżką i wlać do kąpieli, w której ręce raz jeszcze wymieszano.

Drugim krokiem jest przyjęcie kąpiel. Zabieg trwa trochę czasu, więc trzeba zaznaczyć swój początek. Po zanurzeniu w organizmie kąpieli otwarciu kranu i wlać gorącą wodą tak, aby temperatura wzrosła o 12 ° C W tym czasie, relaks ciała i leżą spokojnie na 10-20 minut. Do łaźni białego temperatura powinna wynosić do 39 (+1) ° C Żółty wymaga temperatury w 40,5-42 ° C Temperatura pierwszej kąpieli terpentyny nie powinna przekraczać 39-40 ° C

Szczególnym momentem w kąpieli – pojawienie się potu. Kiedy pojawia się na twarzy powinny być kompletne zabiegi wodne natychmiast. Oznacza to, że proces oczyszczania jest uruchomiony, a korpus osiągnie żądany poziom. Na zakończenie imprezy nie przetrzeć skórę. Na korpusie rzuca ręcznik lub szlafrok. Natychmiast położyć się w łóżku.

Końcowy etap – święto. Że zapewni z kąpieli terpentyny maksymalny efekt. Leżeć w łóżku powinna być 1-2 godzin. Musimy spróbować tego czasu dużo potu. W tym celu konieczne jest, aby wziąć okryć kocem lub lepiej dwa. Zaleca się pić gorącą herbatę z ziół, które mają działanie napotne. To jest tak jak powinno być zakończone kąpiele zabiegów Zalmanova.

Rodzaje Dr. Zalmanova kąpiele

Wszystkie procedury terpentyna sposób Zalmanova dzielą się na łaźni:

 • biały;
 • żółty;
 • mieszanej;
 • suche.

Pomiędzy tymi procedurami różnią się składem i mechanizmu realizacji. Białe i żółte kąpieli łączy nieruchomość normalizować przepływ krwi kapilarnej. Posiadają one również działanie bakteriobójcze i znieczulające. Możliwość uruchamiania procesów samoleczenia. W kompozycji mieszanej kąpieli będzie mieć wpływ na ciśnienie krwi i rodzaj choroby. Suche postacie są kremy o tych samych składników, które są zawarte w żółtych taśm i roztwór terpentyną. kąpiele terpentyny Zalmanova stanie dać świetny wynik. Ale tylko przez starannie obserwując metody ich realizacji.

biały kąpiel

Biały kąpiel Zalmanova przyczynić się do pełnego ujawnienia systemu kapilarnego. Szkolą naczynia, umiarkowanie podwyższone ciśnienie krwi, promować głębsze oddychanie, zwiększając ilość tlenu, która przedostaje się do płuc. Ponadto, zdarzenia takie rozluźnienie mięśni i wypalić metabolit nasycenia aminokwasów we krwi. Podczas zabiegu może pojawić się lekkie mrowienie w okolicy ud, łydek, pleców i miednicy. Czas trwania imprezy nie powinien przekraczać 45 minut.

kwasu salicylowego w postaci roztworu wzmacnia właściwości drażniące terpentyny i przyspiesza odzyskiwanie skóry. Ma działanie antybakteryjne. W połączeniu z mydłem rozluźnienie skóry właściwej i sprawia, terpentyny penetracji głębiej. Wanna nadaje się dla osób o niskich i normalnych poziomów ciśnienia krwi. Emulsja ta nie powoduje nadmiernego pocenia się, ale tylko poprawia utlenowanie tkanek, krążenie krwi. W przypadku silnego wzrostu ciśnienia na końcu procedury trzeba iść do mieszanej kąpieli lub żółty.

Żółte procedury terpentyny

Żółty kąpiel Zalmanova zalecany do wysokiego ciśnienia krwi. Emulsja rozszerza naczynia włosowate i obniża stawki. Ponadto, eliminuje toksyny, przyspiesza przemianę materii, usuwa osady w tkankach jamy stawowej i endoneurium. Pobudzają krążenie krwi. Roztwór zawiera olej rycynowy, oleiny i sody. Komponenty ułożenia na powierzchni warstewki wody utrzymuje temperaturę w wannie. Podczas zabiegu, gdy wzrasta temperatura ciała, występuje efekt terapeutyczny rozwiązać różne złoża osadów rozpuszczają się, stymuluje pocenie. Występuje poprzez usunięcie skóry jonów sodowych i mocznika. Ale nie puls przyspiesza. Nie przyspieszane i proces oddychania.

