867 Shares 7825 views

Szyszynki

Szyszynki (nasady) dotyczy nadwzgórze gdy jest w międzymózgowia, i są rozmieszczone w płytkim rowku, który oddziela górną wierzchołków pagórki śródmózgowia siebie. Co to jest ciało i jego rola w organizmie człowieka?


Podobnie jak wielu innych narządów ludzkich, szyszynka nie jest w pełni zrozumiałe, ale jest ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu nie zaprzecza nikogo. Kształt tego gruczołu może być owalny, sferyczny lub nawet stożka. Średni ciężar gruczołu krokowego tylko w pierwszym roku życia, zwiększone od 7 do 100 mg. Przez 10 lat swojej masie jest podwojona, a następnie praktycznie niezmienione przez całe życie. Jego masa dorosłych wynosi 0,2 g, a długość może wynosić od 8 do 15 mm. Szerokość tego korpusu jest również zróżnicowana wśród osobników od 6 do 10 mm, a grubość – od 4 do 6 mm. Na samym końcu przysadki, zwróconej w kierunku wnęki komory 3 jest mała wnęka. Szyszynki jest pokryta na zewnątrz kapsuły tkanki łącznej, która zawiera znaczną ilość kapilar krwionośnych anastomose razem. Z tego kapsułki wewnątrz tego korpusu penetrują beleczek składa się z tkanki łącznej. Dzielą się miąższu szyszynki na pojedyncze plastry. Krew jest dostarczany z powrotem żelazo i przełożonego móżdżku tętnice. Jej żyły są podłączone do dużej żyły mózgu lub jej dopływów. Od naczynia krwionośne wnikają do tej tkanki ciała włókien współczulnych nerwów.

Miąższu gruczołu krokowego składa się z elementów komórkowych znajdujących się w niej duża ilość. Są to wyspecjalizowane komórki gruczołowe zwane pinealocyty (pineotsity). Im mniejsza ilość zawartych w miąższu gliatsity (komórki lialnye). Szyszynka u dorosłych i osób w podeszłym wieku są szczególnie często spotykane złoża nietypowym kształcie klepsydry (ciała). Depozyty te przyczyniają się do tego, że żelazo staje się jak stożek jodła lub owocu drzewa morwy. To dzięki ich wygląd, ten gruczoł dostaje swoją nazwę. Rola hormonalnego szyszynki, że jej komórki wydzielają specjalne substancje, które hamują aktywność przysadki mózgowej. Szczególnie aktywny jego praca przed okresem dojrzewania. Gruczoł ten odgrywa bezpośrednią rolę w regulacji niemal wszystkich odmian metabolizmu w organizmie człowieka. Są dobrze znane i takie funkcje szyszynki, jak hamowanie uwalniania hormonów wzrostu i rozwoju guza, wpływ na zachowania seksualne i rozwoju seksualnego.

Ostatnio coraz bardziej przesadzone tematem „aktywację szyszynki.” Dla wielu ludzi absolutnie nie może zrozumieć, w jaki sposób można aktywować gruczołów wydzielania wewnętrznego i dlaczego to robią? Wielu zwolenników medycyny alternatywnej uwierzyć, że szyszynka jest spełnia nie tylko swoją funkcję fizjologiczną (produkcję melatoniny, hormonu wzrostu, regulacji rytmów biologicznych organizmu), ale to jest miejsce, gdzie wejście (i wyjście) duszy w ciele ludzkim. Podkreślają oni, że szyszynka, z których aktywacja może być osiągnięty za pomocą specjalnych rozwiązań dla świadomego korzystania z niego, może dać kontrolę osoba powyżej jej położenia w przestrzeni i czasie.

Chociaż eksperci mogą potwierdzić ani zaprzeczyć widokach danych niektórych osób, zauważą, że co roku wielu prawdziwych zmian w szyszynkę. Niektórzy mówią, że jest to dowód na istnienie nowego rodzaju ludzkiego wyglądu, chociaż to może być potwierdzona w tej chwili nic.

Wielu zwolenników „gruczoł szyszynki aktywacji” teorii oferują swoim klientom różnorodne jego metody oparte na starożytnych ezoterycznych praktyk, lekarze nie zalecają narażając swoje ciało wątpliwych i nie sprawdzonych eksperymentów.