799 Shares 7632 views

Że komputer jest odpowiedzialny za co? Opis głównych elementów komputera

Że komputer jest odpowiedzialny za co? Dlaczego musimy wszystkich jego głównych składników – to główny temat dzisiejszego artykułu. Komputery głęboko przeniknął do wszystkich sfer życia człowieka. W związku z tym coraz więcej osób interesuje się funkcjonowanie komputera. Funkcjonowanie współczesnych urządzeń elektronicznych – jest zbyt skomplikowany temat na kompletny opis tego, jednak ogólne informacje dostępne dla osób niebędących specjalistami.


CPU

Jednostka centralna jest często nazywany mózgiem komputera. Jestem odpowiedzialny za to, co procesor w komputerze? Robi większość obliczeń matematycznych, a także sprawia, że kontrolę wszystkich procesów i operacji. Procesor – najdroższym elementem komputera. Cenę „nabrać” i nowoczesnego procesora może przekroczyć 50.000 rubli. Jednakże takie urządzenia nie trzeba każdego.

Dzisiaj na rynku procesorów dla urządzeń domowych przedstawiła dwie firmy – Intel i AMD. Uważa się, że „Intel” jest mniej energochłonne, a zatem nie wymagają skrupulatnego wybór systemu chłodzenia. AMD lepiej nadaje się do operacji związanych z przetwarzaniem grafiki komputerowej. Trudno jest powiedzieć, która firma jest lepsze procesory, konieczne jest przeprowadzenie różnorodnych testów w konkretnych przypadkach.

Główną cechą CPU – liczba rdzeni częstotliwość (mierzona w GHz). Ponadto, specjaliści polecam zwrócić uwagę na ilość pamięci cache. Niż jej więcej, tym lepiej.

Za co odpowiada w głównej komputera

Płyta główna – największym elementem każdego komputera. Działa jako łącznik pomiędzy wszystkimi urządzeniami. Aby połączyć jednostki do płyty systemowej są dużo złącz i gniazd.

Producenci płyt głównych partii. Jest to trudne do odróżnienia od kogoś tłum oddzielnie. Główne cechy komponentu – sokket (wpływa rodzaj procesorów, które można zainstalować w komputerze), liczba i rodzaj złącz dla pamięci RAM, w obudowie (lub wielkości).

Jest odpowiedzialny za to, co RAM w komputerze?

RAM – jest to urządzenie, które przechowuje dane niezbędne do działania programu. To jest lotny. Oznacza to, że po wyłączeniu komputera, wszystkie informacje są z niego usuwane. Ale nie martw się o to. Dane użytkownika są wprowadzane do niego tylko wtedy, gdy muszą być przetwarzane.

moduły pamięci RAM wyglądają jak płaskie prostokątne paski, które są chipy przewodowej. Główne cechy charakterystyczne pamięci RAM – wysokość, czasu, częstotliwości. Timing – czas potrzebny do produkcji, napisać i inne operacje na danych w pamięci RAM. Częstotliwość oznacza liczbę możliwych pamięci dostępu na sekundę.

HDD i SSD

Odpowiadając na pytanie: „Co jest w komputerze jest odpowiedzialny za to, co?”, Nie możemy ignorować dysk twardy. Jest on używany do przechowywania plików użytkownika. zainstalowaniu aplikacji, pobrane filmy, jest zainstalowany system operacyjny. To pamięć nieulotna, więc po wyłączeniu zasilania wszystkie dane pozostają na dysku.

Obecnie urządzenia te są podzielone na SSD i HDD. Do używania nazwy „dysk twardy” w odniesieniu do pierwszego – jest źle. Ten dysk SSD, który zapisuje dane za pomocą tranzystorów. Takie urządzenia są znacznie szybciej i ciszej niż klasyczne. Są one również bardziej enegoeffektivny. Mówi się, że w przeciwieństwie do twardych dysków SSD są mniej trwałe. Po pewnej liczbie cykli przepisywania tranzystory nie działa normalnie, a urządzenie musi być wymieniony.

Istnieje również wadą SSD jest wysoki koszt. SSD zwykle stosuje się w połączeniu ze standardowymi dysku. Na początku instalacji systemu i oprogramowania, aby zwiększyć prędkość pobierania aplikacji. Na drugim przechowywania dokumentów i plików. Główne cechy bagażu – objętość, prędkość odczytu i zapisu.

karta graficzna

Karta graficzna – drugi najbardziej opłacalnym narzędziem, a nie można go usunąć, opisując, że komputer jest za co odpowiedzialny. Drukuje obraz na ekranie lub podobnym urządzeniu połączony (na przykład projektorze). może on już być wbudowana w płytę główną, ale większość użytkowników nie preferują takie decyzje, ponieważ prawie zawsze stracić na wydajności dyskretnych kart.

Główne cechy karty graficznej – częstotliwość GPU, częstotliwości pamięci GDDR, szerokość magistrali, rozmiar. Warto powiedzieć, że parametry Chase jest konieczne tylko w przypadku korzystania z komputera do gier, 3D-modelowania. Z odtwarzaniem filmów, surfowanie i większości innych codziennych zadań może obsługiwać dowolną nowoczesną kartę graficzną.

karta dźwiękowa

To jest mówienie, że komputer jest odpowiedzialny za to, co nie można zrobić bez informacji o karcie dźwiękowej. Jak sama nazwa wskazuje, karta dźwiękowa jest odpowiedzialny za przetwarzanie i wyprowadzanie informacji audio do głośników lub słuchawek. To domyślne składnikiem jest wbudowany w każdą kartą macierzystą. I wbudowanego rozwiązania często nie napawa.

Urządzenia dyskretne są niezbędne tylko dla tych, którzy są zaangażowani w profesjonalnych nagrywania i masteringu. Podobne składniki niezbędne dla osób pragnących połączyć komputer z urządzeniem odtwarzającym dźwięk wielokanałowy, ale nie ma wystarczającej liczby złącz na płycie głównej.