846 Shares 8105 views

Najlepsza gra dla teatru szkolnego

Każda szkoła z pewnością znajdzie swoje reżysera. To może być nauczyciel lub trener literatura dla zajęć pozalekcyjnych. Najważniejsze jest to, że ta osoba nie będzie obojętny wobec tego rodzaju sztuki i kochająca dzieci. W przeciwnym razie, nie edukacja nie pomoże postawić prawdziwe ekscytujące show, bez względu na to jak genialny nie był grą dla teatru szkolnego.

Dzieci uwielbiają działać

Dla wielu ludzi na prezentacji scenicznej jest porównywalna z poczuciem czegoś niezwykłego i ekscytującego. W teatrze idą na wakacje, ubrany w eleganckie ubrania, zrób jej fantastyczną fryzurę. To wydarzenie zostało oczekiwany, bilety zakupione wcześniej. Na sercu, wielu chciałoby, aby przejść na scenie w roli bohatera produktu. A dzieci są rysowane do teatru od najmłodszych lat. I zdarza się na początku nieświadomie.

Bo nawet dzieci z przyjemnością uczy poezji i mówić do krewnych. Tak więc człowiek jest z natury pragnienie rozgłosu, reinkarnacja. Pierwsze występy, w którym dziecko jest zaangażowane, jest to krótka wypowiedź przedszkola. A potem okazuje się, że pomimo szczerego pragnienia, aby być artystą, to nie jest do każdego ramienia. Nie można nauczyć się słów, druga nieśmiały dużej publiczności. Ale ten, kto pokonuje wszystkie trudności i pozostawia w kostiumie króliczka, aby mówić w obecności wszystkich jego pierwszej uwaga może zostać artystą w przyszłości.

Zmienić siebie na scenie

Ta miłość do przebrania, oklaski i pochwały od dorosłych i dzieci, pragnienie, aby poczuć emocje publiczności, które różnią się od nastroju artysty, dziecko odbędzie się w szkole. Nie na darmo grupy teatralne najczęściej odwiedzanych i uważany za najbardziej interesujące. Klasy te pozwalają studentowi odpocząć od codziennego życia, aby odciągnąć, aby spróbować na temat roli innej osoby.

Piece dla teatru szkolnego powinny być takie, aby więcej dzieci mogło uczestniczyć w nim. Dlatego też, każdy wybierze odpowiedni sposób. Oczywiście, podział ról jest zazwyczaj odpowiedzialny za dyrektora szkoły. Ale bierze pod uwagę charakterystykę dziecka i jego potrzeb. Cichy może stać się bohaterem, odważnym człowiekiem. Nadmiernie aktywny chłopczycą i tyranem będzie na etapie spokojny i uczynny. Dziewczęta zwykle chcą odgrywać najważniejszą rolę, która oferuje tylko grać dla teatru szkolnego. Ale zdarza się, że ktoś za sympatię i średnich.

Kryteria wyboru

Zbierając kawałki dla teatru szkolnego, lider w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wiek samych artystów i publiczność, przed którą zaplanowano mówić. Dla młodszych uczniów zbliży lekkie scenariusze z krótkimi uwagami wszystkie dzieci były w stanie zrozumieć sens tekstu, aby go zapamiętać. W przypadku starszych uczniów przygotowano spektakl dla dzieci, repertuar musi być również odpowiednie. Widzowie muszą zrozumieć, co dzieje się na scenie. Byłoby lepiej, gdyby zabaw dla teatru szkolnego przedstawi do publicznej małej działce, która wyraźnie ślady linii między dobrem a złem. I jego bohaterów powinny być znajome postacie, takie jak baśni lub bajki.

Wybór scenariusza zabaw dla teatru szkolnego, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, do którego zdarzenie jest czasowym wydajność. Zazwyczaj w szkole imprezy odbywają wszystko napotkają żadnych dużych festiwalach. Na przykład, jeśli zakończy się 23 lutego Dzień lub zwycięstwa, które można umieścić teatru szkolnego? Odtwarza wojny, oczywiście. Według tej zasady są wybrane scenariusze dla innych świąt. Należy pamiętać, że im bliżej wydajność termin, tym mniej czasu pozostało do próby. Dlatego gra dla teatru szkolnego, w tym przypadku konieczne jest, aby wybrać krótszy, w taki sposób, że wszystkie dzieci mają czas, aby nauczyć się słów i był w stanie wydać co najmniej kilka prób.

Które podejście scenariusz

Zwykle dla teatralne wziąć kompletne dzieła znanych lub młodych artystów, w zależności od planów reżysera. Teatr szkolny jest często szef daje pożądany scenariusz, koncentrując się na utworzenie zapytania. Najważniejsze jest to, że w wyniku takich jak dzieci, które biorą udział w grze lub skit. Wtedy byliby szczęśliwy uczyć roli i udziału w próbach. Dla uczniów szkół średnich lepiej wziąć gotowy kawałek poważnych pisarzy. Pomoże to otwarcie ich kreatywność i lepiej zrozumieć classic. Dla młodszych uczniów jako podstawa doskonale nadaje opowiadanie. Są one znane, zabawa i dobre nauczanie.

menedżer błędy teatr

Czasem głowa jest popełnić błąd i wybrać złą grę. Na przykład, bardzo trudno jest dostrzec przez artystów. Oczywiście, byłoby trudne do przedstawienia na scenie, że nie rozumie. To samo ze słowami. Trudniejsze i skomplikowane repliki, dzięki czemu staje się nieciekawe dla dzieci. także źle mówić przed publicznością z niewłaściwego materiału. Dzieci nie są gotowe do poważnej pracy, a starsi uczniowie na pewno nudzić na zabawy dla dzieci. Ustawienie sukces zależy od tego jak dobrze dopasowane skrypt zabaw dla teatru szkolnego.

Wspólna próba zjednoczenia dzieci, promowanie dialogu, wyzwalając nieśmiały. W rezultacie, scena jest cud reinkarnacji. Bright wakacje dla tych, którzy są w stanie docenić wysiłki społeczności szkolnej doceniane.