313 Shares 6536 views

Powiedzeń. Przykłady produktów

Hasłami – jest stabilne połączenie w kształcie, które są zawarte w zakresie korzystania z różnych źródeł głosu folklor, prac naukowych, dzieł literackich, wypowiedzi wybitnych postaci, znanych wydarzeniach z nazwiskami. Są one stale pojawiające się, ale później może być zapomniane lub pozostać na zawsze. Millennium doświadczył kilka słów. Przykładami mogą być cytowane od starożytności, gdzie autor znanej tylko specjalistom. Niewiele można powiedzieć, że wyrażenie „smaki różnią” to cytat z przemówienia Cicero.


Pojawienie skrzydlatych słów

Wyrażenie „skrzydlate słowa” po raz pierwszy pojawił się w Homera. Jako termin to przeszedł na wiele języków. Po raz pierwszy zbiór frazy catch został opublikowany w 19 wieku w Niemczech. Później przetrwał wiele wydań.

Ze względu na stabilność i powtarzalność skrzydlatych słowach odnieść się do frazeologii, ale pochodzenie autora zabronione zajmują szczególne miejsce wśród innych form wypowiedzi. Podczas przenoszenia słów frazeologiczne struktura załamuje i ogólny sens jest stracone. Ponadto, nie ma sensu w każdej indywidualnej ekspresji wyrazu. Jest to dana kombinacja czyni je wyjątkowym.

Skrzydlate zwroty i wyrażenia gromadzą się i pozostają przez rozwój cywilizacji. Pozostają one w pamięci kulturowej tylko poprzez pisanie. Zwroty Wise są zawsze rejestrowane i zachowane dla potomności.

Przysłowia i aforyzmy

Dobrym aforyzm krótko i obrazowo oddaje nam przyczyny wielu zjawisk życia i jednocześnie dając porady moralny. Jest to znakomity utwór literacki, zapakowane w jednym zdaniu. To nie przypadek, że Czechow zwięzłość – jest duszą dowcipu.

Aforyzmy starożytnych filozofów, którzy przeżyli tysiącleci, wyjaśnia wiele z tego, co nie zostało jeszcze odkryte przez naukę. Znaczenie tych skrzydlatych fraz zachowanych w obecnej formie i cywilizacji był w stanie ich uratować. Ponadto nauka potwierdziła zasadność większości z nich.

Nie wszystkie aforyzmy – popularne wyrażenia. Liczne przykłady mogą być, i wielu aforyzmów poszedł w świat iluzji i abstrakcji. Fraza Połów jest żywy i w dużym stopniu odzwierciedlają realia życia. Dlatego są one szczególnie ważne, gdy tylko pojawi się, jasno i wyraźnie odzwierciedla bieżące wydarzenia i zjawiska.

Powiedzenia z prac

Magazyn aphorisms jest stworzenie z klasycznych literatury Rosyjskiej: Puszkin Kryłowa Tołstoj Dostojewski Czechow. To nie zawsze jest ich powtarzanie daje pożądany efekt. Ale muszą znać i stosować w zależności od sytuacji:

„Nie tak się stało, delikatnie mówiąc,
Gdy brakowało rozwiązań minutę.
Uczymy się od naszych błędów nie jest na próżno,
Karknut z serem w dziobie – to cool "!

Ewolucja skrzydlatych fraz i tłumaczy je bliżej do obecnych realiów „Teraz nie ma zatrzeć wrażenie”, „Twój zdrowy rozsądek do tego życia nie nadaje.”

Mogą one być tworzone w procesie przekładu i adaptacji dla naszego społeczeństwa.

W dziele Szekspira „Hamlet”, istnieje 61 catch fraza. Pisarz świadomie tworzyć kalambury i grać na słowach: „delikatności, imię twoje kobietą” Ekspresję uzyskano w oparciu o naruszeniu liniowości. Jeśli została ona zbudowana w zwykły sposób do niego, nikt by tego nie zauważył. Jest tak po mistrzowsku wykorzystuje pun, inwersja i inne techniki, które ustawia słów pojawia się specjalne znaczenie i ironii.

Cytaty z dzieł ILF i Pietrow – rozpoznawalną i wspólne wypowiedzi w mediach. Przykłady – zjawiskiem zawieszających pracach „Złoty cielec” i „The Twelve Chairs”, które obejmują imiona bohaterów i wyrażeń.

Zwrot catch w pracach ILF i Pietrow długo stać Klisze, gotowe standardy. Jest to szerokie pole dla kreatywnych pisarzy, dziennikarzy i fanów. Ważne jest nie tylko zgrabnie umieścić żądane wyrażenie oraz przedstawienie go w nowym perspektywie pod innym kątem. Musimy nie tylko znać słowa i słowa, ale również być w stanie wykorzystać je do stworzenia czegoś własnego.

Powiedzenia wzbogacić tekst wzmocnienia argumentu i przyciągnąć uwagę czytelników.

powiedzenia komedia

efekty komiczne tworzyć wypowiedzi komedii. Szczególnie nasycone pracę Griboyedov, który ma nazwę „Biada z Wit” ustawia cały ton. Pozostaje istotne dla tego dnia, kiedy wielu umysły nie mogą przebić się przez szereg nieporozumień i nowe pomysły są uważane za całkowicie niepotrzebne i niebezpieczne dla społeczeństwa. żelazna dyscyplina jest dla niektórych bohaterów komedii alternatywa do głowy ( „naukowcy mnie oszukać” – Skalozub), dla innych jest to po prostu szkodliwe ( „naukowcy – to zaraza …” – FAMUSOV). W tej komedii nie wiadomo, śmiać się, czy płakać?

Kino – źródło wyrażenia znajome

W czasach sowieckich, film był jednym z najbardziej wspólne źródło, z którego skrzydlate zwroty i wyrażenia spadła zarówno z rogu obfitości. Oni natychmiast podchwycona przez ludzi, na przykład, po filmach Gaidai. Stały się one tak popularne, że wielu nawet nie pamiętam której jeden z bohaterów powiedział im. Najbardziej śmieszne zwroty komedii Gaidai częścią naszego życia i stać skrzydlate:

  • „Wszystko zostało skradzione przed nami”;
  • „Dziękuję, będę stał na piechotę …”;
  • „Trenuj z kotami lepiej”;
  • „Jesteśmy obcy tej celebracji życia.”

wniosek

Źródłem frazeologii są w słowach klasyków literatury, filozofów, sławnych ludzi. Jest to przede wszystkim popularne wyrażenia. Przykłady można znaleźć w zbiorach, stałym współpracownikiem 19 wieku. Powiedzenia pozostanie w pamięci narodów i pomnożyć dzięki rozwojowi literatury i kultury.