124 Shares 3703 views

Co zrobić, jeśli bateria telefonu jest spuchnięte? Dlaczego często zawyżone baterię do telefonu?

Niestety, ludzkość jeszcze nie pochodzić z mechanizmów, które są w stanie działać w sposób ciągły i jednocześnie nie nosić. Jestem pewien, że wielu z nas zauważył, że kilka miesięcy po przejęciu przez telefon komórkowy zaczyna szybsze rozładowanie. Ale to nie jest tak straszny jak obrzęk baterii. Co zrobić, jeśli bateria telefonu jest spuchnięte?

Znaki spuchnięte akumulatorów

Aby ustalić, czy bateria zaczęła puchnąć, możliwe jest za pomocą następujących funkcji:

 1. Tylny panel smartphone, obejmujące baterię, zawsze „leci”, trudno jest zamknąć.
 2. Okres telefonie z całkowicie naładowanej baterii wynosi tylko kilka godzin.
 3. Nie było potrzeby stałego doładowania telefonu.
 4. Smartphone często przeciążone się i wyłączać.
 5. Gadżet działa ponad 2 lat.

Uważa się, że za jego bateria działa do 3 lat. Jest to w tej chwili jest ona obliczana. Po tym, akumulator stopniowo traci swoją pojemność i pęcznieje.

Czy mogę korzystać z telefonu (opuchnięte baterii)?

Po odkryciu wady, wiele zdecydować, że natychmiastowy wymiana baterii nie jest konieczne, ponieważ może to trwać jeszcze przez jakiś czas. Oczywiście, telefon będzie często zawodzą i wymagają ładowania. Jeśli nie wymienić baterię w czasie, w najbardziej nieoczekiwanym momencie, urządzenie przestanie działać i będzie musiał odnieść się do naprawy lub nawet wyrzucić. To dlatego, że baterie zawierają substancji niebezpiecznych, które mogą przenikać do gadżetu, który spowoduje mu nieodwracalne szkody.

Spuchnięta bateria jest niebezpieczne nie tylko dla samego urządzenia. Coraz forach dyskusyjnych można znaleźć raporty eksplozji telefonów komórkowych. A to, jak wiemy, jest niebezpieczne nie tylko dla właściciela, ale również dla jego rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Eksplozja Wynika to z faktu, że bateria nagromadzonych gazów. Dlatego, aby utrzymać dom nadęty baterii jest niezwykle niebezpieczne.

Ważne jest również, aby pamiętać, że recyklingu akumulatorów litowo-jonowych z odpadami z gospodarstwa domowego nie może. Faktem jest, że nawet po zakończeniu procesu unieszkodliwiania, są one nadal być szkodliwy dla środowiska. Nieudany bateria powinna zawierać wyznaczonego punktu zbiórki i recyklingu.

przyczyną wady

Dlaczego spuchnięta bateria w moim telefonie? Przyczyną tego może być wiele:

 1. Wady fabryczne. Dość często defekt występuje w akumulatorze, produkowany w Chinach, a znajduje się w ciągu jednego miesiąca od rozpoczęcia korzystania z telefonu.
 2. Wieje, pada smartphone. W tym przypadku bateria będzie wiekiem, nawet gdy ciało doskonałą kondycję.
 3. Właściciel prawidłowo naładować telefonu. Na przykład, zasób jest zużywana podczas ciężkich odłączony od ładowarki.
 4. Spadek telefon w wodzie.
 5. Z użyciem produktu w podwyższonej lub obniżonej temperaturze.
 6. Korzystanie z jakiejkolwiek innej ładowarki.
 7. Niewłaściwe przechowywanie. Sprawa ta odnosi się do pamięci telefonu kieszeni, torebki, portfele.
 8. Korzystanie z telefonu więcej niż 2 lata.

Jak przedłużyć żywotność?

dla baterii telefonu będzie trwać dłużej, jeśli się z poniższymi wskazówkami:

 1. Wyłącz bezużyteczność gdy Wi-Fi, GPS i inne aplikacje, w celu zminimalizowania kosztów energii.
 2. Wyjąć baterię i sprawdzić go. W bateriach z aluminiowym korpusem na panelu bocznym ma specjalne złącze. Kiedy podniósł gazy zgaśnie, a po jakimś czasie bateria jest znowu płaska.
 3. Akumulator powinien być ładowany, gdy jest on w pełni rozładowany. Z każdego kolejnego ładowania należy doprowadzić do 100%.
 4. Telefon należy przechowywać w specjalnym konieczność pokrycia i chronić je przed wilgocią, krople, i innych wpływów zewnętrznych.
 5. Używaj wyłącznie wysokiej jakości i oryginalnych ładowarek, które są dostosowane specjalnie dla danego modelu telefonu.
 6. Stan baterii należy monitorować co najmniej 1 raz w ciągu 2-3 miesięcy. Te okresowe oceni wydajność baterii.

Kiedy trzeba kupić nowy akumulator?

Co zrobić, jeśli bateria telefonu jest spuchnięte, mamy już omówione. Ale istnieje potrzeba zakupu nowego akumulatora? Kupić nowy akumulator jest konieczne w następujących okolicznościach:

 • Maksymalny czas pracy bez ładowania telefonu został zredukowany do kilku godzin.
 • Telefon przestał przyjmować ładunek. Aby zacząć, upewnij się, że ładowarka jest sprawna.

Spuchnięta bateria w telefonie – sprawa gwarancji?

czy przypadków są wybrzuszenia baterii do gwarancji? Przede wszystkim warto zauważyć, że bateria jest nieudana naprawa nie będzie, ponieważ nadaje się do recyklingu. Aby zagwarantować obowiązki obejmują naprawę telefonu, ale ta sprawa jest nadal objęty gwarancją. Sprzedający musi przekazać kupującemu podobnym modelu telefonu na okres naprawy. Ponadto, urządzenie może być zwrócony do sprzedawcy, konieczne jest, aby napisać odpowiedni wniosek.

Procedura działania

Więc, co zrobić, gdy bateria telefonu jest spuchnięte? Ponieważ bateria jest bardzo niebezpieczne, dalsze stosowanie prowadzi do ognia, a czasami w zamachach. Jeśli wystąpi usterka, wyłączyć telefon i nie należy podłączać go do ładowarki. Jeśli wymiennego akumulatora, należy go usunąć i skontaktować się z centrum serwisowym. Rzucić w regularnych pojemnika odpadów nie jest konieczne, należy zwrócić się do punktu zbiórki, które można znaleźć w Internecie.

Spuchnięta bateria – nie są rzadkością w dzisiejszych czasach. Według statystyk, pauzować przez około 80% baterii działa ponad 3 lata. Co zrobić, jeśli bateria telefonu jest spuchnięte, zbadano szczegółowo. Aby zapobiec takiej szkody, konieczne jest zgodne z zaleceniami. Spuchnięte baterii może być niebezpieczne nie tylko dla właściciela telefonu, ale także dla innych. To musi być utylizowane w specjalnych punktach zbiórki. Jeśli telefon jest nadal na gwarancji, centrum usług w celu wymiany baterii, ponieważ nie podlega naprawie.