540 Shares 7049 views

Czy mogę nosić soczewki jednodniowe dłużej? Warunki korzystania

Na jeden dzień soczewki kontaktowe mają jedną poważną wadę. Dla wielu osób są one zbyt drogie. Dlatego osoby z problemami wzroku podnieść uzasadnione pytanie: czy jest to możliwe nosić soczewki jednodniowe dłużej?

Zalety produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych

W optyce, oprócz obiektywów, które mogą być noszone przez kilka miesięcy, może być oferowane i opcje dobę. Ten ultra-cienkie produkty, za które nie wymagają szczególnej opieki. Wystarczy otworzyć rano z nowym pakietem, włóż obiektyw i zobaczyć znowu dobry.

Są niezastąpione w podróży, wycieczek i innych sytuacjach, w przypadku braku niezbędnych warunków higienicznych. Ich stosowanie znacznie zmniejsza ryzyko infekcji oka. Po tym wszystkim, soczewki złej jakości prania, działanie więcej niż 12-15 godzin dziennie, zapinania okresy są przyczyną chorób zapalnych oczu: zapalenia spojówek, zapalenie rogówki i innych.

Prawdopodobieństwo wzrasta chorobę związaną z tym, że na powierzchni soczewki gromadzą się bakterie. Znając te wszystkie niuanse, każdy może odpowiedzieć na pytanie, czy nosić soczewki jednodniowe dłużej. Jednak wiele osób uważa, że jest to tylko sztuczki marketingowe, aby zwiększyć zyski firm, które produkują tych produktów.

Celem soczewki jednodniowe

Każdy wie, że jest to możliwe do złamania warunków funkcjonowania towarów, które zostały określone w instrukcji. Nie jest to zalecane. Niemniej jednak, osoby z problemami ze wzrokiem są ciągle myśli, czy możesz nosić soczewki jeden dzień dłużej niż jeden dzień.

Oczywiście zaprzeczyć robić, nikt nie może. Ale także do zapewnienia bezpieczeństwa oraz komfortu wizualnego, jak dobrze, nikt nie będzie. Głównym celem jest zminimalizowanie kontaktu dni obiektyw z sąsiadującymi bakterii. Są w sterylnym opakowaniu i są brane pod rękach tylko raz.

Ponadto, jeżeli jest stosowany u ludzi nie ma potrzeby kupowania specjalnych pojemników, rozwiązań, fermentowane pigułki. Wystarczy mieć pod ręką nową paczkę. Nawiasem mówiąc, są odpowiednie nawet dla tych ludzi, którzy zostali zmuszeni do porzucenia tradycyjnych soczewek ze względu na reakcję na rozwiązania do czyszczenia.

Warunki korzystania

Chcąc zrozumieć, czy jest to możliwe nosić soczewki jednodniowe już mieć do czynienia z tym, jak je wykorzystać. Tylko wtedy, gdy wszystkie zasady użytkowania, można liczyć na to, że twoje oczy pozostają zdrowe.

Producenci wskazują, że ponowne zakładanie soczewki jednodniowe nie są dozwolone. Po tym wszystkim, są one wykonane przez specjalną technologię, która zapewnia wysoki poziom nawilżenia przez cały dzień. W tym czasie, nie mają czasu, aby tworzyć złogi białkowe.

Zanim otworzysz paczkę i wydostać się z jej obiektyw, należy dokładnie umyć ręce. Ani nie może być przed tą procedurą używać kremy tłuszczowe, oleje, płyny. Pakiet musi być otwarte przez pociągnięcie do specjalnej zakładce na przedniej jego stronie. Następnie należy zbadać obiektyw na to musi być wolne od widocznych uszkodzeń. Upewniając się, że wszystko jest w porządku, można wstawić go w oko. W godzinach wieczornych, świeżo umyte ręce trzeba się obiektyw i wyrzucić.

Te soczewki poleca

W wielu krajach, ludzie wolą opcje jednodniowych. Po tym wszystkim, ich stosowanie nie powoduje żadnego dyskomfortu. Ludzie, którzy korzystali z soczewek przedłużony na zużycie, wiemy, że wraz z upływem czasu, nawet z należytą starannością, zaczynają być odczuwalne w oczy i powodować dyskomfort. Niektóre z nich nawet stać się mętny. Jeśli nie dowiedzieć się, czy jest to możliwe nosić soczewki jednodniowe dłużej i będzie ich używać zgodnie z zaleceniami producenta, a te problemy można napotkać.

Istnieją pewne kategorie osób, które są zalecane do noszenia jednorazowego produktu. Są to ci, którzy mają pozostać długo w trudnych warunkach: w klimatyzowanych pokojach w obszarach zadymionych. Są też zaleca się ludzi cierpiących na cukrzycę.

Jeśli znasz ich nadwrażliwością na pyłki, zaprawy i innych substancji, które są przeznaczone do pielęgnacji soczewek kontaktowych, to lepiej zdecydować się na wersjach jednorazowych.

Czy należy przedłużyć żywotność soczewek jednodniowych

Opcje jednorazowe zostały opracowane jako alternatywa dla konwencjonalnych miękkich soczewek. Oni często wybierają tych, którzy zaangażowani w pływaniu lub innych rodzajów sportów ekstremalnych. Nawet wtedy, gdy są one uszkodzone lub utracone jest łatwe do wymiany. Ponadto, mogą one być noszone przez ludzi, którzy cierpią z powodu alergii sezonowej. Ale to oni przeprowadzić w pełnym jego funkcji, należy stosować się do ustalonych zasad działania.

Wielu zastanawia się, czy jest to możliwe nosić soczewki jednodniowe dłużej niż 1 dzień. Staraj się nie brać je w nocy i rano poczujesz się bardzo niewygodne. Niektórzy mówią, że ich ponowne wykorzystanie, po prostu poprzez płukanie w roztworze przeznaczonym do czyszczenia miękkich soczewek kontaktowych. W tym przypadku najważniejsze – nie łamią je na wymianę.

Jeśli zaopatrzyć się wcześniej z cieczy i delikatnie wysunąć oczy, można sprawdzić, czy można Soczewki jednodniowe noszone przez 2 dni. Wielu ludzi, którzy nie spróbować tego, mówią, że w pełni zachowują swoje właściwości. Choć eksperci twierdzą, że stosowanie środków czyszczących zmienia strukturę soczewek jednodniowych. Z tego powodu, ich jakość ulega pogorszeniu.

ważne terminy

Jeśli zdecydujesz się sprawdzić na własne oczy, czy możesz nosić soczewki jednodniowe dłużej, należy pamiętać, że istnieje ryzyko wniesienia infekcji oka. Zgadzam się na taki eksperyment nie warto niepotrzebnie. Podjąwszy zostawić je na noc, można ograniczyć dostęp tlenu do rogówki. To powoduje ich pęcznienie, a infekcja może się przyłączyć.

Oczywiście, są chwile, kiedy nie masz wielkiego wyboru. Na przykład, nie mają czasu, aby zaopatrzyć wymienne obiektywy lub zapomnij zabrać je ze sobą w podróży służbowej lub w podróży. W tym przypadku lepiej jest używać okularów lub dostać się do najbliższej optyki. Ale jeśli masz płyn czyszczący i ostatnią parę soczewek, nic strasznego się stanie, jeśli używasz go ponownie. Ale to robić regularnie nie jest konieczne. Wtedy lepiej jest kupować produkty, przeznaczone do przedłużonego noszenia.