377 Shares 4609 views

Instrukcja obsługi „Pulmeks dziecka.” analogi narkotyków

Małe dzieci są bardziej narażone podatne na przeziębienia i dolegliwości układu oddechowego. Niestety, nie zawsze dzieci mogą być traktowane z tych samych leków, jak dorosłych. Dlatego firmy farmaceutyczne zaczęły produkować specjalnych narzędzi przeznaczonych dla młodych pacjentów.


W większości przypadków chorób układu oddechowego pediatrzy lek przepisywany dzieci, takie jak „Pulmeks Baby”. Analogi, przeciwwskazania oraz sposób jego wykorzystania zostaną przedstawione poniżej.

Skład, opis, pakowanie, kształt

Lek „Pulmeks Baby”, z których analogi są sprzedawane we wszystkich aptekach, trafi do sprzedaży w postaci jednorodnej białej maści, która ma specyficzny zapach olejków eterycznych. Kupić tego środka mogą stanowić rury aluminiowe 40 g lub 20 g.

Kompozycja do dawkowania obejmują maści dzieci aktywne składniki, takie jak masło prutovidnogo liści eukaliptusa, olejek rozmarynu i balsamu peruwiańskiego. Ponadto uważa się, że lek zawiera elementy pomocnicze, takie jak karbomer 974P, wodorotlenek sodu, wodę, oraz polisorbat.

Efekty farmakologiczne

Jest to wielofunkcyjny lek „Pulmeks dziecka.” Jego analogi są lokalne środki wykrztuśne, przeciwzapalne i środki antyseptyczne. Takie właściwości wspomnianego leku wyjaśnia obecność w tych olejków eterycznych.

Eksperci twierdzą, że lek ten nie działa drażniąco na skórę. On jest bardzo dobrze wchłaniany w welony i prawie nigdy nie pozostawia pozostałości na ubrania.

Kinetyka leku

kwas benzoesowy i benzoesan sodu, są zawarte w balsam peruwiański, jest łatwo wchłaniany przez skórę. W małych ilościach, wchodzi ona do krążenia i przekształca do kwasu hipurowego. Składniki te są otrzymywane przez kilka godzin (poprzez nerki).

Jeśli chodzi o olejek eukaliptusowy, ulega reakcji hydroksylacji, a także wyjście poprzez nerki i z płuc (za pomocą plwociny).

świadectwo

Dlaczego potrzebujemy środka „Pulmeks Baby”? Zastosowanie tego leku, przedstawionego jako leki miejscowo pomocniczy:

 • Ostre zakażenia dróg oddechowych i przeziębienie;
 • traheobronhite;
 • zapalenie oskrzeli (ostre i przewlekłe);
 • tchawicy.

Przeciwwskazania

Oglądane lek w żadnym wypadku nie powinien być przepisywany, jeśli:

 • epilepsja (drgawki) historia;
 • alergie na składniki leku;
 • 6 miesięcy życia;
 • rany, otarcia i inne zmiany skórne w miejscu leku.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na ludzi z astmą. Nie należy stosować maści śluzowych oczu, usta i nos.

Lek „Pulmeks Baby”: instrukcje użytkowania

To narzędzie jest używane tylko miejscowo.

stwierdza się, że taka cienka warstwa maści powinny być stosowane i suchą skórę (pasek do kilku centymetrów) instrukcji.

Dla dzieci w wieku powyżej 3 lat i dorosłych wielości stosowania tego leku jest trzy razy dziennie.

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do trzech lat maść należy stosować dwa razy dziennie.

Leki lekko wcierać w piersi dziecka – czy raczej w jego górnej części. Ćwiczenia takie zabiegi masażu powinien być tak długo, jak lek nie jest całkowicie wchłaniany. Następnie pokryć obszar poddany działaniu ciepłą i suchą szmatką.

skutki uboczne

Maść „Pulmeks Baby” (zastąpienie tego obiektu analog tylko na zalecenie lekarza) rzadko przyczynia się do pojawienia się działań niepożądanych. W niektórych przypadkach ta alergia lek (takie jak wysypki skórne, zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy, zaczerwienienie i świąd w miejscu podania, nudności).

Lek "Pulmeks Baby": odpowiedniki

Maść, uważany jest za nami, może być zastąpiony przez jednego z następujących leków.

 • "Mukaltin". Jest to środek wykrztuśny, który jest szeroko stosowany w leczeniu chorób dróg oddechowych, w tym płuca (zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, zapalenie płuc, itd.).
 • „Dr Mama”. Ten lek zmniejszający przekrwienie, rozszerzające oskrzela (np rozszerza prześwit oskrzeli), anty-zapalna i wykrztuśny. Jest on przewidziany do kaszel, który jest obserwowany w ostrych chorób układu oddechowego.
 • "Flyuditek". Jest to preparat dla osób dorosłych i dzieci przypisanych przewlekłe i ostre choroby układu oddechowego, które towarzyszy powstawanie gęstego, grube wydzielin i pogorszenie ewakuacji plwociny.
 • "Alteyka". Lek ten traktuje tchawicy, rozedma płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i oskrzeli. Ponadto poprawia odkrztuszanie flegmy i ułatwia jej odkrztuszanie.
 • "Gedeliks". Jest przeciwskurczowe i wykrztuśne. Jest wskazana w leczeniu chorób dróg oddechowych, w tym oskrzeli, kiedy występują trudności w plwocinie.

Co jeszcze można zastąpić lek „Pulmeks Baby”? Analogi (Maść – jest to tylko postać wspomnianych środków) tego leku mogą mieć zupełnie inny kształt uwalniania. Takie jak właściwości mukolityczne mają następujące leki: eukaliptusowy balsam „Evkabal”, „Boromentol”, „Bom Benga”, „Kombigripp” i inne.

opinie konsumentów

Teraz wiesz, co można zastąpić lek „Pulmeks dziecka.” Analogi środków wymienionych powyżej.

Według opinii konsumentów, lek skutecznie leczy choroby układu oddechowego. Po zaledwie kilku aplikacji maści kaszel dziecka znacznie zredukowane, a także bakterii tajemnicy pochodzi.

Co do meritum tego leku to jej dostępność i możliwość zastąpienia podobnych środków.