231 Shares 5940 views

Nokia 5530 XpressMusic: przegląd, funkcje i opinie

Dziś mówimy o telefonie Nokia 5530. do Premiera rynkowa tego wysoce przewidywanego modelu obiektywnych powodów kilkakrotnie odkładano. Rezultatem była niezwykła stabilność oprogramowania.

Rozmieszczenie

Nokia 5530 XpressMusic – jest to pierwszy telefon muzyczny, wraz z wysokiej jakości słuchawek. Właśnie dla tej serii, firma opracowała unikalny rodzaj zestawu słuchawkowego. Znane wielu fanów modelu 5800 jest w rzeczywistości, kopia Nokia 5530. Cechy te ostatnie jednak nieznacznie spadła. Nasz bohater mniejsze ciało, bardziej skromny ekran i wydajność pamięci, dostawa jest również uproszczone. Jednak z powodu tego podejścia, producent był w stanie zaoferować urządzenie funkcjonalne w znacznie bardziej przystępnej cenie. Tak, ten telefon jest przeznaczony dla osób, które szukają urządzenia muzycznego z dotykowym niewielką opłatą od renomowanego producenta. Nokia 5530 oprogramowaniem S60, która również charakteryzuje się dobrą stronę.

Design, wymiary i kontrole

Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego, siatka z metalu są zbierane 2 głośniki. Znajdują się one na powierzchni czołowej. Wielkość devaysa – 104h49h13 mm i waży 107 gramów. Ponieważ urządzenie jest stosunkowo niewielka, że mieści się w dłoni przyjemnie. W tym modelu producent odmówił od zwykłej przyciski mechaniczne „Menu”, wszystkie klawisze na przednim panelu – Touch. Oddzielny przycisk, multimedia wahają się z ikonami różnych aplikacji znajdujących się powyżej ekranie. Po prawej stronie zawiera funkcję rocker głośności i blokady ekranu. Po lewej stronie znajduje się pokrywa zamykająca gniazdo kart pamięci oraz złącze karty SIM. W górnej części przycisku przełącznika jest obecny, a na dole – 3,5 mm gniazda słuchawek oraz wejście do podłączenia ładowarki. Złącze micro USB ukrywa wtyczkę, która rozciąga się od obudowy. Ponadto, istnieje również rysik.

Sądząc po opiniach użytkowników, jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń. Również właściciele przyjmujemy odrzucenie śruby w zakresie projektowania, ponieważ dzięki temu organizm w prawym górnym rogu nie odbiega. Tutaj niedrogi z tworzywa sztucznego jest stosowany, tylny panel jest błyszczący chrom krawędź otacza ekranu, co czyni aparat dodatkowy czar.

Niektórzy użytkownicy skarżą się na ich opinie o tym, że telefon nie jest bardzo bezpiecznie przymocowany, powodując pewne luzy. Panel musi być noszone starannie i zatrzasnąć ją do końca. Gdy telefon jest całkowicie zmontowana, szczelina utrzymuje jednak, że nie jest bardzo duża.

Dla Nokia 5530 posiada 5 kolorów, warunkowo mogą być podzielone na 2 grupy. Kolor podstawowy jest czarny lub biały. Następnie należy wybrać krawędź kolorów. Łącznie 5 odcieni kolorów. Wszystkie są godne uwagi.

pokaz

Pokrowce ochronne z tworzywa sztucznego powierzchni ekranu. Wyświetlacz jest prawie zanurzone w organizmie. Prace wykonywane ręcznie lub rysikiem. Przekątnej – 2,9 cala. Ekran wyświetla 16 milionów kolorów, obraz jest jasny i soczysty. Nokia 5530 otrzymał technologię AFFS, co zaowocowało doskonałymi kątami. Ekran jest automatycznie, w zależności od sytuacji mieszkaniowej. Zmiana orientacji trwa około sekundy. Wzdłuż krawędzi wyświetlacza są zderzaki. Podczas przewijania do prawego kciuka może również zranić jednego z nich. Jednak to powoduje dyskomfort. Obręcz jest prawie niezauważalna. Ekran pozostaje czytelny w słońcu. On umieszcza tekst 14 i 3 serwisowym. Ekran jest świetny do oglądania dużych list, zdjęć i filmów.