Mieszane kąpiele na bazie terpentyny

Wiele osób lubi kąpieli Zalmanov. Recenzje z nich twierdzą, że całkowicie zrelaksować ciało, dostarczają energii i zmniejszyć zmęczenie. Użytkownicy twierdzą, że procedury mieszanej typu są uniwersalne. Łączy działania obu emulsji. Ponieważ biały ług podwyższa ciśnienie krwi i zmniejsza jej czerwona, a następnie przez połączenie można utworzyć najbardziej korzystne warunki dla obróbki.

rozpoczynają do kąpieli o temperaturze 37 ° C W ciągu następnych pięciu minut, wodę doprowadza się do 39 ° C Podczas odbioru czwarty temperatury kąpieli terpentyna przez 12 minut, doprowadzono do 40 ° C I od szóstego stojak 41 ° C Podczas odbioru 12 nd procedury temperatura kąpieli powinna być 42 ° C Stopień być stopniowo zwiększana. Będąc w temperaturze 41-42 ° C, nie przekracza czterech minut.

Co nazywa sucha kąpiel?

Unikalne nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie specjalnego środka. Śmietana „Kapilar” (inaczej nazywana jest „suchy kąpieli Zalmanova”) włączyła wiele użytecznych substancji. Guma zawiera materiał i olej: mięty pieprzowej, kamforę i jod. Struktura oznacza dodano Dihydroquercetin stanowiących bioflawonoidów modrzewia syberyjskiego i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem kapilar. Zastosowanie produktu potrzeba co najmniej trzy tygodnie, co siedem dni, przerwę w tygodniu. Stosować stłuczenia, krwiaki, zaburzenia krążenia żylnego, odkształcenia i inne podobne choroby.

kąpiele terpentyny Zalmanova: stosowanie w domu

Nie trzeba iść do sanatorium wziąć kąpiel na Zalmanov. Wszystkie zabiegi mogą być rozmieszczone w domu. Będzie to wymagać:

 • do kąpieli;
 • wody (zarówno na zimno jak i na gorąco);
 • termometr o skalę w 50 ° C;
 • miarka ;
 • ciśnieniomierza i stetoskop do pomiaru ciśnienia;
 • godzina;
 • lusterka, monitorowanie pocenie się w obszarze twarzy.

Kup emulsja może być apteka lub sklep internetowy. Początkowa dawka dla dorosłych wynosi 20 ml. Stopniowo wzrasta. Zalmanova kąpiel domu nie będzie miał mniejszy wpływ niż w domu opieki. Najważniejsze – przestrzegać instrukcji użytkowania.

Podstawowe zalecenia

Po odebraniu kąpiele dr Zalmanova powinny uwzględniać pewne niuanse:

 • Podczas zabiegu, istnieje niewielkie mrowienie lub pieczenie. Jest to szczególnie odczuwalne w okolicy narządów płciowych. Dlatego w tej części ciała, aby być cienko stosować wazelinę.
 • Roztwór terpentyna jest używany tylko raz, ponieważ proces kąpieli osiada wiele toksyn. Są one w stanie spowodować szkody z wielokrotnego użytku.
 • Zmiany w stanie zdrowia obserwuje się po 2-3 tygodniach.
 • Jeżeli istnieje cellulitu na korpusie, a następnie do jej usunięcia, łaźnię z biało-żółtej emulsji, w stosunku 1: 3. Zabieg przeprowadzany jest w ciągu dnia.

Odmładzające i antyseptyczne właściwości kąpieli terpentyny są udowodnione badaniami klinicznymi. Ci ludzie, którzy wykorzystywali je zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, znacznie młodszy.

opinie ludzi na temat procedury

kąpiele terpentyny dotyczące przeglądów Zalmanov są pozytywne. Ludzie je nosić do najbardziej skutecznych metod leczenia. Mówi się, że zmiany w organizmie nie występuje natychmiast. Po pierwsze, nie jest miękkość skóry, zmniejszenie talk rozpuszczenia osadów soli. Procedury oczyszczania ciała i promowanie utraty wagi. Odpręża układ nerwowy i powodować pocenie. Po ich stosowanie poprawia skóry, zwiększa elastyczność, gładkość wydaje, łatwość z cellulitem. Wzmacnia układ odpornościowy, a osoba przestaje być chory z przeziębieniem, odzyskiwanie sen.

Mają dość specyficzny zapach terpentyny Zalmanov kąpieli. Opinie mówią zbyt. Niektórzy ludzie są z tego powodu odmówił kąpieli. Ktoś drażni nadmierne pocenie się, które po operacji trwa około 3-4 godzin. Są tacy użytkownicy, którzy terpentyny kąpiele nie pomogły, ale tylko spowodowały poważne alergie, zatrucia. Mówią, że procedura nie miała wpływu na cellulit i wagi. Ponadto, po żółtej emulsji na ciele to nieprzyjemne tłuste filmu. Niektóre wanny spowodował bóle głowy. Z powyższego można wywnioskować, że kąpiele terpentyny pomogły niektórych ludzi, a oni byli zadowoleni z wyniku. Inni nie widzieli je po zastosowaniu żadnego efektu. Po trzecie, nie boli, powodując alergie, oparzenia i problemy z sercem.