515 Shares 5139 views

WWII odznaczenie wojskowe. Kto przyznano zamówień wojskowych i medale ZSRR?

Nagroda jest formą promocji jest świadectwem uznania zasług. Jego główne gatunki w Rosji są Hero of tytuł pracy, Hero Rosji, wiele innych honorowych tytułów, medali i nagród, dyplomów, dyplomów, odznak, nagród, wchodząc na Honor Nadzorczej, albo w Księdze Honorowej, a także zapowiedź wdzięczności i inne. Sukcesy Battle ( medali) wśród nich zajmują bardzo ważne miejsce.

Rola naszego kraju w II wojnie światowej

Dla wszystkich mieszkańców naszego kraju był największym sprawdzianem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Siły zbrojne ZSRR była wspierana nie tylko rodaków, ale także innych ludzi mieszkających w Europie, ich oddalenia od faszystowskiej niewoli. Do tego wiele osób otrzymało ordery i medale bojowych. Radzieckie siły zbrojne przeprowadziły swoje obowiązki w odniesieniu do narodów Azji, podporządkowane militarystyczny Japonię, głównie w Wietnamie, Korei i Chinach.

Ilu medale i nagrody wręczono w tym czasie?

Za czyny z przodu przyznano honorowy tytuł Bohatera Związku Radzieckiego 11 603 Warrior. Spośród nich 104 osób otrzymało go dwukrotnie i AI Pokryshkin, IN Kozhedub i GK Żukow – trzy razy.

10,900 zamówienia były podawane na statkach, jednostek i formacji Sił Zbrojnych. W ZSRR, był również dobrze skoordynowane gospodarki wojennej, nie było jedności z tyłu iz przodu. W czasie wojny, to założona 12 zleceń, a ponadto 25 medali. Zostały one przyznane uczestnikom ruchu partyzanckiego, wojny, pracownicy domu przód, pod ziemią, jak również milicjanci ludzi. W sumie ponad 7 milionów ludzi walczyły medale.

ustanowione medale

Medale, które zostały utworzone za udział w wojnie, co następuje:

– 8 "do obrony": Leningrad, Stalingrad, Kijów, Odessa, Sewastopol, Arktyce Radzieckiego, Moskwie i na Kaukazie;

– 3 „Wyzwolenia”: Belgrad, Warszawa, Praga;

– 4 "do robienia": Budapeszt, Wiedeń, Berlin i Królewiec;

– 2 „do zwycięstwa”: ponad Japonii nad Niemcami;

– „Partisan Wojny Ojczyźnianej”;

– „Dla Valiant Pracy w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej”;

– "Gold Star";

– „Za zasługi w walce”;

– „za odwagę”;

– Nakhimov Medal;

– odznaka „Gwardia”.

Medal of Ushakov -.

Medal porównaniu z zamówienia jest mniejsza cześć nagroda.

Zamówienia na udział w II wojnie światowej

W przeciwieństwie do medali odznaczenie wojskowe mogą mieć wiele stopni. Za udział w II wojnie światowej były następujące: II wojny światowej, Lenin, Red Star, Red Banner, Nakhimov, Uszakow, "Victory", Sława, Bogdana Hmelnitskogo, Kutuzow, Aleksander Newski, Suvorov. powiemy więcej o tych nagród.

Order Wojny Ojczyźnianej

W 1942 roku, w dniu 20 maja podpisał dekret w sprawie ustanowienia Orderu stopnia I i II. Został on wymieniony po raz pierwszy w historii konkretnych czynów systemowych nagroda Związku Radzieckiego, dla których przyznana została nagroda dla przedstawicieli głównych urodzeń wojsk w naszym kraju.

zamówień wojskowych mogłyby I i II stopnia otrzymują osoby dowodzenia i zwykłej strukturze Navy, Armii Czerwonej, NKWD. Ponadto przyznano partyzanci, którzy wykazali odwagę, hart i odwagę w walce z nazistami i ich działania przyczyniły się taki czy inny sposób powodzenie operacji wojskowych wojsk radzieckich. To negocjowane oddzielnie kwalifikują się do Zakonu cywilów. Zostały one przyznane za ich wkład w zwycięstwo nad wrogiem.

