189 Shares 1847 views

Wypuszczanie pochwy – wskaźnik zdrowia kobiet

Dzisiaj coraz większa liczba kobiet zaczyna dbać o swoje zdrowie. Regularnie odwiedzają ginekologa i monitorują swoje zdrowie. Symptom wielu problemów kobiet jest wydzielina pochwy, ale ich charakter jest bardzo ważny.


Zwykle powinny być obecne i różnić się w całym cyklu w określony sposób. W środku przed owulacją wypuszczanie pochwy wzrasta. Wynika to ze zwiększenia ilości estrogenów.

Normalnym wyładowaniem nie towarzyszy pieczenie, świąd, zaczerwienienie z bolesnością, obrzękiem i nieprzyjemnymi uczuciami. Mogą być przezroczyste lub białe, a gdy są suche i stykają się z powietrzem żółtawy. Przypisywanie innych kolorów może być symptomem choroby.

Zaleca się powstrzymanie się od codziennych poduszek i codziennie zmieniać bieliznę bawełnianą. W takim przypadku łatwiej będzie monitorować ilość i charakter wypuszczania pochwy, a także ich zapach. Zwykle nie powinna być ani lekko kwaśna.

Użycie intymnych dezodorantów, poduszek i innych higienicznych produktów higienicznych nie jest zalecane. Może to prowadzić do rozwoju alergii i zakłócenia mikroflory pochwy. Narzędzia te nie rozwiązują problemu, ale tylko maskować i nie pozwalać, aby zostało ujawnione w czasie.

Kobieta powinna monitorować charakter jej wydzielin, aby zrozumieć, co jest specyficzne dla jej ciała jest normą. Ilość, intensywność zapachu, konsystencja mogą mieć indywidualne cechy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe przejawy, należy poddać się badaniu.

Niezwykłe wyładowanie z pochwy może być zarówno objawem zapalenia, jak i oznaką problemów hormonalnych. Dokładnie określić przyczynę można tylko lekarz po badaniu i analizie.

Tak więc na przykład wydzieliny mające zapach zepsutych ryb są objawem wąwozy bakteryjnej lub gardnerellez. Zazwyczaj nie ma innych znaków. Ta choroba występuje, gdy mikroflora pochwy jest zakłócona. Liczba użytecznych prętów maleje, a patogenne drobnoustroje, w tym garderoby, szybko rozwijają się.

Normalnym jest normalne działanie czynnego uwalniania środka poślizgowego z pochwy podczas pobudzenia seksualnego. Niewystarczająca wydajność może wskazywać na brak estrogenu, który zwykle występuje w okresie menopauzy.

Skamienne ekstrakty z swędzeniem i zaczerwienieniem są charakterystyczną cechą kandydozy przez narządów płciowych, która nazywana jest również "durszami". Ważne jest, aby nie angażować się w samo-leczenie, ale odwiedzić ginekologa. Ponieważ czasami ta choroba występuje w połączeniu z innymi zakażeniami.

Ogólnie rzecz biorąc, z różnymi stanami zapalenia pochwy może być rozdrażniony, spieniony, krwawy, o nieprzyjemnym zapachu. Ich liczba może być bardzo różna. Często jest bolesność z oddawaniem moczu i seksem. W tym przypadku czynnikiem sprawczym może być zarówno STI, jak i banalna flora.

Tylko przez typ diagnozy vydeleny nigdy nie jest. Nawet doświadczony lekarz z pewnością przeprowadzi pełne badanie, aby potwierdzić jego założenia przez analizę.

Krwawe wydzielanie wskazuje na zaburzenia równowagi hormonalnej i szereg chorób ginekologicznych. Jeśli są obserwowane po seksie, najprawdopodobniej jest patologia szyjki macicy.

W czasie ciąży ilość wydzieliny stale rośnie. W tym okresie należy uważnie słuchać ciała. Jeśli absolutorium nie towarzyszy nieprzyjemnych wrażeń, nie należy się martwić. Szczególna uwaga zasługuje na ich krwawy charakter. W takim przypadku może wystąpić niebezpieczeństwo poronienia.

Tak więc alokacja pochwy jest ważnym wskaźnikiem zdrowia kobiet. Każdy pacjent powinien wiedzieć, jaki rodzaj charakteru jest dla niej normą. Kiedy zmienisz to, pojawienie się niezwykłego zapachu, koloru i konsystencji powinno odwiedzić lekarz.