103 Shares 9168 views

Gdzie są Złote Góry Ałtaju? Zdjęcie Złote Góry Ałtaju

Nieszczęśliwy, kto nie widział Golden znajduje Ałtaju. Po tym wszystkim, piękno tego miejsca jest naprawdę niesamowite i niepowtarzalne. I każdy, kto tu wie, co za wspaniałe miejsce na planecie i nie znajdzie. Nic więc dziwnego, że wielu rosyjskich i zagranicznych pisarzy z prawdziwym entuzjazmem opisał nieskazitelną urodę terytorium Ałtaju.


No cóż, dowiedzieć się, co jest tak niezwykłe Złote Góry? Jaką moc kryje się w nich? I dlaczego one dotknąć duszy tych, którzy tam byli?

Stara legenda

Wśród miejscowej ludności idzie do starej historii o tym, jak było to miejsce. Według legendy, gdy Wszechmogący chciał stworzyć ziemię, gdzie wszystkie zwierzęta i drzewa będą żyć w harmonii i pokoju. I tak, aby jego wybór był sprawiedliwy, zlecił orła, jelenia i cedru wokół całej ziemi i znaleźć taki, gdzie ich serce jest radosne i lekkie.

Przez długi czas nie było wyboru, wybierając nowy dom komunikatu. Jednak ich serca pokazać im drogę do wspaniałej dolinie otoczonej górami i rzekami. W końcu spotkali się w tym samym miejscu i zdecydowaliśmy się na pobyt tutaj. Spodobało się Bogu z własnego wyboru, jak rzeczywiście była piękna ziemia, i dlatego pobłogosławił go, i wszystkich, którzy mieszkają w nim.

Złote górach rosyjski

Ale jedno jest legendą, a co innego – prawda, odkryta przez naukowców. Tak więc, zgodnie z ich badań, Góry Złote powstały na skutek kolizji Hindustan z lądem. To zdarzyło się w erze paleozoicznej, czyli około 500 milionów lat temu.

Jednak to było bardzo różne pasma górskie, które są pod wpływem czasu jest prawie całkowicie zniszczone. I zaledwie 65 milionów lat temu, nowa nagromadzenie minerałów zaczęły powstawać na terenie dzisiejszych Gór Złotych. A teraz, po wielu latach, stały się te ośnieżone szczyty, które cieszą oko turystów odwiedzających.

Co do nazwy, to pochodzi od tureckiego „AL” – „złoto” i „Tai” – „góra”. Jednak nikt nie wie dokładnie, dlaczego ten region został nazwany. Być może sprawa jest taka, że światło słoneczne, które przemalowany na szczyt góry w złotym odcieniu. Czy powodem był naturalne bogactwo tego regionu, który dał schronienie i pożywienie wielu pokoleń Ałtaju.

Gdzie są Złote Góry Ałtaju?

To miejsce znajduje się na skrzyżowaniu z krajów takich jak Chiny, Mongolia, Kazachstan i Rosja. Jest to największe pasmo górskie na Syberii, który jest naprawdę niesamowite, biorąc pod uwagę wielkość tej strefy. Ale ich wielkość są słynne Złote Góry i bogactw naturalnych.

Tak, tutaj znajduje się najwyższy szczyt Rosja Belukha lub dwugłowy szczyt. Jego wysokość wynosi 4509 metrów, co czyni go niekwestionowanym liderem wśród swoich „krewnych”. Średnio pasmo górskie wznosi się nad ziemią na 1500-1700 metrów.

Należy zauważyć, że dość duża część gruntów jest pod ochroną UNESCO. Więcej niż 16 tys. Km obszaru są strzeżone przed szkodliwym wpływem ludzkiego zastrzeżone.

Ałtaj Natura

Jak wspomniano wcześniej, Złote Ałtaj słyną z wyjątkowego charakteru. W przeważającej części jest to spowodowane faktem, że region bogatych kontrastach. Tak, istnieje przestronne łąki i murawy, gęste lasy i krystalicznie czystej rzeki graniczących z Omsza skał.

Jest to duch różnorodności przemoczony turystów i naukowców. Wydawać by się mogło, tutaj mchishsya w polu bezgraniczną, w jednej chwili, to ustępuje pięknego lasu, składający się z jodeł i świerków. Miłe dla oka i ziół górskich, z których wiele są wymienione jako zagrożone i występują tylko w tym regionie.

Jednak wiele rośliny lecznicze. Czynnik ten przyczynił się do tego, że wiele osób preferuje Ałtaju tradycyjnej medycyny normalne. Po to wszystko i korzyści, ich zdaniem, bardziej i jest lekarstwem na bolączki i dolegliwości jest zawsze tam, dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Region dublowane jezior i rzek

Złote lodowce górskie zrodził wiele górskich rzek i jezior. Niektóre z nich są tak wielkie i wspaniałe, że słusznie stał się znany jako naturalne dziedzictwo ludzkości. Zatem, co do wielkości jezioro w prowincji o nazwie Teletskoe. Znajduje się na wysokości 436 m, została rozłożona na ponad 70 km długości. Jego wody w zimie i latem pozostaje krystalicznie czysta, a jeżeli nie jest to staw i duże lustro.

Ponadto, Góry Złote powodują powstanie takich wielkich rzek płynących do Rosji jako Irtysz i Ob. Niech nadal istnieją dość małe – tylko strumienie górskie, ale to właśnie te góry są domem dla ich rodzin. Jeśli chodzi o terytorium Ałtaju, największa rzeka uważana jest Katun. Łączna długość jej drenażu jest 688 km. Nawiasem mówiąc, że jest połączenie z Biya, daje podstawę do Obi.

Ale to nie wszystko. Małe strumienie i jeziora rozrzucone po całej terytorium prowincji, zwiększając piękno, które jest znane Złotych Gór Ałtaj. Zdjęcia tych akwenów urzekający swoją świeżość i czystość, przyciąga turystów ze wszystkich dzielnic, a nawet z innych krajów.

Góry flora Altaian

Fauna Ałtaju jest bardzo zróżnicowana. Tutaj można spotkać zarówno zwykłych mieszkańców Syberii, takie jak wilki, dziki i jelenie, a także bardzo rzadko. W szczególności, w górach Ałtaj zamieszkany przez lamparty śnieżne, lamparty śniegu i śniegu syberyjskiego kozła.

Nie zapomnij o tych zwierzętach, które preferują niebo i wód gruntowych. Rzeczywiście, dzięki absolutnej wolności i niemal całkowitym braku wpływu ludzi, czują się tutaj bardzo dobrze. Dlatego w niebie zawsze zobaczyć dumny sokoła i zobaczyć odbicia wody z dużych łusek karpia.

Ałtaj – raj dla turystyki

Wszyscy turyści, którzy odwiedzili tutaj, zawsze kochał Góry Złote Ałtaju. Zdjęcia zrobione w tej wspaniałej ziemi, przez wiele lat, ogrzeje ich sercach wspomnienia. To nie jest przesada!

Po tym wszystkim, tajemnica Ałtaju leży nie tylko w dobrej lokalizacji. Ważną rolę odgrywaną przez ludzi żyjących w tym małym raju na ziemi. Ich dobroć i życzliwość krawaty do tego miejsca z duszą każdego podróżnika, który postawił stopę na ich ziemi. I tak długo, jak nie zmienia Złote Góry Ałtaju pozostanie jak piękne i niesamowite, jak jest teraz.