Bitwa Order stopniu mógłbym dostać kogoś, kto osobiście zniszczył 2 średnie lub ciężkie lub lekkie czołgi wroga 3 lub 3, średni lub ciężki lub lekki 5 jako część załogi pistoletu; II stopnia – 1 średnie lub silne zbiornika lub 2 lekki lub ciężki średnio 2 lub 3 światła w ramach załogi pistoletu.

Order Suworowa

Martial Zamówienie, które zostały nazwane na cześć Aleksandra Nevskogo, Suworowa i Kutuzowa, powstały w ZSRR w czerwcu 1942 roku. Te nagrody mogą uzyskać oficerów Armii Czerwonej i generałów za jego przywództwo w różnych operacjach wojskowych, a także różnicy w walkach z wrogiem.

Kolejność stopnia Suvorov I przyznanej dowódców armii i frontów, a także ich zastępców, szefów działów i centrali operacyjnej, broni bojowych armii i frontów z powodzeniem zorganizowała i przeprowadziła operację wojskową na skalę z przodu lub z armii, w wyniku którego został zniszczony lub pokonanego wroga. Jedną z rzeczy, należy uzgodnić oddzielnie: zwycięstwo musi być wygrana zdecydowanie mniejsze siły nad wrogiem, numerycznie przełożonego, działając jako zasadą Suworowa, mówi, że zdolność do pokonania wroga, a nie numer.

Kolejność II stopnia mógł dostać dowódcy brygady, podział lub obudowę, a także jego zastępcę lub szefa sztabu na fakt, że została ona zorganizowana przez klęski podziału lub korpusu, przełomowego zespołu wroga obronny następnie prześladowania i klęski, a także na organizację walki prowadzonej w środowisku z niego zachowując zdolność bojową swych częściach, jego wyposażenia i broni. Korpus Pancerny również dowódca mógłby zauważyć faktu, że dokonał on głęboko za liniami wroga nalotu, który zadane mu cios wymowny, które zapewniły skutecznej realizacji operacji wojskowych.

III klasy Order został zaprojektowany do nagradzania różnych dowódców pułków (usta, batalion). Przyznawana jest za organizację i umiejętne postępowanie bitwy przyniósł zwycięstwo z mniejszymi siłami niż wroga.

Order Kutuzowa

Ten wojskowy ozdobą I stopnia, zaprojektowany przez artystę Moskalev może być wydany do dowódcy wojska, z przodu jak i jego zastępcy lub szefa sztabu na fakt, że ich zmuszony wyjazd był dobrze zorganizowany kilka głównych połączeń z zastosowaniem kontrataki wroga, zawarcia nowych granice swoich wojsk z małymi stratami w swoim składzie; a także za doskonałą organizację i prowadzenie operacji przeciwko siłom wroga, przytłaczająca dostępny do dużych jednostek, a oszczędności w stałej gotowości wojsk do decydującej ofensywy przeciwko wrogowi.

Martial jakość że odróżnienie działań MI Kutuzow, było podstawą ustawie. Ten zręczny i obrona taktyczna sobie wroga, a następnie decydujący kontratak.

Jednym z pierwszych Orderu II stopnia otrzymał KS Miller – generał, dowódca 58. armii, która była broniona przez Małgobek do Mozdok kaukaskiej odcinku przednim. Wyczerpawszy główne siły wroga w ciężkich walkach obronnych jego armia rozpoczęła kontrofensywę i udał się do obszaru Yeisk stoczonej przez pękanie niemiecką linię obrony.

Kolejność stopnia Kutuzow III uhonorował funkcjonariusza, który umiejętnie opracowany plan bitwy, więc zostały wyposażone w dobrej interakcji różnych rodzajów broni i powodzenia operacji.

