710 Shares 6699 views

Ibis – ptak święte i zwykłe: Opis i typy

Ibisy rodzina jednostka ptak bocian. Zewnętrznie wyglądają jak średniej wielkości czapli. W starożytnym Egipcie, za święte, czcili.

wygląd

ibis rodziny ptaków rosną 50-110 cm. dorosłego o wadze od 400 g do 1,3 kg. Charakterystyczną cechą jest dziób. Jest cienki, długi i zakrzywiony w dół. Dobrze przystosowany do żerują na dnie zbiornika i na grząskim gruncie. Większość gatunków ptaków, takich jak bociany, jak bez aparat głosowy jest rozwijany.

Ibis skrzydełka są długie, szerokie, składa się z 11 podstawowych lotu piór. Ze względu na to ptak bardzo szybko latać.

Głowy i szyi częściowo obnażone. Większość zwierząt ma herb, który jest utworzony z karku piór. Ibis – ptak z długimi nogami, pierwsze trzy palce, które są podłączone do błony pływania.

Pióra kolorów są zawsze taki sam kolor: biały, czarny, szary, a najjaśniejszym – szkarłat.

Żyją na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy jest właśnie. Korzystne są tropikalnych, subtropikalnych i południowej strefy umiarkowanej.

Ibis – ptak, który żyje w wodzie. Czuje się dobrze do bagna, torfowiska, wśród jezior, unikać brzegów rzeki z silnym prądem.

Żywych ptaków w stadach 30-50 osobników. Mieszkańcy południowych terytoriów są siedzący tryb życia, a gatunki północne wykonać sezonowe loty.

Zazwyczaj odbywają się w godzinach porannych ptaków poszukiwaniu pożywienia w płytkiej wodzie lub na brzegu, reszta to w ciągu dnia i spać na drzewach w nocy.

Podstawą władzy pokarmu zwierzęcego: ryby, skorupiaki, robaki, żaby. Rzadsze ibisy łapać owady na ziemi (np szarańcza) lub jeść padlinę.

reprodukcja

Te ptaki są monogamiczne, mają stałą parę. Powielanie występuje co roku. Wiosną gatunków północnych, południowych – gdy jest to pora deszczowa. Ibis – ptak, który ma w wychowaniu młodego pokolenia zaangażowany dwóch rodziców.

Drzewa lub w gęstych trzcinach lub trzciny one budują gniazda, które mają kształt kulisty i składają się z oddziałów.

Zazwyczaj ibis Samica składa od 2 do 5 jaj. Trzy tygodnie później, pojawiają się pisklęta. Są absolutnie bezradny i długoterminowe (do dwóch miesięcy) pozostają w gnieździe pod opieką rodziców.

typy

W naturze, ibisy nie różnią się tylko kolorem. Istnieje 28 gatunków tych ptaków. Najbardziej znane są następujące:

1. Scarlet Ibis. Ptak żyjący w północnej części Ameryki Południowej. Z wyjątkiem czarnym dziobem i samych końcach skrzydeł, ma jasny szkarłatne upierzenie. W miejscach, współżycie z białymi ibis obserwowane krzyżowania gatunków. Pakiet liczyć od 30 do 70 osób.

2. Biały Ibis. Prowadzą siedzący tryb życia na terytorium Floryda, Kalifornia, Wenezueli i północno-zachodniej części Peru. W trakcie sezonu lęgowego gniazda w koloniach wielu tysięcy. Wyjątkiem dziób i nogi różowy ptak jest całkowicie biały.

3. Ibis las. Obecnie uznaje się za rzadki ptak. Jest ciemny, prawie czarny, tylko głowa i dziób są czerwone z tyłu grzebienia głowy. W naturze występują tylko 400 osoby, żyją tylko w górach Maroka. Teraz są one hodowane w niewoli, a wydany w ich naturalnym środowisku.

4. Bald Ibis. Różni się ona od leśnego brak czub na głowie. On żyje w Afryce Południowej, zaledwie 8000 ptaków w lewo na świecie.

5. Ibis Cernolice. Różni się ona od innych bardziej zróżnicowaną upierzeniu. Jego głowa i szyja są żółto-brązowe, policzki, podbródek i brzuch ciemne czerwonawe nóg, resztę szarego ciała. Żyją i rozmnażają się na równinach Ameryki Południowej.

Spośród 28 gatunków w Rosji można znaleźć cztery: Spoonbills i błyszczący ibis w południowej części kraju, japoński ibis w Primorye, czasami świętej na Kaukazie.

Zniknięcie tych ptaków występuje głównie z powodu warunków klimatycznych i siedliskowych zmian.

Ibis czczony

W świecie znany przedstawicieli tej rodziny, czczony od czasów starożytnych. W starożytnym Egipcie był bogiem z głową na ptaka ibis – One. W skroni zawierał całą paczkę. W jednym z grobów znaleziono otwartych i duża liczba zmumifikowanych ptaków stwierdzono. Nazywano ibis czczony.

Istnieje kilka teorii wyjaśniających takie podejście do tego gatunku. Ktoś myśli, że zasłużone pochwały za trwałe zniszczenie węży. Inna wersja – ptak ibis w starożytnym Egipcie nastąpił wyciek z Nilu, który jest uważany za święte. To było brane jako znak od bogów.

W naszych czasach, ptak można znaleźć w Iranie i Afryce Północnej. Korzystnie jest biały kolor, głowy i ogona końcówka czarnym. Sacred ibisy żyją w małych stadach na terenach podmokłych.