bateria

Słuchawka BL-4U – akumulator litowo-jonowy. To ma pojemność 1000 mAh. Według producenta, telefon może pracować 4,5 godziny w rozmowie. Oczekuje się również, aby zapewnić 350 h. W przypadku trybu gotowości. Odtwarzanie muzyki okres. – 27 godzin Nagrywanie wideo z maksymalną jakością może trwać 140 minut. Graj jego telefon jest zdolny do 3,5 godziny. Jeśli będziemy postępować z opinii użytkowników, średni czas pracy urządzenia wynosi 2 dni. Pełne ładowanie baterii trwa około półtorej godziny.

produktywność

Animacja Nokia 5530 zależy od tematu, ale efekty działają dobrze. Prędkość nie jest zadowalająca. Procesor użyty tutaj ARM11. Jego częstotliwość – 434 MHz.

pamięć

Pojemność pamięci RAM w tym przypadku wynosi 128 MB. Nokia 5530 po pobraniu jest między 70-74 megabajtów pamięci do pamięci wewnętrznej. Dostępny również w przybliżeniu 75 MB w devayse do przechowywania danych osobowych. Z załączonej karcie pamięci 4 GB. wymienne nośniki mogą być stosowane do 32 GB, jeśli jest to pożądane. Wspomaga zdolność do „hot” wymiany karty.

interfejsy danych

W ustawieniach USB można wybrać najbardziej odpowiedni z czterech trybów pracy. Podczas pracy z transferem danych widziana w pamięci telefonu, a także są zainstalowane dyski, nie wymaga sterowników. System operacyjny automatycznie rozpoznaje telefon. Można także włączyć tryb PC Suite, który daje dostęp do różnorodnych funkcji urządzenia. Wśród nich jest nawet informacji z powrotem do góry. W przypadku wybrania opcji przesyłania obrazów będzie przesyłać zdjęć. I zapewnia specjalny tryb przekazywania plików multimedialnych. Nazywa transferu mediów. Stopa informacja jest około 5 MB / c.

Niektórzy użytkownicy w ich opinii skarżą się, że nie ma ładowanie telefonu podczas połączenia USB kabla. 2.0 – wersja Bluetooth. Pod warunkiem pracy z EDR. Urządzenie obsługuje wiele profili. Średnia dla Bluetooth do transmisji danych z prędkością do 100 kb / s. Opinie użytkowników wskazują, że możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego poprzez interfejs bezprzewodowy działa bez zarzutu. Urządzenie obsługuje Wi-Fi. Zawiera on wszystkie podstawowe normy bezpieczeństwa, maksymalne ustawienie. Jest "master Wi-Fi Sieci". To narzędzie może być „w tle”, aby szukać połączeń, aw razie potrzeby podłączyć do sieci.

funkcje muzyczne

W Nokia 5530 XpressMusic była klasycznym graczem, ale jakość dźwięku w tym przypadku znajduje się na wysokości ze względu na kompletne zestawy słuchawek. Ich model WH205. To rozwiązanie użytkownikom rozpoznać jeden z najlepszych w swojej kategorii cenowej. W niektórych opiniach wyrażono ubolewanie z powodu braku punktów kontrolnych telefon na zestawie słuchawkowym.

Lista obsługiwanych formatów jest ogromna. W przypadku plików mp3-bitowe mają różne ceny, w tym dostarczone i VBR. Jeśli zsynchronizować urządzenie z WMP, może pracować z plikami DRM chronione. Należy zauważyć, że tytuł utworu, autor, a także kontrole są wyświetlane. Zapewnia progresywny do tyłu. Jakość dźwięku podczas wyboru EQ zmienia się znacząco. Ponadto, każdy z tych narzędzi jest 8-band. Ich preinstalowany 6.

Wszystko można edytować zgodnie z własnymi preferencjami. Może nie tylko wprowadzać zmiany domyślnego dźwięku. Lista takich korektorów: rock, pop, jazz, klasyczna, bas, Booster. Ustawienia dźwięku pozwalają ustawić balans kanałów, użyj poszerzanie bazy stereo i funkcja Loudness. Można losowo, powtórz całą listę utworów lub tylko wybrany jeden. jest zawsze wyświetlany na ekranie dane aktualnie odtwarzanego utworu. Menu Muzyka ma możliwość sortowania listy piosenek, list odtwarzania, artystów, twórców, gatunków i albumu.

Inną ważną cechą Nokia 5530 – w cenie. Kup dzisiaj, to jest możliwe za 88 dolarów.