169 Shares 3673 views

Dziecko budzi się w nocy z histerią: co robić?

Bezsenne noce – to coś, z którym borykają się wszyscy, bez wyjątku, młodych rodziców. Noworodki potrzebują nocnego karmienia, młodsze dzieci w wieku przedszkolnym czasami zmoczyć łóżko lub obudzić uczucie konieczności wizyty w toalecie. Wszystko to – całkiem normalne codzienne sytuacje. A jeśli dziecko obudzi się w nocy z histeryczny i krzyków, wybuchając płaczem? Co może być przyczyną takiego zachowania, jak zachowywać się rodziców w tej sytuacji?


Dlaczego grudnichki spać w nocy?

Jedynym środkiem komunikacji dla najmłodszych – płacze i krzyczy. Noworodki nie są świadomi swoich potrzeb, a tym bardziej nie potrafi wyjaśnić ich do dorosłych. Co zrobić, jeśli bardzo małe dziecko budzi się w nocy z histerią? Najczęściej przyczyną incydentu – fizjologiczne potrzeby dziecka. Noworodka może wystąpić dyskomfort z powodu zabrudzonych pieluch, lub poczucie głodu. Niekiedy bardzo małe dzieci obudzić, ponieważ jest zbyt zimno lub gorąco w pokoju. Wyeliminować prawdopodobną przyczynę niepokoju i umieścić dziecko spać. Jeśli dziecko nadal płakać przez długi czas i nie zasnąć, prawdopodobnie cierpi z powodu kolki. Jeśli podejrzewasz, że ten problem, ma sens, aby delikatnie masować brzuszek dziecka.

Nocne napady złości u dzieci w wieku do trzech lat

Pojawienie się pierwszych zębów dziecka – tym wzruszającym wydarzeniu, podczas którego wiele dzieci coraz niespokojny. Nie zdziw się, jeśli w tym czasie dziecko budzi się w nocy płacze i krzyczy. Istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć dyskomfort dla ząbkowanie niemowląt. Najprostszy z nich – kupić zabawki, gryzaki, które mogą skubać i Regularnie smarować dziąsła niemowlęcia jest specjalnym żelem. Ale tu jest noc żywi w przeszłości, a zęby wyrosły bezpiecznie. Co zrobić, jeśli jeden dzień dziecko budzi się w nocy w histerię? 2 lata – jest to szczególny wiek. Dzieci są w stanie komunikować się z rodzicami, ale ich doświadczenie życiowe nie wystarczy, aby dokładnie i jasno sformułować wszystkie swoje myśli. W rzeczywistości, cała histeria przyczyny w nocy można podzielić na dwie kategorie: fizjologicznych i psychologicznych. W pierwszym przypadku, dziecko prawdopodobnie chce się napić, pójść do toalety lub przeżywa pewien dyskomfort. W drugim – histeria spowodowana koszmar, żywe wrażenia, albo szok psycho-emocjonalny. Jeśli dziecko budzi się w nocy i płacze histerycznie na tyle często, ma sens, aby pokazać go do neurologa. Czasami takie zachowanie jest objawem zaburzeń układu nerwowego. Pojedyncze histeria może sygnalizować początek ostrej choroby.

Zmęczenie – przyczyna napady złości w nocy

Bardzo często, płaczu i płacze w nocy budzi dziecko, które przemęczony ciągu dnia. Twoje dziecko jest zbyt dużo chodzenia, grając w gry lub były aktywne w nietypowym miejscu? Najprawdopodobniej jego system nerwowy jest wyczerpany. Co zrobić, jeśli dziecko budzi się w nocy z histerii po całym dniu aktywności? Zrewidować harmonogram dnia dziecka i starać się nie przeciążać jego system nerwowy. Pamiętaj o 5 lat, każde dziecko potrzebuje w ciągu dnia śnie. Wiele dzieci próbują porzucić reszta po południu jest już w 2 lata. Ale nawet jeśli wydaje się, że dziecko toleruje braku popołudniową drzemkę, aby uzgodnić z reżimem dnia, rodzice nie powinni. Umieścić dziecko spać w ciągu dnia przez co najmniej 40-60 minut. To święto to konieczne dla kruchego układu nerwowego dziecka jest.

