446 Shares 7465 views

Hal.dll brakujący lub uszkodzony (Windows XP). Błąd przy starcie Windows XP

Powiedział, że wielu użytkowników systemów komputerowych są tak przyzwyczajeni do pracy w środowisku Windows XP, który nie chciałby go zmienić na świeżym systemie. Jednak bardzo „ekspishka”, a także kolejna wersja systemu Windows, jest uzależnione od pojawienia rodzaju błędu: „Nie można uruchomić hal.dll”, „Nie można odnaleźć pliku”, „Plik jest uszkodzony lub brakuje,” itd. Zobaczymy, co się da .. zrobić, aby przywrócić boot systemu bez drastycznych środków, takich jak pełnej reinstalacji.


Co to za plik?

Jeśli mówimy o samym pliku, zrozumienie jego działania dla przeciętnego użytkownika będzie wystarczająco trudne.

Ogólnie: W systemie Windows XP Hal.dll odpowiedzialny za interakcję oprogramowania i podzespołów „hardware”, i jest to tak zwana warstwa kodu oprogramowania w abstrakcji sprzętu, to niektóre punkty ukrywa wdrożenie sprzętu na wszystkich poziomach – od „żelaznej” stosowanej programy. Odnosi się to do wszystkich składników obecnych w systemie.

Więc dlaczego jest wiele dziwny błąd przy starcie, gdy na ekranie widnieje napis «hal.dll brakuje lub jest on uszkodzony"? Windows XP ,, przedmiotem takich awarii częściej jako jeden z systemów starzenia.

Główne funkcje biblioteki

Jeśli chodzi o funkcjonalność, można powiedzieć, że ta biblioteka jest rodzajem warstwy, która nie tylko pozwala użytkownikowi, ale także do każdego twórcy oprogramowania, aby korzystać z aplikacji nakazuje bezpośredni dostęp do, powiedzmy, trochę „hardware” komponent, nawet bez uwzględnienia jego jakości nazwy, producent, itd. d.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to most, który pozwala uniwersalny program do pracy każdego urządzenia w trybie powszechnych. Aby uczynić go bardziej zrozumiałym: coś funkcjonalność biblioteki hal.dll na podstawie prac może być w porównaniu z analogicznym DirectX.

Dlaczego występuje błąd «Hal.dll brakujące lub uszkodzone» (Windows XP)?

Ogólnie rzecz biorąc, przyczyny występowania tych błędów może być bardzo wiele. Najbardziej powszechne są sytuacje uszkodzenia dysku twardego lub pamięci RAM listwy. W tym przypadku, po prostu trzeba wykonywać swoją diagnozę.

Jest rzeczą oczywistą, że nie można wykluczyć szkodliwego wpływu wirusów, które nie są w stanie jedynie zmienić strukturę pliku, ale nawet całkowicie usunąć go z dysku twardego.

Teraz jednak sytuacja taka musimy wziąć pod uwagę nie będzie. Wierzymy, że dysk twardy w porządku, wirusy, a błąd «hal.dll uszkodzony lub brakuje» (Windows XP) jest spowodowana wyłącznie z powodu wadliwego oprogramowania.

System Restore

Po pierwsze, należy rozważyć sytuację, gdy obciążenie systemu jest nadal możliwe. Oczywiście, na początku uruchamiania systemu na czarnym ekranie może pojawić się linia, informując, że składnik systemu Windows root system32 hal.dll nie znaleziono (brakujące lub uszkodzone).

Najprostszym rozwiązaniem jest, aby pobrać Windows XP w trybie awaryjnym, ale tylko z linii poleceń (na początku procesu rozruchu klucz używany F8, a następnie wybrać odpowiedni rozdział).

Po pojawieniu się wiersza poleceń wystarczy zarejestrować się w jej połączeniu z C: Windows system32 restore (przywracanie systemu) rstrui.exe, a następnie po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. W wielu przypadkach to pomaga. Ale co zrobić, gdy wiadomość z ciągiem bez elementu startowego systemu Windows root System32 hal.dll l pojawia się ponownie, a system nie uruchamia się w ogóle?

Poprawianie błędnych wpisów w pliku boot.ini

Niewielu użytkowników wie, że nie zawsze jest ładowanie błąd jest związany z badanym bibliotece. Czasami jest tylko konsekwencją, a powodem jest nieprawidłowe (błędny) wpisy w pliku boot.ini, wskazujące na wielkość partycji, na którym znajduje się system operacyjny. Można oczywiście korzystać z niektórych oprogramowanie dla systemu Windows XP (będziemy notować je później), ale teraz zobaczmy, co można zrobić samemu bez ich pomocy.

Tak więc, aby rozpocząć rozruch z dowolnego dysku instalacyjnego Windows XP uprzednio wystawionej CD / DVD-ROM jako priorytetu urządzenia rozruchu w systemie BIOS, a następnie naciśnięcie przycisku «R» klucze przenieść do konsoli odzyskiwania.

