386 Shares 1207 views

Moss – to … Co to za roślina?

Z jakiegoś powodu, wielu z nas myśli, że my, współcześni ludzie mogą bez dalszej zwłoki daje żadnej definicji pojęcia. I tu i tam. Okazuje się, że to wszystko jest nie więcej niż błąd i bezpodstawne pewności siebie. Sprawdzić?

Spróbujmy napisać opis zakładu, który jest znany nawet młodszego ucznia. Na przykład, mech – to … Zgadzam się, z wyjątkiem zdjęć jelenia z podręcznika na geografii w pamięci, które pojawia się trochę. I na próżno, ponieważ przedstawiciel flory na świecie w ciągu ostatnich kilku lat jest przedmiotem zainteresowania naukowców z całego świata.

Mało kto twierdzą, ze stwierdzeniem, że flora tundry i choć dość skromne, ale nadal nie może pomóc, ale powodują zwiększone zainteresowanie ze strony jakiegokolwiek obserwatora. Tutaj na każdym kroku są praktycznie niepowtarzalne egzemplarze.

Artykuł ten ma na celu zapoznania czytelnika z takim nietypowych gatunków roślin, jak liszaj mchu. Będziemy rozmawiać o jego właściwości, cech i sposobów zastosowania.

informacje ogólne

Licheń – roślina, która jest również znana jako reniferów mchu. Wchodzi do grupy porostów genus Cladonia. Ten gatunek roślin rośnie w zimnym i ciepłym klimacie, na otwartej, a odsączone i wentylowanym pomieszczeniu. Najczęściej można je znaleźć w tundrze alpejskiego. Należy zauważyć, że oprócz innych funkcji posiada niezwykle wysoką odporność na mróz. Wynika to z rozgałęzionym plechy.

Moss – wyjątkowa roślina, która rośnie bardzo powoli, w ciągu roku, to wzrasta jedynie o 3-5 mm. Nawiasem mówiąc, tak aby odzyskać po wypasu pastwisk może potrzebować nawet kilka dekad. Jest to główny powód, dla stałej migracji reniferów.

Skład chemiczny porostów

Nie każdy wie, że w mchu reniferów zawiera dość silny antybiotyk, a mianowicie kwas Usnic. Jest w stanie zabić praktycznie wszystkie bakterie gnicia. Miejscowi szeroko stosowane jest dość ważną właściwością. Dla nich, mech – rodzaj lodówki nie tylko użyteczny paszy jelenia. Więc porostów na wszystkich stronach obkladyvali mięso, a to nie może długo leżeć i zgnilizna. Nawiasem mówiąc, to dlaczego ludzie używają nowoczesnych dość szeroko mech do produkcji różnych leków przeciwbakteryjnych.

Moss w przyrodzie

Flora tundry jest obarczona wiele nieodkrytych jeszcze tajemnic i zagadek. Na przykład, należy zauważyć, że powyższe mech nie nadaje się tylko do gotowania dużą liczbę zwierząt, ale często jest podstawą ich mocy. Głównie to amator, jak wiele osób wie, jeleń, który zjada około 10 kg dziennie cennych mchu. W zasadzie, porosty – roślina, która wynosi 90% diety tych zwierząt. Jeleń może dostać porosty spod śniegu, nawet jeśli znajduje się na głębokości 100 cm.

Oczywiście, jeśli śnieg w niektórych miejscach znacznie głębiej, szukając jeleni mech rosnący na skałach lub drzewach. Ze względu na wysoką wartość odżywczą, to mech popytu jako rośliny żywicielskiej dla wielu zwierząt hodowlanych: trzody chlewnej, bydła i innych.

Korzystanie z mchu w medycynie

Informacje na temat właściwości lecznicze porostów nie jest jeszcze tak, jak byśmy chcieli. Na przykład, wiemy, że roślina ta jest przydatna do czyszczenia i krążenie krwi, poprawia serca i płuc. Jest również stosowany w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył, żylaki, miażdżyca. W medycynie ludowej, północne narody ten mech jest stosowany jako środek powlekający w leczeniu kaszlu, a także choroby wrzodowej żołądka. Yagel pomaga wątroby ustanawia normalnego procesu metabolicznego, poprawia działanie układu moczowo-płciowego. Między innymi jest to doskonałe narzędzie dla tarczycy: to jak nic innego na świecie, jest skuteczny do ssania w jej kolekcji.

Do tej pory, nowoczesne chemicy nauczyli się odróżniać od porostów kwasów uznynowych, które produkują narkotyki lub alkohol na bazie oleju. Nie są one jednak bardzo duże ilości są stosowane w leczeniu ran i oparzeń o różnym nasileniu.

recepty

Dlaczego nie gotować użyteczną wywar z mchu reniferów? Aby to zrobić, należy wziąć 2 łyżki. l. wysuszony mech, wlać 2 filiżanki zimnej wody i doprowadzić do wrzenia, po czym schłodzono i stopniowo zużywanej w ciągu dnia.

Jednak z tego możliwe jest przygotowanie zdrowej i bardzo gęstą galaretki. W tym 20-50 g mchu wlać 750 g ciepłej wody, a następnie gotuje się w ciągu pół godziny. Po ochłodzeniu, brzeczka staje się wystarczająco gruba i śliski galaretki. Jeśli to konieczne, można filtrować. Należy wziąć pół szklanki pół godziny przed posiłkami 3-4 razy dziennie lub dłużej po upływie 1 godziny po posiłku. W zależności od stopnia zaawansowania chorób wrzodowych, takich leczenia może trwać od 15 dni do sześciu miesięcy. Jednak, według ekspertów, zielarzy w leczeniu należy robić przerwy: co miesiąc przez około 2 tygodnie.