734 Shares 4537 views

nasiona sezamu – Open Sesame!

Kto z nas nie pamięta bajkę o Ali Baba i 40 złodziei z „Tysiąca i jednej nocy”? Skupia egzotyczny Wschód, ogromny skarb w jaskini, a magiczne słowa: „Sim-sim, otwierać!”, Otwiera drzwi do świata szczęście, zdrowie i bogactwo. Magiczne słowo „Sim-sim” lub „sezam” w języku arabskim oznacza mały Seed Oil – sezam. Ta przyprawa jest znana od czasów starożytnych w Egipcie i Chinach, Indiach i Afryce, a także w na Bliskim Wschodzie.

nasiona sezamu – najstarszym produktem: asyryjski legenda mówi, że bogowie, począwszy od stworzenia świata, posypane ustach wina sezam. Dziś jest to cudowne uzdrowienie eliksir jest dodawany do różnych dań i pysznych wypieków, wydostać się z niego najcenniejszy olej sezamowy, tahini chałwy. W recepturach ludowej i olej sezamowy jest stosowany w leczeniu zaburzeń w układzie żołądkowo-jelitowego, układu krwionośnego i układu oddechowego, ginekologiczne, choroby neurologiczne i wielu innych chorób.

Sezam należy do roślin jednorocznych kategorii z małych owoców podłużnym – strąków, pudełek, w których obie nasiona dojrzewają. sezamowy jest wiele odcieni – z białego, żółtego, czerwonawo-brązowego do czarnego.

Dojrzałe owoce podczas najmniejszym kontakcie z głośnym trzaskiem i do upadku sim sim. Sesamum indicum – smaczne i zdrowe „medycyna”.

Nakrętka „odmładzający” lub sezamowy ma słodki zapach, zwiększa podczas smażenia. W Indiach wierzy, że najbardziej pachnący są najczęściej ciemne nasiona.

Co jeszcze jest niezwykły sezam? Właściwości roślin oleistych (55-60% tłuszczu) pozwoliło starożytny rozpocząć produkcję cennego produktu dietetycznego. W dobie cywilizacji stosowanie oleju sezamowego – mistrz w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi – stało się bardzo ważne. Sto gramów nieśmiertelności eliksiru zawiera do 75% dziennego zapotrzebowania na miedzi i 35% – 31%, wapń – magnezu.

Ze względu na obecność w oleju sezamowym naturalnych przeciwutleniaczy to odmładza komórki, reguluje wymianę tlenu w tkankach i znacznie wzmacnia układ odpornościowy. Cynk, wapń i fosfor są zawarte w sezamu, przyczyniają się do zapobiegania osteoporozy, ponieważ przy ich pomocy tworzenie kości zachodzi. Poza sezamowy dawna ulubionym produktów zawierających w swojej strukturze duże ilości wapnia (aż do piętnaście gramów na 100 gramów SIM SIM), żelaza – około 15-16 mg magnezu, – 540 mg.

Efekt terapeutyczny jest sezamowy i chorób dróg oddechowych, – zapalenie oskrzeli, chorób płuc i astma. Polecam codziennie używać jednego łyżeczkę nasion sezamu w celu normalizacji funkcjonowania układu rozrodczego kobiety. Zmniejsza to ryzyko mastopatia i powstawania innych problemów ginekologicznych.

Chiński sezamowy jest uważany za środek do wzmocnienia i podtrzymania morale żołnierzy. Ayurveda oferuje olej sezamowy jako unikalny produkt do leczenia chorób skóry, w magii miłosnej – jako silny afrodyzjak.

W kosmetologii olej uniwersalny Sezam jest stosowany w pielęgnacji twarzy i ciała. Dzięki swojemu działaniu zmiękczającym i właściwości nawilżające, odżywia skórę właściwą, zmniejsza ryzyko suchości i podrażnienia. Zdolność tego „płynnego złota” niezawodnie chronić naszą skórę przed negatywnymi skutkami zewnętrznymi. Olej sezamowy jest wykorzystywany zarówno w czystej postaci lub jako składnik wielu życiodajnych kosmetyków.

W kuchni, sezam jest często używany do posypywania chleb, ciastka, ciasta i torty. Japoński pokryta sezamem tradycyjne ciasta. SIM SIM jest dodawana do ciasta z palonych kawałki ryby, mięsa lub warzyw. To również daje wyrafinowany smak różnych sałatek.

Jednak dietetycy ostrzegają, że bez względu na to, jak przydatne i pożywne sezam, to jest prawie równa kalorii czekolady mlecznej kalorii. Jeśli ma leczeniu 100 kcal na 550 g produktu, ta sama ilość sezamu doprowadzić organizmu 560-580 kcal. Dlatego zwolennicy zdrowego stylu życia wolą ograniczać jedna łyżeczka nasion sim sim dziennie, nie więcej.

Olej sezamowy i nasiona dodawane do żywności, nie tylko poprawiają smak potraw, ale również przynieść znaczne korzyści dla zdrowia.