Teraz wybierz żądany montaż systemu Windows XP, jeśli jest to konieczne, wprowadź hasło administratora, a następnie użyj polecenia BOOTCFG / odbudować i naciśnij „Enter”. Po odkryciu kopię systemu Windows, a użytkownik zostanie poproszony, aby dodać go do listy pobierania (naciśnij «Y» i wprowadzić identyfikator w postaci modyfikacji systemu Windows XP (Home Edition lub Professional), w ogóle, co zostało zainstalowane).

Po tym, Uruchom i wybierz opcję rozruchu z nowego źródła. Dopiero po tym można znaleźć w pliku boot.ini systemu, otwórz go za pomocą zwykłej „Notepad” i usunąć niewłaściwy sposób, aby pobrać.

Błąd Hal.dll: eliminacja skutków za pomocą konsoli

Powyższe opcje odzyskiwania nie zawsze działa. Powodem może być rzeczywiście dokładnie uszkodzenia lub braku pliku, który domyślnie znajduje się na dysku systemowym (zazwyczaj dysk «C») w systemie Windows system32 hal.dll.

Tu znowu musimy dysk instalacyjny i wejście do konsoli odzyskiwania, jak opisano powyżej. Teraz naszym zadaniem jest zapewnienie, aby znaleźć oryginalny plik na dysku i skopiuj go do partycji systemowej z dysku twardego. Od razu powiedzieć: Te kroki mają zastosowanie wyłącznie do systemu Windows XP, z „Siedem” i „Osiem” Takie rzeczy się nie odbyć.

Załóżmy, że mamy wyznaczony literę dysku «E». Sam plik jest przechowywany na dysku w folderze i386. Aby upewnić się, że on naprawdę jest, użyj polecenia E: i386> dir. Znaleziony? Świetnie! Ale dlaczego w takim razie nazwa pliku nie pasuje do oryginału i jest oznaczony jako HAL.dl_? Tylko dlatego, że jest zapakowany archiwum CAB, które musimy rozpakować.

Aby to zrobić, należy użyć polecenia rozszerzyć E: i386hal.dl_ c: windows system32 (ze spacją przed literą «c» na płycie). Można, oczywiście, po prostu rozpakuj plik i na dysku systemowym, a następnie skopiować go do wybranej lokalizacji. Ale co, jeśli można zrobić kopię i zastąpić bezpośrednio? Po tym, system uruchomi się normalnie, bez żadnych problemów.

Najlepszy program do naprawy sytuacji

Jednakże, jeśli takie metody są korekcji błędów «Hal.dll brakujące lub uszkodzone» (Windows XP) niektórzy użytkownicy mogą wydawać się ezoteryczne, można korzystać z różnych specjalistycznych zastosowań, takich jak Acronis Disk Director, Acronis Recovery Expert, Bootice i innych.

Programy te są przeznaczone dla systemu Windows XP, co do zasady, w szczególności z siebie nie różnią, jako konieczności pobierania ich bezpośrednio na nośnikach optycznych lub dysku flash, a także w pracach używają podobnych metod. Inną rzeczą jest to, że użytkownik nie musi wprowadzić konkretne polecenia, ponieważ menu są w pełni uregulowana, ale w zasadzie są one przeznaczone do odzyskiwania utraconych lub uszkodzonych danych lub nawet całych woluminów dyskowych.

Jeśli już zauważyliśmy, wszystkie te aplikacje są częstym rodzajem programu, by tak rzec, na każdą okazję. Oczywiście, w pewnym sensie są, na przykład, niedoświadczony użytkownik i będzie w stanie pomóc. Choć budzi uzasadnione wątpliwości co do faktu, że przeciętny użytkownik, bez niezbędnej wiedzy, będą z niego korzystać. Niestety, większość z nich, nie wnikając w istotę pytanie, szybko podjąć ponowną instalację systemu. I nie bez powodu.

Może się zdarzyć, że po dokonaniu ponownej błędy spotkasz windows takich jak instalacja do końca nie zostaną przekazane, w wyniku czego użytkownik otrzyma zupełnie System bezużyteczny.

wniosek

Oczywiście, korzystanie z oprogramowania do odzyskiwania danych – to jest dobre. Nadal jednak przekonanie, że konieczne dynamiczny plik biblioteki dołączanej jest całkowicie odnowiony, nie ma gwarancji, nie może dać. Dlatego też, pomimo pozornej prostoty działania z takimi aplikacjami, a ich niemal całkowitej automatyzacji, to lepiej nie być leniwy i użyć standardowej metody przywracania uruchamiania systemu. Niech im mocniej lub więcej czasu, ale w tym przypadku można być w stu procentach pewien, że wydajność systemu Windows XP zostanie przywrócony całkowicie.

Jednak w niektórych przypadkach, gdy błąd dynamicznych bibliotek nie są przyczyną, jako konsekwencja innych awarii oprogramowania, korzystanie z takich narzędzi może być uzasadnione. Jednakże, jeśli problem jest – w dysku twardym, lub z naruszeniem pamięci, nic nie można zrobić. najpierw trzeba przeprowadzić pełny test, aw przypadku nieprzyjemne – zastąpić „Iron” i zainstalować system, by tak rzec, od podstaw. Musimy się z tym żyć.