631 Shares 6202 views

Pogoda w Phuket we wrześniu: opinie turystów, cechy i opis

Jaka jest pogoda w Phuket we wrześniu? Opinie turystów z tej okazji są niezwykle niejednoznaczne. Niektórzy twierdzą, że reszta na największej wyspie Tajlandii na początku jesieni zadowolić będzie tylko wielkich fanów deszczu. Inni mówią, że znaleźli piękną pogodę, a prysznice przeszły tylko w nocy. Kiedy wychodzili z pokoju hotelowego rano, nie było śladu kałuży pod równikowym słońcem. Więc kim ufasz?

Pogoda jest oczywiście kapryśna młoda damo. Ale klimat wszędzie jest stabilny. I centrum hydrometeorologiczne w Phuket nie utwierdza potencjalnych turystów plażowych: sierpień i wrzesień to dwa najbardziej deszczowe miesiące roku. Ale czy tak naprawdę jest tak źle? Czy w pierwszym miesiącu jesieni można się zrelaksować w Phuket? Czy określenie "poza sezonem" jest zawsze tragiczne lub przynajmniej smutne? O wakacjach w Phuket we wrześniu opowie nasz artykuł.

Roczny cykl klimatyczny w Tajlandii

Królestwo Uśmiechów leży całkowicie w pasie podkomitetu. Taki układ jest uwarunkowany klimatem. W zimie porywisty porywach monsunu. Przynosi suche i gorące powietrze z tropikalnej strefy pustynnej. Jasna, słoneczna pogoda z delikatnym, cichym morzem utrzymuje się do maja. Ale wtedy wiatry zmieniają się. Wchodzi południowo-zachodni monsun. Prowadzi z nim ze strefy równikowej deszcz, deszcz, silne wiatry, burze. Często w miesiącach letnich i tyfuniach. A jaka jest pogoda, jaka miała miejsce we wrześniu w Phuket? Południowo-zachodni cyklon pozostaje aktywny. Nie tylko umyje cały brud, ale także nasyca ziemię niezbędną ilością wilgoci. W końcu "na suchym sezonie" tylko od czasu do czasu spada mała deszczowa deszcze. Morze od wiatru skurczowego stają się niespokojne. W listopadzie wiatr zmienia kierunek. Północny monsun otwiera sezon turystyczny w Tajlandii. Trwa do kwietnia, a jego szczyt przypada na miesiące zimowe i marzec.

Wrzesień w Phuket: opinie, funkcje wakacyjne

Jak rozumiesz z opisu rocznego cyklu klimatycznego, na początku jesieni w Tajlandii obowiązuje termin "niski sezon". Ale to pojęcie niesie zarówno negatywne, jak i pozytywne aspekty. Zacznijmy od wad. Jeśli przyjedziesz na wakacje tylko przez tydzień, możesz zostać zaklinaczką, która przedstawia we wrześniu pogodę w Phuket. Opinie turystów skarżą się nie tyle na deszcz (zwykle odbywa się wieczorem i wcześnie rano), ale na ciężkich chmurkach ołowianych. I chociaż wszystko to może być spalone. Wszakże równikowe słońce łatwo osiąga nawet przez ciężkie chmury. Chmury pokrywające niebo, a duże opady deszczu prowadzą do dużej wilgotności względnej. Ale ceny, jak mówią, stają się śmieszne. Dotyczy to całej branży turystycznej: hoteli, wycieczek, cateringu w kawiarni. Burzliwe morze przeraża pływaków, którzy nie są pewni swoich możliwości, ale przyciąga fanów, aby "jeździli na fali". Nie za darmo, ponieważ w Phuket we wrześniu odbywają się coroczne konkursy surferów.

"Nesezon" w Tajlandii – co to jest?