Wrażenia nie zawsze są przydatne

Wycieczka do zoo, podróż, aby odwiedzić babcię lub zobaczyć jasny cartoon – wszystko to są prawdziwe wydarzenia z życia małego człowieka. Zaskocz swoje dziecko może nawet zwykły spacer w nieznanym miejscu, lub odwiedzić nowy sklep. Większość rodziców starają się zaskoczyć dzieci i uczynić ich życie naprawdę jasne. Jeśli dziecko budzi się w nocy z histerię, płacze i krzyczy po ciekawych i dramatycznych pozytywnych wydarzeń dnia – aby zrozumieć takie zachowanie jest trudne. Ale w rzeczywistości, przyczyna leży w system nerwowy jest przeciążony. Jeśli dziecko było pod wrażeniem z czymś negatywnym, we śnie widzi kompletny koszmar. Rodzice powinni starać się zminimalizować ryzyko nocnych napadów złości na podstawie nadmiaru wrażeń. Odbiór działalność zgodnie z wiekiem dziecka. Jeśli chcesz pokazać swoje dziecko coś niezwykłego, zminimalizować ilość czasu te spacery. Ochrony dzieci przed negatywnymi informacjami. Kreskówki powinna zawierać tylko pozytywnych obrazów, transmisja dorosłych do dzieci nie powinny być w ogóle grać. To jest Twój wiadomością wieczoru wydaje się trywialne, ale dziecko może odstraszyć historię o operacji wojskowych lub rufy spikera głosowej.

Stres i przeciwności w rodzinie

zaburzenia snu – częste w rodzinach o niekorzystnej sytuacji psychologicznej. Jeżeli rodzice często kłócą, mówić podniesionym głosem lub jest brak szacunku dla siebie, dziecko przeżywa. Nawet najmniejsze dzieci intuicyjnie czują nastrój dorosłych domowników. Problemy rodzinne uczynić dziecko nerwowy. Dzieciak może obawiać się, że jedno z rodziców opuszcza rodzinę, a nawet obwiniaj się w kłótnie starszych. Co robić w takich sytuacjach? Spróbuj rozwiązać problem u jego korzeni – do ustanowienia relacji rodzinnych.

Dziecko płacze, ale nie obudzić

Jedną z form napady złości nocy przeraża rodziców więcej niż inni. Niektóre dzieci krzyczeć i płakać w nocy, nie obudzić się aż do końca. Taka histeria wygląda z zewnątrz naprawdę przerażające – obudzić dziecko nie zawsze tak się dzieje od razu, ryczy i wije, może odpychać dorosły pocieszające. Kiedy dziecko w końcu budzi się kilka minut później, przychodzi do siebie, rozglądając się, jakby widział wszystko, co się wokół niego po raz pierwszy w życiu. Co zrobić, dziecko budzi się w nocy z histerię i nie może się obudzić z finału marzeń? Eksperci nie polecam zdecydowanie obudzić dziecko. Postaraj się uspokoić dziecko, delikatnie wklepać go, zacząć mówić spokojnym głosem, lub wziąć dziecko w ramionach. Jeśli napady złości podczas snu są regularnie powtarzane – należy skonsultować się z neurologiem.

Dziecko budzi się w nocy z histerią: co należy zrobić rodzice?

Okresowo nocne napady złości się zdarzyć każdemu dziecku. Powodem do niepokoju rodziców nie są tak długo, jak takie incydenty nie stają się regularne. Ale co, jeśli dziecko jest obudzone i krzyczy? Najważniejszą rzeczą dla rodziców w tej sytuacji – aby zachować spokój. Spróbuj ustalić przyczynę histerii. Jeżeli jest to związane z fizjologicznych potrzeb dziecka, muszą one spełniać. Kiedy histeria widział w dziecku więcej niż trzy lata, ma sens próbować kwestionować ulubione dziecko powód jego niepokoju. Uspokoić dziecko i położyć go do łóżka, siedzieć tam jakiś czas. Jeśli dziecko budzi się w nocy z histerycznym każdą godzinę, lub koszmary stały się regularne, warto skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny problemu i cel leczenia.