Order Aleksandra Nevskogo

Telyatnikov architekt wygrał konkurs na obraz niniejszego zarządzenia. Użył w jego ramy prac z filmu „Aleksander Newski”, wydany w teatrach na krótko przed. On udziałem Nikołaj Czerkasow. Profil został pokazany w tej kolejności. Jest to medalion z portretem w środku czerwonej gwiazdy, pięć punktów, z którego srebrne promienie. atrybuty starożytny rosyjski wojownik (Quiver, łuk, miecz, przekroczył poleaxes) znajdują się na brzegach.

Według statutu Martial odznaczony Orderem funkcjonariusza, który walczył w Armii Czerwonej, z inicjatywy podjętej w wyborze dobry moment na śmiałe, nagłej i udanego ataku na wroga, i stosując się do poważnej klęski. I konieczne było zaoszczędzić znaczną siłę swoich wojsk. Otrzymał nagrodę dla pomyślnego zakończenia pracy w kategoriach wyższości sił wroga. Jednocześnie wymagane zniszczyć większość swoich sił albo całkowicie zniszczyć. Słowa „walki przyznano Order” człowiek słyszał przez dowódcę statku powietrznego, zbiornik, jednostek artyleryjskich, które zadane ciężkie obrażenia.

Wszystko nagrodę otrzymał ponad 42 tysięcy żołnierzy, a także około 70 zagranicznych oficerów i generałów.

Zamówienie Bogdana Hmelnitskogo

Armia radziecka przygotowywała się do odpowiedzialnej pracy w lecie 1943 – wyzwolenie Ukrainy. Pomysł Bażanow poeta i reżyser Dovzhenko w tej nagrody, nazwany na cześć wielkiego ukraińskiego przywódcę wojskowego i stanu. Materiał na tej kolejności pierwszego stopnia – złota, drugi i trzeci – srebro. Statut został zatwierdzony w 1943 roku, w dniu 10 października. Wręczenie Orderu dowódców i żołnierzy Armii Czerwonej i partyzantów, którzy wykazali różnicy w walkach o wyzwolenie od okupanta z ziemi sowieckiej. W sumie oni otrzymali około 8500. Man. Zamówienie 323 zawodników pierwszego stopnia przyznane, drugi – około 2400, a trzeci – ponad 57. Wiele jednostek wojskowych i ich części (ponad tysiąc) otrzymał ją jako zbiorowego nagrody.

Order of Glory

Radzieckie nagrody bojowe to Order Chwały. Jego projekt wykonany Moskalev, w 1943 roku, w październiku, został zatwierdzony przez Komendanta Głównego. Równocześnie zatwierdzony Order Chwały kolorowych wstążek świadczonych przez tego artystę. To był pomarańczowy i czarny. Ten sam kolor był taśma Order Świętego Jerzego – najbardziej honorowe w przedrewolucyjnej rosyjskiej nagrody bojowej.

Trzy stopnie jest Order of Glory. Nagrodę pierwszego stopnia – złoto, a druga i trzecia – Silver (złocone centralny medalion był w Zakonie drugiego stopnia). Znak ten może dostać wojownika za jego osobiste osiągnięcia, objawia się na polu bitwy. Wydawane dane zlecenia ściśle kolejno – od najniższego do najwyższego stopnia.

Otrzymać tę nagrodę może ktoś, kto włamał się do pierwszej lokalizacji wroga zapisanego w bojowym sztandarem jego części, lub nabyte wroga; jak ten, który uratował dowódcy w bitwie, ryzykując swoje życie, zestrzelił hitlerowski samolot osobistej broni (karabiny maszynowe) lub osobiście lub zniszczony 50 żołnierzy wroga, etc.

Nie wydano w latach wojny około miliona znaków Zakonu III stopnia. Nagroda II stopnia otrzymał ponad 46 tysięcy osób, a pierwsze – około 2600.

