426 Shares 7535 views

Obserwujemy jak ptaki przygotowują się do zimy

Normalna temperatura ciała u ptaków + 41 ° C. W celu utrzymania ciepła we krwi, mała istota musi być trudne do jedzenia. Ale jeśli jedzenie w lecie i na jesieni wiele, zima, szczególnie w naszych szerokościach geograficznych – trudnych prób. Najprostszym sposobem ptaków miejskich. Gołębie, wróble, wrony i kawki zawsze znaleźć pożywienie w pobliżu siedzib ludzkich. Tam, pod okapem domów, strychów i ciepłowniach, są one zapisywane z zimna. Ale co zrobić zimą ptaki w lesie lub na stawach?


gatunków wędrownych i osiadłych koczownicze

Wyższe obszary szerokość, tym więcej ptaków opuścić te ziemie na zimę. W tundrze, oprócz pardwy polarnego, prawie nikt nie wyszedł. Na długo przed zimnem, a stawy i rzeki nie są opóźnione o lód, rozciągający się na południe ławice gęsi, łabędzie i inne ptactwo. Latać i ptaków owadożernych. Tak więc, na przedmieściach znalezionych tam w lecie 300 gatunków, w zimie jest tylko 50. Ale mniejsza szerokość, więcej wspólnych ptaki rezydentami. Na przykład, pleśniawki w Rosji to gatunek wędrowny, a on nie opuszcza swoje domy na Ukrainie. Nomadic ptaki – to specjalny rodzaj. Czują, co będzie wyróżniać się zimę, a na tej podstawie, mucha lub pozostają. Gatunki te należą waxwings, orzechówka, niektóre gatunki cycki, stepowanie, sójki, gile i innych. Przy okazji ptaki przygotowują się do zimy, można się domyślać, co pogoda. Na przykład, jeśli mróz nadchodzi albo przyjdzie odwilż.

ptaki leśne

W zimie szczególnie dotkniętych mieszkańców zarośli. Ćmy i chrząszcze zginęło lub ukryte, osłonięta gęstą warstwę ziarna śniegu, nie połowu ryb z lodu, żaby i małe gryzonie poszedł w stan hibernacji. Pasujący do lasu Ptakha do zamieszkania przez ludzi. Szczególnie wiele z nich w zimie w pobliżu domów i we wsiach: w ogrodach wciąż kołyszących się gałęzi suchych jagód w ogrodzie, też mogą skorzystać. Dla Birdie latać drapieżniki: orły, sowy, jastrzębie.

gatunków osiadłych wiedzieć, czego się spodziewać, więc zrobić zapasy. Jak ptaki przygotowują się do zimy? Na przykład, dzięcioł dywany pustych gałązek i mchu. Ta izolacja pozwala mu usiąść najzimniejsze noce. Niektóre ptaki w innych porach roku mieszka osobno lub w parach, w zimie w dużych stadach, czasem na manowce składające się z kilku gatunków. Łatwiej jest znaleźć jedzenie i, co najważniejsze, ciepły, tłoczyć razem. Jesienią, przed nadejściem mrozów, wiele ptaków karmić mocno, gromadząc zapasy tłuszczu. Jednak z szybkim metabolizmem jest nie tyle z nich ratuje. Ale jesień pierzenie, po którym ciało jest pokryte grubą dół Birdie, chroni go przed zimnem lepiej.

Ptak „skarbonkę”

Przewidując głodny czas, pewne rodzaje żywności są zapas na przyszłość. Może zauważyłeś jak ptaki przygotowują się do zimy: sójki zakopać żołędzie i orzechy w mchu i trawy, nuthatches ziarna lipy i inne potrawy na dużych wysokościach jazdy pod korą drzew. I ptaki drapieżne, jesienią zabijania gryzoni, nie jeść je wszystkie. Część zwłok oni ukryć w dziupli, tylko głodny czasie.

Ptaki optymiści

Ale istnieją gatunki, które wykraczają mróz. Chociaż ptaki przygotowują się do zimy, będzie latać do południa lub dokonania zapasy … budują swoje gniazda. Ten Crossbill. Stycznia (najzimniejsze miesiące) – ich czas. W ostrej zimna, oni wydedukować piskląt. Ponieważ dojrzałych szyszek, głównym pokarmem Klestov. Jego zakrzywiony, jak dziób papugi, dostają sosnowe i orzeszkami pinii. Również czuje się dobrze w zimowym lesie cietrzew, żywi się igieł sosnowych. Dużo jedzenia i głuszce, cietrzewie. Jedzą jagody jałowca, catkins olszy.