Przedstawmy teraz w suchym języku dane o pogodzie w Phuket we wrześniu. Opinie turystów mogą być w dużej mierze subiektywne. Ale wszyscy zgadzają się, że temperatura powietrza w Phuket pozostaje gorąca. Po południu osiąga w promieniach 30 stopni w cieniu, aw nocy słupowa termometr rzadko spada poniżej znaku dwudziestego czwartego. Morze Andamańskie również nie są zimne. Pomimo częstych burz, temperatura wody utrzymuje się na poziomie około dwudziestu dziewięciu stopni. To nie ma sensu, aby pojechać do Phuket we wrześniu na kilka dni. Jest bardzo prawdopodobne, że zostaną złapani nie tylko przez nocne deszcze, ale także poranne opady deszczu. W końcu meteorologowie mają dwadzieścia jeden dni z wytrącaniem miesięcznie. Pory deszczowe, ciągłe chmury i wysokie temperatury prowadzą do tego, że względna wilgotność powietrza osiąga osiemdziesiąt pięć procent. Jednocześnie istnieje ryzyko powodzi (ten ostatni miał miejsce w jedenastym roku).

Kto nie powinien pojechać do Phuket we wrześniu – październiku?

Przede wszystkim ci, którzy nie tolerują organicznie uczucia. Nadciśnienie tętnicze i rdzenie mogą mieć znaczenie w "łaźni parowej", do której Tajlandia przechodzi w porze deszczowej. Ale dla sprawiedliwości należy zauważyć, że we wczesnej jesieni temperatury powietrza we wczesnej jesieni są bardziej komfortowe dla Europejczyków niż w miesiącach zimowych (około 30 stopni po południu). Także nie we wrześniu odwiedzić Phuket turystów, którzy są nastawieni na odpoczynek z fok. Prawdopodobnie nie leży całe wakacje na plaży. Ale recenzje turystów często wspominają, że pogoda może być niesłychana do noszenia, a słońce będzie świecić bezchmurnym niebem przez tydzień lub nawet dziesięć dni. Tropikalne burze deszczu często przechodzą nocą, ale w ciągu dnia mogą spaść bez ostrzeżenia.

Porady dla turystów

Jeśli nie jesteś surferem, lepiej nie pójść do burzliwego morza. Fale osiągają dwa, a czasami trzy metry. Głównym zagrożeniem są silne prądy odlewnicze, które bezpośrednio przeciągają niedoświadczonych pływaków do morza. Dlatego pomimo tego, jaka będzie pogoda we wrześniu w Phuket, opinie turystów zalecają zarezerwowanie hotelu z basenem. Ponieważ południowo-zachodni monsun ciągle rośnie, największe burze są również obserwowane na tym wybrzeżu wyspy. Jeśli chcesz bezpiecznej podróży na Morzu Andamańskim, wybierz plaże na wschodnim krańcu Phuket – Cape Panwa, Nai Yang Beach, Nai Harn. Ponieważ słynna na całym wyspie Karon i Kata w tym czasie staje się w siedzibie surferów. Plaże na zachodnim wybrzeżu przejmują wpływ elementów. Upewnij się, że zapasy dobrego slickera … i ochrony przeciwsłonecznej. Europejczycy są często okrutnie myleni, wierząc, że za grubymi obłokami opalenizny nie dostaniesz. Równikowe słońce spala nawet z powodu chmur.

Co robić w Phuket we wrześniu?

Podsumujmy więc. Jakie są przyczyny utrzymania początku jesieni w Tajlandii? Po pierwsze, i dla wielu, ten argument będzie decydujący, w "poza sezonem" do obscenicznych cen spadnie. Aby zwabić turystów, hotelarzy, restauratorów, biur podróży, a nawet sklepów, oferują bezprecedensowe rabaty. Nie ma tłumów na plażach i zwiedzaniu. A jeśli nie we wrześniu weźmie pan pod uwagę zmienną pogodę, zachęcamy do aktywnego korzystania z tej sytuacji, aby podróżować po wyspie. Pod koniec pierwszego miesiąca jesieni w Tajlandii festiwal wegetariański jest na wielką skalę. Pomimo nazwy, to straszne i łaskotliwe nerwy jest wzrok.