Order „Victory”

Ten porządek II wojny światowej (walki) została założona w 1943 roku na mocy dekretu z dnia 8 listopada. Statut stwierdził, że został wyróżniony najwyższą personel polecenia dla skutecznego prowadzenia operacji wojskowych (w jednym lub kilku frontach), w wyniku czego sytuacja zmienia się radykalnie na korzyść armii radzieckiej.

W sumie 19 osób otrzymało tę nagrodę. Dwukrotnie był Stalin, a marszałkowie Vasilevsky i Żukowa. Kiedy dotarliśmy go Tymoszenko, mówiąc Tolbukhin, Malinowski, Rokossowskiego, Konev Antonov. Meretskov otrzymał insygnia części danych w wojnie z Japonią. Ponadto pięć zagraniczni wojskowi oznaczył je. To Tito, Michał Rola-Żymierski, Eisenhower, Montgomery i Mihai.

Order Czerwonego Sztandaru

Rozkaz ten został ustanowiony w 1924 roku, dwa lata po ZSRR powstała. Radzieccy żołnierze, cywile i partyzanci, odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru (w sumie około stu tysięcy), dostał go za czyny popełnione w czasie II wojny światowej. Jest ona przyznawana za bohaterskie czyny, które zostały popełnione z oczywistym niebezpieczeństwem dla życia w sytuacji bojowej. walcząc również flagę Zakonu mógł zdobyć mężczyznę wybitne przywództwo operacji wojskowych w różnych stowarzyszeniach, formacje, jednostek wykazujących odwagę i męstwo. Stał się za wybitne męstwo i odwagę podczas wykonywania szczególnego zadania. Otrzyma Order Czerwonego Sztandaru Możliwe było również za odwagę i męstwo przedstawionym w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego kraju, nienaruszalności granic na ryzyko życia. Red Banner Postanowienie wydane na udanych operacjach bojowych okrętów, jednostek wojskowych, stowarzyszeń i połączeń, które pokonał wroga, pomimo utraty jakichkolwiek innych warunkach niekorzystnych dla tego produktu. W nagrodę otrzymali zarówno dla zadając klęskę na wroga, lub jeśli ich działania przyczyniły się do sukcesu wojsk radzieckich w realizacji działań na dużą skalę.

Order uszakowa

Order uszakowa – najwyższy w stosunku do innych zamówień, który został przekazany do oficerów floty, – Nakhimov. Ma dwa stopnie. Nagrodę pierwszego stopnia jest wykonane z platyny, a drugi – od złota. Kolor skrzydła – biały i niebieski, w przedrewolucyjnej Rosji to kolor flagi Andrzejki (marynarki). Założona tę nagrodę w 1944 roku, 03 marca. Wydał rozkaz udanego aktywnego działania, w wyniku których uzyskano zwycięstwo nad wrogiem, numerycznie przełożonego. Na przykład w przypadku bitwy morskiej, który zniszczył znaczne siły wroga; pomyślnego lądowania czynność taka spowodował zniszczenie fortyfikacji nadbrzeżnych i baz wroga; dla swoich śmiałych działań podjętych na podstawie komunikacji morskich oddziały wroga, przynosząc cenne transporty i okręty zostały zatopione przez nią. Zamówienie stopni Ushakova II jako nagroda przyznana była 194 razy. 13 statków i jednostek marynarki mają tę insygnia na sztandarach.

Order nachimowa

Pięć kotwice były gwiazdą Orderu szkicu. Zostały one skierowane do jego prętów medalionem przedstawiającym admirał rysunek Timm. Podzielony na dwie nagrodę stopni – pierwszym i drugim. Materiały do produkcji były odpowiednio złoto i srebro. Wykonane z promieni rubiny gwiazda pierwszego stopnia tej nagrody. Jest to kombinacja pomarańczowym i czarnym wybranych do taśmy. Założona tę nagrodę w 1944 roku, w dniu 3 marca.

Order Lenina i Red Star

Order Lenina otrzymał ponad 36 tysięcy osób za wybitne zasługi i Red Star -. Około 2900. Oba powstały w 1930 roku, 6 kwietnia.